Connect with Us

Përplasja në Kuvend me Kryemadhin/ Rama: Do të doja të ishte Ilir Meta

Aktualitet

Përplasja në Kuvend me Kryemadhin/ Rama: Do të doja të ishte Ilir Meta

Publikuar

-

Kryeministri i vendit Edi Rama, ka komentuar ngjarjet e fundit të ndodhura në Kuvendin e Shqipërisë, ku opozita protestoi për zgjedhjen e Kryeprokurores së Përkohshme Arta Marku, ku Kuvendi u sulmua me flakadanë dhe Kryeministri me çizme nga Monika Kryemadhi.

Sipas Ramës e gjitha kjo shfaqje kishte një arsye, dhe kjo sepse reforma në drejtësi po ecën shpejt, më shpejt sesa ata e kishin menduar.

“I kishin këmbët në një këpucë, prandaj gjuajnë me këpucë tani. Reforma ecën shpejt, dhe do të sjellë më shpejt nga sa e kishin menduar rezultate.”, – tha Rama.

LEXO EDHE:  Protestat e janarit/ Basha takim me vlonjatët

Më tej ai u shpreh se, “Koha tregoi se LSI nuk është as e majtë as e djathtë, LSI është një këpucë që vishet sipas stinës.

Natyrisht që duhet të them me këtë rast, se unë nuk hyj tek ata që koalicionin me LSI dhe 4 vitet e atij koalicioni i harroj apo i anatemoj, ka pas probleme por janë realizuar shumë gjëra të mira. Më vjen keq që LSI nuk hyri në filozofinë e të majtës, por preferoi të mbajë dyqanin e hapur dhe tani gjuan me këpucë.” /CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rezultati i parë për kreun e PD/ Mbyllet numërimi në Kolonjë

Publikuar

-

Nga

Rezultati i parë për kreun e PD/ Mbyllet numërimi në Kolonjë

Procesi i votimit për kreun e ri të PD ka përfunduar.

Në rrethin e Kolonjës është mbyllur procesi i numërimit, nga të cilat ka rezultuar se Lulzim Basha ka marrë 140 vota, ndërsa Agron Shehaj vetëm 82 vota.

Numërimi u krye në degën e PD të qytetit, ndërsa kutitë do çohen në qendër qark pas numërimit.

LEXO EDHE:  Protestat e janarit/ Basha takim me vlonjatët
LEXO EDHE:  Presidenti në panik/ Meta tërhiqet nga bllokimi i Aeroportit

Kolonja nga 9000 zgjedhës në total, PD ka vetem 300 anëtarë që votojnë./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kreu i ri i PD/ Mbyllet procesi i votimit

Publikuar

-

Nga

Kreu i ri i PD/ Mbyllet procesi i votimit

Mbyllet procesi i votimit për kreun e ri të Partisë Demokratike.

Anëtarët e PD iu drejtuan kutive të votimit në orën 08:00 në 76 qendrat e votimit në të gjithë vendin, ndërsa në garë janë katër kandidatë, Lulzim Basha, Edith Harxhi, Fatbardh Kadilli dhe Agron Shehaj..

Të gjithë fletët e votimit që kanë ngelur pa përdorur tashmë janë futur nëpër zarfe dhe do të dorëzohen në vendgrumbullimin e kutive të votimit.

Ndërkohë një ndër kandidatët që ka shprehur rezerva të forta në këtë proces zgjedhor është Agron Shehaj, i cili pretendon se shumë nga vëzhguesit e tij janë larguar nga komisionerët pa të drejtë.

LEXO EDHE:  Pas “vrasjes” së Fatmir Xhafajt/ Ben Blushi përgatit sulmin ndaj Ballës e Ruçit

LEXO EDHE:  Berisha: Heshtja e Metës normale

Ndërkaq në një deklaratë për mediat në mesditë kreu i komisionit zgjedhor në PD, Jemin Gjana është shprehur se rezultati paraprak për fituesin e zgjedhjeve do të shpallet rreth mesnatës ndërsa zyrtarisht do të shpallet të hënën paradite./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet në PD/ Hiqen nga lista një e treta e anëtarëve në Berat

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet në PD/ Hiqen nga lista një e treta e anëtarëve në Berat

1630 votues demokratë në rrethin e Beratit do t’u drejtohen sot kutive të votimit, për të zgjedhur  kryetarin e PD-së, ndërmjet Edith Harxhit, Agron Shehaj, Lulzim Bashës dhe Fatbardh Kadillit.

Kjo është shifra zyrtare nga selia e PD në Berat, e cila është tkurrur në krahasim me zgjedhjet e vitit 2017, ku kanë votuar për kreun e ri gjithësej 2700 anëtarë.

LEXO EDHE:  Basha tradhton dhe gënjen demokratët/ Dje, u firmos rrëzimi i Ramës apo marrëveshja e radhës?

LEXO EDHE:  “Te blloku, te blloku”/ Gazetarja tregon se si u ndje pas gjesteve të Ramës

Pra krahasuar me zgjedhjet e katër viteve më parë, një e treat e antarësisë në Berat është hequr, duke e çuar në 1630 numrin e anëtarëve me të drejtë vote në 2021./CNA.al

LEXO TE PLOTE