Connect with Us

 Horoskopi i ditës, 28 dhjetor 2017

Aktualitet

 Horoskopi i ditës, 28 dhjetor 2017

Publikuar

-

DASHI21. mars – 20. prill

Do merrni bekimin e yjeve gjatë kësaj dite dhe marrëdhënia me partnerin/en do jetë e shkëlqyer. Emocionet që do përjetoni do jenë të papërshkrueshme. Për beqarët do jetë ditë e animuar dhe e këndshme. Shfrytëzojeni edhe pse jo të gjithë do e gjejnë shpirtin e tyre binjak. Në planin financiar duhet të veproni me shumë kujdes.

DEMI21. prill – 21. maj

Asgjë e veçantë nuk pritet të ndodhë sot në jetën tuaj në çift. Merrini gjërat si t’iu vijnë dhe bëni atë që ndjeni për momentin. Beqarët do kenë takime pa fund, por prej tyre mund të lindin vetëm histori dashurie pa të ardhme. Plutoni do ju bëjë më të kthjellët në planin financiar dhe do dini mirë sa të shpenzoni.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Klima në jetën tuaj në çift do fillojë të ngrohet sot. Do i kërkoni falje partnerit/es për gabimet që keni bërë dhe ai do iu kuptojë. Venusi do i nxitë beqarët të kërkojnë vetëm aventura kalimtare. Mundësitë do jenë të shumta në fakt, por edhe mund të lëndoheni. Financat do jenë në gjendje shumë të mirë.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Do bëni mirë të mos ëndërroni më shumë sesa duhet sot në planin sentimental sepse realiteti do iu zhgënjejë pa masë. Beqarët do jenë sharmantë dhe do kenë më shumë mundësi për ta gjetur personin e duhur. Sektori i financave do jetë goxha i stabilizuar.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Mjedisi yjor do ju ndihmojë ta përmirësoni shpejt jetën tuaj në çift sot. Në mbrëmje do kaloni momente të paharruara të cilat i keni parë vetëm nëpër filma. Beqarët do takohen me miq të vjetër në këtë periudhe festive dhe nuk do e ndiejnë mungesën e një partneri/e. Në planin financiar gjërat do vijnë duke u përmirësuar.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Do jeni shumë të drejtpërdrejtë me partnerin/en tuaj sot dhe do flisni me të për gjithçka që ju shqetëson. Edhe po e ngritët paksa zërin në ndonjë moment ai do iu kuptojë. Beqarët do bëjnë mirë të mos iu besojnë të gjithë personave që do i joshin sepse do lëndohen. Në planin financiar qëndroni gjithë kohës vigjilentë.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Çiftet ka rrezik të kalojnë një krizë të vështirë sot. Nuk do bini dakord për asgjë me partnerin/en dhe situata mund t’iu dalë shpesh jashtë kontrollit. Kujdes! Beqarët do afrohen shumë me personin që pëlqejnë dhe mund të nisin një lidhje. Financat do jenë delikate.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Do pajtoheni me partnerin/en tuaj sot dhe një tjetër etapë do fillojë për jetën tuaj. Nuk do i mbani më të fshehta, por për gjithçka do flisni hapur. Beqarët nuk do e kenë mendjen tek krijimi i një lidhjeje, por një takim impresionues do i bëjë të ndryshojnë rrjedhën e jetës. Financat do vazhdojnë të jenë të ekuilibruara.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Falë ndikimit pozitiv të Diellit do filloni të tregoheni më të hapur me partnerin/en tuaj dhe do ja shprehni atij gjithçka që do ndjeni. Edhe ai nga ana tjetër do ju kushtojë më tepër kohë dhe vëmendje. Beqarët nuk do kenë takimet që kanë pritur kështu që do qëndrojnë vetëm. Në planin financiar nuk duhet bërë shaka me shpenzimet.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Sot jeta juaj në çift do filloje pak nga pak te stabilizohet. Do jeni me te përgjegjshëm për ato qe do thoni dhe nuk do nxitoheni te merrni vendime. Për beqarët priten takime intereresante. Financat nuk do jenë në gjendjen më të mirë të mundshme, por jo dhe shumë të këqija. Shpenzoni me maturi.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Çdo gjë do shkojë më së miri sot në jetën tuaj në çift, madje atmosfera do mbetet gjithmonë harmonike. Do e kuptoni njëherë e përgjithmonë se partneri/ja i tanishëm është ideali për të kaluar gjithë jetën. Beqarët duhet të shmangnin personat e shenjës së Akrepit dhe Bricjapit. Në planin financiar situata mund të përkeqësohet për shkak të lojërave të fatit.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Do e shijoni në maksimum sot kohën që do kaloni me partnerin/en tuaj dhe marrëdhënia në çift do jetë e mrekullueshme. Nuk do keni me çfarë të kërkoni më tepër. Beqarët nuk do kenë fat në dashuri dhe sërish do ngelen vetëm. Në planin financiar priten përmirësime të vogla të situatës./ CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Vendimi për zgjedhje të parakohshme në PD nuk u konsultua”/ Nishani: Tentativë për manipulim

Publikuar

-

Nga

“Vendimi për zgjedhje të parakohshme në PD nuk u konsultua”/ Nishani: Tentativë për manipulim

Ish-presidenti Bujar Bishani dhe kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishani, ka deklaruar se vendimi për të shkuar në zgjedhje të parakohshme për kryetarin e ri nuk u konsultua me demokratët.

Nishani tha në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” se qartazi duket se ka një tentativë për manipulim të procesit të zgjedhjes së kryetarit të ri të PD-së.

Nishani deklaroi se procesi  është i imponuar dhe sipas tij tregon se kjo është bërë për t’i ikur përgjegjësisë reale të analizës së zgjedhjeve që solli humbjen PD.

“Mbledhja e Këshillit ishte e nevojshme, pas procesit zgjedhor është vendi ku mund të merren vendimet më të rëndësishme të PD. Çështjet që u vunë në diskutim ishin të pakonsultuara. Ishte me faktin vendimi për të shkuar në zgjedhje të parakohshme për kryetarin e PD, duke imponuar një proces i cili është i parakohshëm, por duket qartazi që ka një tentative manipulimi të theksuar dhe për t’i ikur përgjegjësisë reale të analizës së zgjedhjeve. 

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 3 prill 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 30 korrik 2019

PD ka dalë e humbur nga zgjedhjet e 25 prillit. Për shkak të pritshmërive që kishte PD, ka krijuar dhe ka përcjellë një situatë drame të anës psikologjike, një zhgënjim të strukturave të PD, ka sjellë një kauz brenda strukturës organizative dhe jetës së PD, ka paqartësi të plota tek opinioni publik. Ajo që duhej në këtë moment ishte që Këshilli Kombëtar duhej të ishte mbledhur të të përcaktonte objektivat emergjent të adresimit të situatës”, nënvizoi ish-presidenti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Mbi 12 mijë vaksina në Rinas/ Reagon BE: Askush nuk është i sigurt derisa…

Publikuar

-

Nga

Mbi 12 mijë vaksina në Rinas/ Reagon BE: Askush nuk është i sigurt derisa...

Kryeministri Edi Rama njoftoi përmes një postimi se mbrëmjen e sotme në aeroporti “Nënë Tereza” në Rinas mbërritën edhe 12,870 doza të tjera të vaksinës Pfizer, duke e çuar në mbi 773 mijë sasinë e vaksinave të ardhura deri tani në Shqipëri.

Ndërkohë që delegacioni i BE-së në Tiranë thekson se do të vijojë që të mbështesë Shqipërinë në luftën kundër COVID-19.

“Pjesa e tretë e 145 mijë dozave vaksinash Pfizer të financuara nga Bashkimi Evropian dhe të mundësuara nga Austria mbërritën këtë mbrëmje në aeroportin e Rinasit.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 13 korrik 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 7 mars 2020

Bashkimi Evropian do të vazhdojë të mbështesë Shqipërinë. Askush nuk është i sigurt derisa të jemi të gjithë të sigurt” shkruan delegacioni i BE-së në Tiranë, që drejtohet nga ambasadori Luigi Soreca./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Duma i tregon Bashës si mundet Edi Rama

Publikuar

-

Nga

Deputetja e zgjedhur e PD, Grida Duma, ishte e ftuar mbrëmjen e sotme në Syri tv, ku deklaroi ku u pyet nëse beson që Lulzim Basha do ta mundë ndonjëherë Edi Ramën.

Duma tha se pasi të kenë fitusr besimin tek publiku Basha mundet plotësisht.

‘Besoj që ai mundet.  Trajektorja e kësaj rruge ka qenë e gjatë. Ka qenë me eksperienca nga të cilat automatikisht duhet të mësojmë dhe duhet të përmirësohemi në një lloj perfeksionimi të situatës. Nëse kemi marrë vendimin që të mos përdorim mjetet e paduhura drejt pushtetit, gjithçka që i duhet Lulzim Bashës dhe çdo korpusi të lartë të PD, të forcojë me mjetet e forta që ka dhe të mos të bëjë më çështje ekuilibrash, balancash, qokash.

Parimet e duhura që ka ndjekur të bashkohen me mjetet e duhura dhe me një organizim supereficent. Nëse do ta bëjmë këtë pasi e kemi fituar besimin te publiku unë them që po mundet plotësisht, dhe këtë nuk e them me patetizëm partiak.’

Nuk kam asnjë iluzion ndryshe për Edi Rama, Unë kërkoj një mirëkuptim. Unë mund të kem sugjerimet e mia për formulën e bërë. Ne nuk duhet të jemi me më formulën përbashkuese, por me formulën përbashkuese që bën eficencën e madhe. Herë pas here ne kemi qenë më shumë luajal se eficente.’/CNA.al

LEXO TE PLOTE