Connect with Us

Ulen temperaturat/ Bllokohet segmenti Qafë–Kashar Rinas 

Aktualitet

Ulen temperaturat/ Bllokohet segmenti Qafë–Kashar Rinas 

Publikuar

-

Ditët e fundit temperaturat kanë pësuar ulje të ndjeshme, duke bërë që sot disa prej segmenteve rrugore në kryeqytet të jenë të ngrira.

Si pasojë e ngricave në rrugë, të cilat mund të bëhen shkak aksidentesh, mësohet se segmenti Qafë–Kashar Rinas, është bllokuar në të dy senset e lëvizjës.

Lëvizja është devijuar në rrugën e vjetër Vorë-Rinas.

LEXO EDHE:  ‘Unaza e Madhe’ u prek ndërtesat/ Kreu i ARRSH-së sqaron banorët

Po ashtu edhe rruga e Farkes ka prezence akulli. Gjithashtu bëhet me dije se duhet treguar kujdes edhe në rrugën e Dajtit.

Policia Rrugore ka shtuar sherbimet ne rruge per te ndihmuar dhe orientuar qarkullimin deri sa te normalizohet situata./ CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Aksidenti shuan një familje/ Meta apel të fortë qytetarëve dhe institucioneve 

Publikuar

-

Nga

Aksidenti shuan një familje/ Meta apel të fortë qytetarëve dhe institucioneve 

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas aksidentit tragjik në aksin rrugor Fier-Vlorë, që i mori jetën katër personave.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta i drejton një apel të fortë institucioneve, ndërsa thekson se duhen marrë masa për të parandaluar të tilla tragjedi.

Gjithashtu Meta apelon edhe qytetarët, që të udhëtojnë me shumë kujdes.

Kam përcjellë me trishtim shumë të thellë lajmin e rëndë të humbjes së familjes Gushi në një aksident tragjik në aksin rrugor Fier-Vlorë.

I bashkohem dhembjes së të afërmve dhe ju shpreh ngushëllimet më të ndjera!

Zoti t’ju japë forcë për të përballuar këtë tragjedi, që na ka tronditur sot të gjithëve.

Duke kërkuar një hetim të plotë, i apeloj Policisë Rrugore dhe çdo strukture tjetër përgjegjëse, të marrin të gjitha masat efektive për të parandaluar të tilla tragjedi, sidomos në këtë periudhë të ngarkuar të sezonit turistik.

Ju bëj thirrje të gjithë qytetarëve të udhëtojnë me shumë kujdes! Shpejtësia vret!”-shkruan Meta.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ndahet nga jeta aktivistja e njohur shqiptare

Publikuar

-

Nga

Aktivistja e njohur dhe ish-e përndjekura politike Ajtanga Lubonja është ndarë sot nga jeta.

Lajmi është bërë i ditur nga familjarë të Lubonjes, nëpërmjet një mesazhi në rrjetet sociale.

Te nderuar miq,

Me hidherim te thelle ju njoftojme se njeriu yne i dashur Ajtanga Lubonja u nda nga jeta sot ne mengjes!

Varrimi behet sot ne oren 15:00 ne varrezat e Tufines.!

Faleminderit te gjitheve atyre qe duan te ndajne dhimbjen me ne!

Nisja behet ne oren 15:00 drejt varrezave te Tufines, nga shtepia ne rrugen Fortuzi!

Me respekt nga familja.”-thuhet në mesazh./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ishin nisur drejt plazhit, përfunduan në parajsë/ Një ëngjëll pret te porta dy motrat e vogla

Publikuar

-

Nga

Gazetari Bledi Mane ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në Vlorë, ku një familje prej katër anëtarësh, humbën jetën si pasojë e një aksidenti tragjik.

Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Mane shkruan se një kriminel, një gangster shpejtësie, mori katër jetë të pafajshme.

Ndërsa, personi që shkaktoi aksidentin, është gjallë, dhe sipas tij po bën gati sa lekë do i japë policit, prokurorit dhe gjykatësit.

Një prej nesh, një kriminel, një gangster shpejtësie dhe pakujdesie përplasi me makinën e tij, një makinë të pafajshmish.

Familja Gushi sot u shua krejtësisht. Në fillim vdiq vajza e vogël Eva 9 vjeçe, motra tjetër 14 vjeçe Anastasia mbylli sytë e dyta, i treti dha shpirt babai Eduarti 44 vjeç dhe në fund vdiq me merakun e të treve nëna, Silvana 33 vjeçe.

Udhëtimi me makinën e tyre ndaloi, por edhe udhëtimi i familjes drejt parajsës ndaloi. Te shkallët e hyrjes një ëngjëll i purpurt klithte e bërtiste:

-Kush i solli kaq shpejt këto dy vogëlushet e pafajshme në parajsë?

Ndërkohë mbi tokë gangsteri që i vdiq është gjallë dhe po bën gati sa lekë do i japë policit, prokurorit dhe gjykatësit…”-shkruan Bledi Mane.

LEXO TE PLOTE