Connect with us

Sport

Milani humb betejën me UEFA-s / Për pak ditë vjen vendimi

Publikuar

-

Nuk ka paqe për Milanin, që në fushë është një zhgënjim kolosal dhe jashtë saj po ecën edhe më keq, ndryshe nga sa parashikohej e premtohej. Milionat e shpenzuar në verë u mbuluan me marrje huaje në shifra të frikshme nga fonde investimi që duhen shlyer sa më shpejt, ndërsa paratë e presidentit Jonghong Li nuk janë të dokumentuara dhe UEFA nuk beson se Milani mund të barazojë bilancin brenda një periudhe të shkurtër.

Kështu, marrëveshja e kërkuar nga Milani, Voluntary Agreement, për ngrirje të rregullores derisa Milani të zerojë bilancin, është refuzuar nga UEFA, raportojnë mediat italiane.

Vendimi do të bëhet publik brenda pak ditësh dhe thelbi është ky: UEFA nuk sheh të ardhme pozitive në aspektin financiar për Milanin dhe nuk i merr parasysh planet e drejtuesve kuqezinj për rikuperimin e humbjeve, edhe pse Fasone ka në plan të marrë një hua tjetër, me afat disa-vjeçar, për të shlyer fondin Elliot dhe për të punuar qetësisht për gjetjen e burimeve të reja të të ardhurave.

Tani historia është e thjeshtë, Milani do të ndëshkohet nga UEFA, me gjobë, kufizim skuadre në Europë, bllokim merkatoja, apo edhe përjashtim nga kupat e Europës. Për momentin Milani është aq keq në kampionat, saqë praktikisht po heq dorë vetë nga kupat e Europës.

Sport

United mumd Chelsean/ Mourinho hakmerret ndaj Contes

Published

on

By

Manchester United ka fituar me rezultat 2-1 ndaj Chelseat në ndeshjen derbi të javës së 28-të të Ligës Premier. Skuadra e Jose Mourinhos ka arritur të fitojë me rikthim ndaj asaj të Antonio Contes në një ndeshje shumë të luftuar.

Ishte brazilian, Willian, i cili shënoi në minutën e 32-të pas një kundërsulmi të shpejt duke u asistuar nga Eden Hazard.

Megjithatë, Djajtë arritën të kthehen në lojë në minutën e 39-të duke shënuar me anë të Romelu Lukakut, i cili shënoi për 1-1 pas asistimit të Anthony Martial. Në pjesën e dytë skuadra nga Old Trafford ishte më e mirë dhe me kërkuese dhe këtë e arriti pasi shënojë në minutën e 75-të me anë të Jesse Lingard, i cili pas asistimit të Lukakut vulosi fitoren dhe rezultatin përfundimtar 2-1.

Pas kësaj fitore, Unitedi kthehet në pozitën e dytë me 59 pikë, ndërsa Chelsea renditet në vendin e pestë me 53 pikë. Në ndeshjen e radhës, Djajtë udhëtojnë te Crystal Palace, ndërsa Blutë udhëtojnë te Manchester City. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sport

Formacionet zyrtare të derbit United–Chelsea

Published

on

By

Mourinho dhe Comte kanë zgjedhue 11 të besuarit e tyre për sfidën e sotme

Manchester United (4-3-3):
De Gea | Young, Smalling, Lindelöf, Valencia (c) | Pogba, Matić, McTominay | Martial, Lukaku, Alexis

Chelsea (3-4-3):
Courtois | Rüdiger, Christensen, Azpilicueta (c) | Alonso, Kanté, Drinkwater, Moses | Hazard, Morata, Willian/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sport

Formacionet zyrtare të Serisë A/ Lazio e Strakoshës nuk mund të gabojë

Published

on

By

FIORENTINA-CHIEVO,
Fiorentina (3-5-2)  : Sportiello; Vitor Hugo, Pezzella, Astori; Chiesa, Benassi, Cristoforo, Veretout, Biraghi; Simeone, Falcinelli.

Chievo (4-3-1-2)  : Sorrentino; Cacciatore, Bani, Gamberini, Jaroszynski; Bastien, Radovanovic, Hetemaj; Castro; Pucciarelli, Inglese.

SAMPDORIA-UDINESE,
Sampdoria (4-3-1-2)  : Viviano; Bereszynski, Silvestre, Ferrari, Murru; Barreto, Torreira, Linetty; Ramirez; Quagliarella, Caprari.

Udinese (3-5-2)  : Bizzarri; Larsen, Danilo, Samir; Widmer, Fofana, Balic, Barak, Adnan; De Paul, Jankto.

SASSUOLO-LAZIO,
Sassuolo (4-3-3)  : Consigli; Adjapong, Acerbi, Peluso, Rogerio; Missiroli, Magnanelli, Mazzitelli; Berardi, Babacar, Politano.

Lazio (3-5-2)   Strakosha; Wallace, Luiz Felipe, Radu; Marusic, Murgia, Lucas Leiva, Milinkovic-Savic, Lukaku; Felipe Anderson, Immobile.

VERONA-TORINO,
Verona (4-4-2)  : Nicolas; Ferrari, Caracciolo, Vukovic, Fares; Romulo, Calvano, Valoti, Verde; Petkovic, Kean

Torino (4-3-3)  : Sirigu; De Silvestri, N’Koulou, Burdisso, Ansaldi; Obi, Rincon, Acquah; Iago Falque, Belotti, Niang/CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama

AKTUALITET

Aktualitet18:32 - 25 Shkurt, 2018

Kush është ish-bashkëshortja e Bojken Lakos që u arrestua nga policia?

Prokuroria e Durrësit, në bashkëpunim me Sektorin e Krimit Ekonomik në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë, akuzojnë Olesia Dukën, për...

Aktualitet18:18 - 25 Shkurt, 2018

Presidenti i KE Juncker, mbërrin në Tiranë/ Pritet nga kryeministri Rama

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ka mbërritur në Tiranë, për të zhvilluar vizitën e planifikuar në kuadër të...

Aktualitet17:28 - 25 Shkurt, 2018

Vizita e Juncker/ Mustafaj: Rama e Vuçiç fëmijët e përkëdhelur, por…

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Besnik Mustafaj, ka komentuar vizitën e presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker. I ftuar...

Aktualitet16:36 - 25 Shkurt, 2018

Juncker në Maqedoni/ Ja përgjigjja e tij për çështjen e emrit

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker ka nisur vizitën e tij në vendet e Ballkanit perëndimor, i shoqëruar nga...

Aktualitet15:51 - 25 Shkurt, 2018

Çështja çame në bisedimet me Greqinë/ Berisha: Të ngrihemi në revoltë

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, ka reaguar sërish ndaj bisedimeve Shqipëri-Greqi, të bëra midis dy ministrave të Jashtëm të dy...

Aktualitet21:42 - 23 Shkurt, 2018

Denoncimi/ Administrata shtetërore që nga janari pa rrogë

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij nga qytetarë të...

Aktualitet21:14 - 23 Shkurt, 2018

Flet për herë të parë biznesmeni i akuzuar, Idlir Karkini: Nuk jam arratisur, por…

I akuzuar për përvetësim të kundërligjshëm të një sipërfaqeje toke në pronësi të Komandës së Forcave Ajrore në plazhin e...

Aktualitet20:32 - 23 Shkurt, 2018

Abuzimet me pronat në bregdet/ Gjykata jep masat e sigurisë

Gjykata e Kavajës ka lënë në fuqi masën e mëparshme të sigurisë për biznesmenin Idlir Karkini, “arrest me burg”, për...

Aktualitet20:19 - 23 Shkurt, 2018

Teatri i ri Kombëtar, “lavatriçe” e 700 milionë eurove të drogës?!

Avokati Altin Goxhaj, njëherësh anëtar i Shoqërisë Civile, ka reaguar pas prezantimit të projektit të Bashkisë së Tiranës për Teatrin...

Aktualitet19:18 - 23 Shkurt, 2018

Denoncimi i profesorit/ Si po përdoret Universiteti Publik dhe studentët nga qeveria

Profesori, Gjok Vuksani, ka denoncuar përdorimin e Universitetit Publik nga politika. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Vuksani...

Aktualitet19:18 - 23 Shkurt, 2018

Park Gate, detaje arkitekturore që po ndryshojnë stilin e ndërtimit në Shqipëri

“Bukuria nuk ka qenë kurrë absolute dhe e pandryshueshme, por ka marrë forma të ndryshme sipas kohës dhe vendit”. Kështu...

Aktualitet17:10 - 23 Shkurt, 2018

Përfundon mbledhja e qeverisë në Berat

Ka përfunduar mbledhja e qeverisë e zhvendosur nga veriu i vendit, tashmë në jug, përkatësisht në Berat. Menjëherë pas përfundimit...

Aktualitet22:13 - 22 Shkurt, 2018

Ja si e gjykon Arjan Çani “lojën” e Metës dhe Ramës me Greqinë  

Tema e nxehtë e bisedimeve diplomatike midis Shqipërisë dhe Greqisë për kufirin detar ka qenë në qendër të diskutimit të...

Aktualitet21:54 - 22 Shkurt, 2018

Mjerimi shqiptar/ U hoqën ndihmën ekonomike se kishin tualet brenda shtëpisë

Në emisionin e mbrëmjes së sotme të “360 gradë”, si temë diskutimi është mjerimi që ka pllakosur familjet shqiptare. “Lufta...

Aktualitet21:12 - 22 Shkurt, 2018

Amnesty International: Gazetarët të kërcënuar dhe dhunuar nga krimi i organizuar

Organizata “Amnesty International” ka publikuar ditën e sotme raportin për situatën e të Drejtave të Njeriut në botë, gjatë vitit...

Aktualitet18:34 - 22 Shkurt, 2018

Basha ka përgatitur listat e kandidatëve për kryebashkiakë

Lulzim Basha ka përgatitur listën e kandidatëve për kryetarë bashkie për zgjedhjet e ardhshme lokale. Deputetja e Partisë Demokratike, Grida...

Aktualitet18:31 - 22 Shkurt, 2018

Kush është “korrieri” mes Ramës dhe Bashës?

Lulzim Basha ka deklaruar publikisht, nën presionin e medias, se “nuk vazhdon marrëveshja e 17 Majit 2017” mes tij dhe...

Aktualitet18:13 - 22 Shkurt, 2018

Çuni i Fahriut, deputet i Lulit, zbulon projektin e Teatrit Kombëtar

Deputeti i “Listës Basha”, Klevis Balliu, si duket ka “zbuluar” projektin e Teatrit Kombëtar. Këtë ai e ka publikuar nëpërmjet...

Aktualitet13:16 - 22 Shkurt, 2018

Dy javë pa e dëgjuar Salianjin në parlament/ Pse fshihet deputeti?

Rreth 10 ditë më parë, deputeti demokrat Ervin Salianji është përfshirë në një video-skandal, i cili u publikua nga CNA.al,...

Aktualitet10:09 - 22 Shkurt, 2018

Puna dhe pushimi, sipas këndvështrimit të krishterë

Nga Miron Çako Puna dhe pushimi, pavarësisht se duken diametralisht të kundërta, ato kanë lidhje dhe plotësojnë njëra-tjetrën, sepse pa punë...

Aktualitet22:07 - 21 Shkurt, 2018

S’kanë të ndalur deputetët e “Listës Basha”/ Njihuni me gafën e radhës

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike në zgjedhjet e përgjithshme, Andi Permeti, ka sulmuar sërish “Listën Basha” duke marrë si...

Aktualitet21:03 - 21 Shkurt, 2018

Raporti i “Transparency International”/ Shqipëria ndër vëndet më të korruptuara të Europës

Organizata presticioze “Transparency International” ka publikuar raportin e saj të përvitshëm në qendër të të cilit është niveli i korrupsionit....

Aktualitet14:43 - 21 Shkurt, 2018

Myslym Pasha sulmon Metën/ Nuk e ke hallin për Paktin me Greqinë, por …

Vijon të jetë temë e nxehtë e debatit politik dhe jo vetëm çështja e bisedimeve me Greqinë. Koloneli Myslym Pasha...

Aktualitet23:13 - 20 Shkurt, 2018

Akuzat ndaj Adriatik Llallës/ Berisha: Nëse ka të dhëna, të nisë hetimi

Ish-kryeministri Sali Berisha, tha sonte në mbrëmje në emisionin “Studio e hapur”, se nëse ka të dhëna se ish-Kryeprokurori Adriatik...

Aktualitet22:34 - 20 Shkurt, 2018

Vettingu/ Drejtuesit e policisë që lejuan kanabizimin do amnistohen

Procesi i vettingut në Policinë e Shtetit mund të shfrytëzohet nga drejtuesit e saj të përzier me kanabizimin e vendit...

Aktualitet22:33 - 20 Shkurt, 2018

Autoritar?! Çfarë do ndryshonit në drejtimin e PD?/ Flet Berisha

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se në drejtimin e PD-së nga ai ka pasur gabime, por që...

Aktualitet22:11 - 20 Shkurt, 2018

Zgjedhja në krye të PD-së/ Berisha: Nuk mora shumicën por…

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar në emisionin, “Studio e hapu”, ka folur për zgjedhjen e tij në krye të Partisë...

Aktualitet20:50 - 20 Shkurt, 2018

Rama zbulon sekretin e veshjes me atlete në Trieste

Kryeministri i vendit Edi Rama, gjatë një bisede me Mustafa Nanon, në studion e emisionit “Provokacija” në televizionin ABC News,...

Reklama
Reklama

Trending