Connect with Us

 Horoskopi i ditës, 24 nëntor 2017

Aktualitet

 Horoskopi i ditës, 24 nëntor 2017

Publikuar

-

DASHI21. mars – 20. prill

Do jeni më romantikë gjatë kësaj dite në jetën tuaj ne çift dhe atmosfera qe do krijohet do jete shume me e ngrohte se me pare. Beqaret do ndihen mirë edhe në praninë e miqve të ngushte dhe nuk do e ndiejnë aspak nevojën e një personi tjetër në krah. Buxhetin duhet ta menaxhoni me shumë kujdes dhe maturi.

DEMI21. prill – 21. maj

Ju që jeni në një lidhje mund të përballeni me zhgënjime të forta. Keni bërë një gabim të rëndë që i keni besuar verbërisht atij që keni në krah. Beqarët do kenë vetëm aventura kalimtare dhe asgjë më tepër sesa kaq. Beni atë që ndieni. Dielli do ketë ndikim pozitiv tek sektori i financave.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Ditë shumë e trazuar dhe problematike kjo e sotmja për të dashuruarit. Do debatoni gjithë kohës me të dhe nuk do arrini dot të flisni për asnjë moment qetësisht. Beqarët do ndihen mirë ashtu si janë dhe nuk do kërkojnë të kenë dikë që ta kenë në krah. Në planin financiar do keni rritje të menjëhershme të të ardhurave.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Mos hidhni hapa të nxituara në jetën tuaj në çift sepse do keni probleme serioze më pas. Merrini gjërat sa më shtruar. Beqarët do ndihmohen nga Mërkuri për të gjetur princin e tyre të kaltër dhe do e gjejnë më në fund atë. Në planin financiar do jeni më të organizuar dhe do dini sa shpenzime të kryeni.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Bashkëpunimi do mbizotërojë gjatë gjithë kësaj dite në jetën tuaj në çift. Do ndiheni mjaft mirë pranë atij që dashuroni dhe do i shprehni më tepër ndjenjat. Beqarët do fillojnë një histori dashurie emocionuese e cila do ua ndryshojë përgjithmonë jetën. Në planin financiar do mbizotërojë ekuilibri.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Marrëdhënia në çift do jetë përgjithësisht e qëndrueshme sot. Komunikimi do jetë i mirë dhe debatet do jenë të pakta. Do ketë diçka më të rëndësishme se dashuria për ju. Beqarët do jenë me fat dhe do e gjejnë një person për te cilin do t’iu rrahë zemra fort. Në planin financiar duhet të tregoheni shumë të matur edhe pse të ardhurat do jenë të mjaftueshme.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Ata që janë në një lidhje do kalojnë një ditë shumë të bukur dhe të mbushur me emocione. Partneri/ja do i surprizojë në çdo moment. Beqareët do fillojnë një histori dashurie serioze dhe mjaft emocionuese. Në planin financiar do duhet shumë maturi dhe kujdes. Gabimi më i vogël mund t’iu sjellë probleme serioze.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Pasioni do rindizet gjatë kësaj dite në jetën tuaj në çift dhe emocionet do jenë më të fuqishme se kurrë më parë. Shfrytëzojeni ditën deri në sekondën e fundit. Beqarët nuk duhet të dëshpërohen edhe nëse nuk do e gjejnë sot shpirtin e tyre binjak. Gjithçka ndodh për një arsye. Në planin material gjithçka do vazhdojë të jetë siç ka qenë.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Ditë e mrekullueshme kjo e sotmja për të dashuruarit. Do përjetoni emocione pa fund në çdo moment. Beqarët do jenë të bindur se do e gjejnë princin e tyre të kaltër sot dhe nuk do ndalen së kërkuari për asnjë çast. Në fakt do jetë ditë me fat. Në planin financiar duhet të tregoheni të matur sepse të ardhurat do jenë shumë të paqëndrueshme.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Do jeni shumë xhelozë për partnerin/en tuaj gjatë kësaj dite dhe kjo do sjellë probleme të mëdha në çift. Mundohuni ta përmbani veten nëse nuk doni që lidhja juaj të marrë fund. Beqarët ka shumë gjasa të hedhin hapat e para drejt një lidhjeje të bukur, por që do e mbajnë sekret. Në planin financiar priten përmirësime.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Komunikimi në çift nuk do jetë i mirë gjatë kësaj dite. Nuk do bini aspak dakord me partnerin/en për disa tema delikate dhe kjo do e ndërlikojë situatën. Kujdes! Beqarët do joshen nga një person i turpshëm në dukje, por që në të vërtetë është një thesar i çmuar. Mos e humbni mundësinë për ta njohur. Të ardhurat nuk do jenë të mira.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Jeta juaj në çift nuk do jetë aq e mirë sa ju e kishit menduar megjithatë as probleme serioze nuk do ketë. Yjet këshillojnë të tregoheni më pak agresivë se zakonisht. Beqarët do kenë një ditë më të bukur dhe të mbushur me emocione. Shfrytëzojeni deri në maksimum. Perspektivat financiare do jenë të mira./ CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Shkrumbohet nga flakët makina në autostradën Tiranë-Durrës/ Dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Pasditen e sotme një makinë është përfshirë nga flakët në autostradën Tiranë-Durrës. Dyshohet se shkak për zjarrin mund të jetë bërë një shkëndijë elektrike.

Ndërkohë raportohen vetëm dëme materiale.“Me datë 16.10.2021 rreth orës 16:30 në autostradën Tiranë-Durrës, te mbikalimi i Sukthit, dyshohet si pasojë e një shkëndije elektrike ka mar flakë mjeti tip “Peugeot” në pronësi te shtetases Xh. K., nga e cila ka vetëm dëme materiale”, thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 7 mars 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 4 shtator 2019

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkakut të zjarrit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Finalizohet “Open Ballkan”/ Zyrtarizohet marrëveshja Rama-Vuçiç-Zaev

Publikuar

-

Nga

Finalizohet nisma “Open Balkan”. Kreu i qeverisë shqiptare, Edi Rama, Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç dhe Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev kanë nënshkruar një memorandum mirëkuptimi për bashkëpunim, që është publikuar e detajuar në Fletoren Zyrtare.

Memorandumi parashikon forcimin e marrëdhënieve mes 3 shteteve, veçanërisht në fushën e importeve, eksporteve dhe lëvizjes  së  mallrave,  me qëllim   eliminimin   e pengesave në tregtinë e ndërsjellë.

Sipas kësaj marrëveshjeje, 3 shtetet do të reduktojnë kontrollet, formalitetet dhe numrin e dokumenteve të  kërkuara, duke nxitur reduktim të kostove dhe shpejtësi në procedurën e zhdoganimit.

Memorandumi do të mbetet në fuqi për një kohë të pacaktuar, ndërsa që në paragrafin e parë theksohet se 3 nismëtarët, do të mbajnë të hapur ftestën për homologët e tyre të Kosovës, Malit të Zi dhe Bosnjës e Hercegovinës, që të bëhen pjesë të Open Balkan,  për të përmirësuar jetën e të gjithë qytetarëve të rajonit.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 7 mars 2018

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 16 tetor 2018

Objektivat e Memorandumita) rritja dhe forcimi i bashkëpunimit ekonomik ndërmjet palëve.

b) thjeshtimi i procedurave në lidhje   me importet,  eksportet  dhe  lëvizjen  e  mallrave.

c) shkëmbimi i të dhënave ndërmjet autoriteteve të doganave dhe autoriteteve të tjera.

d) promovimi, nëpërmjet zgjerimit të tregtisë së ndërsjellë, i zhvillimit harmoni të marrëdhënieve ekonomike ndërmjet palëve.

e) eliminimi gradualisht i pengesave në tregtinë e mallrave.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Misteri i tragjedisë së familjes ruse/ Grupi hetimor ngre dyshimet për vrasje

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Shkaku i tragjedisë së familjes ruse, ku humbën jetën 4 prej tyre, në një hotel në Qerret të Kavajës, mbetet ende një mister.

Policia fillimisht dyshoi për një helmim, por nga ekzaminimet doli se ata nuk kanë konsumuar gjë në Shqipëri pas kthimit nga Ohri. Ndërsa nga verifikimet e bëra në zonën e saunës rezulton të mos jenë gjetur elementë që mund të sillnin asfiksinë.

Sipas raportimeve, kjo gjë ka shtuar dyshimet tek grupi hetimor se mund të kemi të bëjmë edhe me një vrasje, por mbetet ende herët për të dalë në një përfundim të saktë për mënyrën e kryerjes së saj.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 20 mars 2020 

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 27 nëntor 2017Familja ruse ka hyrë që të dielën në territorin shqiptar, nënëprmjet një agjencie turistike të administruar nga një shtetase ukrainese.

Gjatë ditës së djeshme ata kanë qenë në Ohër, ku kanë konsumuar drekën dhe në kthim mësohet se kanë ndaluar disa minuta në Librazhd për nevojat personale.

Kujtojmë se viktimat janë Natalia Burenkova, 58 vjeçe, Sergei Burenkov, 60 vjeç, Nikita Belousov, 37 vjeç dhe Ekaterina Burenkova 31 vjeçe./ CNA.al

LEXO TE PLOTE