Ja çfarë ndodh sipas shkencëtarëve nëse keni shumë ndjekës në Instagram dhe Facebook – CNA
Connect with us

Aktualitet

Ja çfarë ndodh sipas shkencëtarëve nëse keni shumë ndjekës në Instagram dhe Facebook

Publikuar

-

Duke qenë se rrjetet sociale janë bërë pjesë e pandashme e jetës sonë edhe shkenca ka nisur t’i shikojë ato si potenciale të mundshme për përpilimin e studimeve të ndryshme që mund të tregojnë gjëra të reja mbi karakteret tona.

Në iniciativën e fundit të ndërmarrë nga Universiteti i Karolinës së Veriut, është bërë me dije se personat të cilët kanë më shumë ndjekës në Instagram dhe më shumë miq në Facebook në fakt janë më të prirur për të qenë materialistë.

LEXO EDHE:  Shkencëtarët përhapin alarmin/ Ja çfarë po ju shkakton varësia nga telefoni

Kjo sepse sipas studiuesve, këta njerëz e shohin rrjetin social si një vend të mirë biznesi dhe pranojnë shumë ndjekës e miq virutalë me idenë se ata, diku apo dikur mund t’i duhen për të krijuar lidhjet e duhura ose thjesht për ta kthyer profilin e tyre në blog fitimprurës.

Sigurisht që pasja e shumë miqve e ndjekësve në rrjete sociale lidhet edhe me dëshirën e disa personave për tu ekspozuar dhe për tu bërë të famshëm, detaje këto që gjithsesi lidhen me materializmin./CityNews

Aktualitet

Ofertë nga Superliga, nuk do e besoni te cili ekip po transferohet Orelesi

Publikuar

-

By

Skuadrat kosovare janë duke marrë lojtarët më të spikatur në Superiore, e madje edhe këtë verë duket se ekipet e elitës së shtetit fqinj po “rrëmbejnë” futbollistët që kanë lënë gjurmë në Superiore.

Gjilani duket ekipi më aktiv, ndërsa duket se skuadra e trajnerit Gentjan Mezani e cila bëri spastrime fillimisht ka hedhur sytë edhe për mesfushorë.

Më i lakuari për momentin duket se është nigeriani Nuredin Orelesi, i cili ka spikatur në vendin tonë me skuadrat e Dinamos dhe Skënderbeut, por edhe me Vllazninë e Kamzën.

LEXO EDHE:  Shkencëtarët përhapin alarmin/ Ja çfarë po ju shkakton varësia nga telefoni

Mesfushori 30-vjeçar aktualisht ndodhte me pushime në shtetin e tij, por ka pasur ekipe edhe të Superiores që e kanë kontaktuar mesfushorin afrikan që edhe vjet ishte një nga më të dalluarit në radhët e skuadrës së Kamzës.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Më kanë ngacmuar seksualisht kur isha 15 vjeç”/ Ylli televiziv bën deklaratën tronditëse

Publikuar

-

Aktorja shumë e famshme Mira Sorvino është një nga personazhet e cila e ka mbështetur gjithnjë ligjin për mbrojtjen ndaj dhunës.

Mira ka folur dhe herë të tjera në lidhje me ngacmimet seksuale apo keqtrajtimet, por këtë herë i ka shkuar dhe më tej kësaj çështjeje.

Gjatë një konference në New York Sorvani ka deklaruar se në moshën 15-vjeçare kanë abuzuar seksualisht me të.

Teksa ka rrëfyer ngjarjen traumatike, Mira nuk ka mundur t’i mbajë dot lotët.

LEXO EDHE:  Kush po e “djeg” Instagramin?/ Njihuni me vajzat seksi të ekranit që po “çmendin” meshkujt

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kontrollon çantat e grave dhe fillon e kakarit”/ Vasili tallet me Ramën

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama, teksa vijon fushatën elektorale në juglindje të vendit, shikohet gjithmonë i shoqëruar nga një numër i lartë policësh, gardianësh e forcash speciale.

Lidhur mbi këtë fakt ka reaguar edhe ish kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili i cili duke ironizur, shkruan se mbasi Rama sigurohet mirë që s’do ta rrahin fillon e kakarit”

Postimi i plotë

Kush i paguan keto qindra milion leke per friken e ketij???

Na e shpifi ky frikacak!!(FOTO).

LEXO EDHE:  Shkencëtarët përhapin alarmin/ Ja çfarë po ju shkakton varësia nga telefoni

Edhe qindra police,edhe vete me antiplumb,edhe garde,edhe makine te blinduar,edhe kontrollon cantat e grave ne miting,edhe duart ne trup i fut njerezve nga frika dhe ngrehet si gjeli ne pleh dhe gjoja po takon popullin.

Na beri per te vjelle ky kryeminister qe mbeti duke u futur pas potureve te policeve dhe mbasi sigurohet se s’do ta rrahin fillon e kakarit.

Shihni fotot dhe do tju shpifet edhe juve/CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Aktualitet20:47 - 8 Qershor, 2019

Zhvendoset protesta/ Fillon marshimi drejt parlamentit

Dy orë nga protesta e opozitës që zhvillohet në sheshin përballë Kryeministrisë, tashmë marshimi ka nisur drejt Parlamentit. Teksa mbylli...

Aktualitet09:51 - 8 Qershor, 2019

Foto-Eksporti i produkteve shtazore/ Shqipëria nënshkruan memorandumin me Kinën

Shqipëria dhe Kina kanë nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi mes tyre për bashkëpunimin mbi importin dhe eksportin e produkteve ushqimore dhe...

Aktualitet18:18 - 7 Qershor, 2019

Të gatshëm për rihapjen e bisedimeve/ Thaçi dhe Vuçiç përplasen në Bratislavë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha sot se procesi i bisedimeve me Serbinë ndodhet në krizë për shkak të kushtëzimeve...

Aktualitet17:33 - 7 Qershor, 2019

Pragpërplasja, SHBA-ja dhe Rusia fajësojnë njëra-tjetrën

Zyrtarët ushtarakë amerikanë e rusë ngritën akuza të ndërsjellta të premten për veprime të rrezikshme pasi një luftanije amerikane dhe...

Aktualitet12:43 - 7 Qershor, 2019

ShBA vendos raketa në Ballkan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë një vendim të papritur duke vendosur luftanije me raketa në Ballkan. Është hera...

Aktualitet18:40 - 5 Qershor, 2019

Nuk përfilli rregullat për borxhin/ Komisioni Europian kundër Italisë

Komisioni Europian rekomandoi të mërkurën nisjen e veprimeve ligjore kundër Italisë, për shkak të mos respektimit të rregullave të BE-së...

Aktualitet18:34 - 5 Qershor, 2019

Ish zv.negociator i OKB për Kosovën/ Ndërron jetë diplomati austriak Rohan

Diplomati austriak, Albert Rohan, ish zëvendës i krye negociatorit të Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, ndërroi jetë të...

Aktualitet10:34 - 5 Qershor, 2019

Ish-presidentët e rajonit thirrje BE/ Hapni negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ish-presidentët dhe kryeministrat e rajonit kanë kërkaur nga Europa që të hap negociatat për anëtarësim në BE, për Shqipërinë dhe...

merkel haradinaj merkel haradinaj
Aktualitet20:32 - 4 Qershor, 2019

Merkel ftesë në Berlin për Haradinajn/ Zbulohet arsyeja e takimit

Pas takimit me liderët e Ballkanit Perëndimor, Kancelarja gjermane  Angela Merkel i ka dërguar një ftesë tjetër kryeminstrit të Kosovës...

Aktualitet19:36 - 4 Qershor, 2019

Maqedonia e Veriut në BE?/ Ja si përgjigjet Presidenti i KE-së

Ditë më parë Komisioni Evropian i rekomandoi Këshillit të BE-së, autorizimin për hapjen e negociatave të pranimit në BE të...

Aktualitet19:10 - 4 Qershor, 2019

Vazhdon kaosi te kombëtarja/ Pas Abrashit, dëmtohet edhe mbrojtësi kryesor

Kombëtarja shqiptare e futbollit vazhdon stërvitjen në Frankfurt dhe duket që në fund të sezonit në këmbët e kuqezinjve po...

Aktualitet15:24 - 4 Qershor, 2019

Plavë-Gucia, Eden i Parajsës Shqiptare

Aty ku flet shqip toka dhe qielli, guri dhe druri Nga AZGAN HAKLAJ Refleksion në 30- vjetorin e SHKA Maja...

Aktualitet10:42 - 4 Qershor, 2019

Pse e kujtojmë Masakrën në Tiananmen

A duhet të kujtohet sot kryengritja studentore në Kinë në vitin 1989? Kanë kaluar 30 vjet, është histori, thonë shumë...

Aktualitet09:26 - 4 Qershor, 2019

Beogradi nuk heq dorë/ Veriu i Kosovës i takon Serbisë

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç ka konfirmuar ambiciet e Serbisë për ndarjen e Kosovës. Në një intervistë...

Trending

Read previous post:
Urdhër-arrest ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

Seanca e sotme gjyqësore ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje është shtyrë, pasi të akuzuarit nuk janë paraqitur në seancë....

Close