Connect with Us

Nënkryetari i parlamentit sulmon Ramën/ Kazani i vërtetë ka shpërthyer…

Aktualitet

Nënkryetari i parlamentit sulmon Ramën/ Kazani i vërtetë ka shpërthyer…

Publikuar

-

Nënkryetari i Parlamentit si përfaqësues i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka vijuar me sulmet ndaj kreut të qeverisë, Edi Rama.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale teksa ironizon me deklaratat e Ramës ndaj mediave, ai shprehet se: ““KAZANI” po rritet cdo dite e me shume ; nga opozita , mediat e pa blera, gazetaret italiane e prokuroret “tropojane” duket se ne “kazan” po hyjne cdo dite media te huaja ;gjermane, zvicerane, franceze , amerikane ; po dhe institucionet dhe organizmat me prestigjoze nderkombetare si Departamenti i Shtetit, Keshilli i Evropes, FMN, BB, TI, Indeksi i Baselit…”.

Sipas Palokës, “Zullumi eshte trashur aq shume sa po e shohin dhe ata qe nuk kane dashur te shohin deri me sot.”

Nënkryetari i Parlamentit shprehet se kazani në të cilin qeveria Rama ka përzier krimin, qeverinë dhe oligarkinë, ka shpërthyer, dhe ky është kazani i vërtetë.

LEXO EDHE:  Rritja e numrit të emigrantëve/ Shehi: Rama punon vetëm me biznesmenët e mëdhenj

“Kazani i vertete ka shperthyer. Kazani ku prej 4 vitesh Rama perzjen me lugen e tij te madhe tre ingrediente; krimin, qeverine dhe oligarkine.
Dje me buxhetin e shtetit Rama mendoi se i vuri kapak kazanit , po llumi qe ka gatuar tanime i ka kaluar anet e kazanit te tij, po derdhet e po qelb dynjane…
E thashe dhe dje ne mbyllje te fjales time ne Parlament, per ata qe nuk jane perzjere ende ne kete llum por mund te joshen nga fitimi i parave te paligjshme nepermjet “projektit 1 miliard”; Shqiperia e ka nje ligj antimafia , qe sot nuk vepron por neser do veproj . Kjo e neserme duket se po vjen shpejte”, – shprehet Paloka. /CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Më tha Rama të hëngsha shaminë”/ Gjuzi shpjegohet pas përjashtimit nga Kuvendi

Publikuar

-

Nga

“Më tha Rama të hëngsha shaminë”/ Gjuzi shpjegohet pas përjashtimit nga Kuvendi

Deputeti Kujtim Gjuzi ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emision “360 gradë” në Ora news, ku ka sqarur dhe përjashtimin e tij nga Kuvendi me 26 qershor, pas debateve me Ramën dhe deputetët e tjerë.

Gjuzi tha se e dënuan pasi i tha Rama në mes të Kuvendit që të hëngsha shaminë.

“Rama ka 78 vota. Nëse vjedh, intimidon dhe blen 6 vota të tjera, kjo është përgjegjësi e Ramës që do ta çojë aty ku nuk i shkon mendja.

LEXO EDHE:  Gjuzi sfidon Ramën/ Kërkon testin e drogës

LEXO EDHE:  Habit Kryemadhi/ “Jam gati të shkoj që nesër në zgjedhje me Ramën”

I kam thënë Ruçit që nuk të takon të rrish aty dhe më ka dënuar. Më kërkoi 10 ditë dënim, por i shkoi një diplomate dhe 4 ditë la.

Më tha Rama në mes të Kuvendit që të hëngsha shaminë. Prandaj më dënuan.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bushati për rrugën me pagesë Milot-Fier/ “Kujt i duket shtrenjtë, t’i bjerë nga rruga tjetër”

Publikuar

-

Nga

Bushati për rrugën me pagesë Milot-Fier/ "Kujt i duket shtrenjtë, t'i bjerë nga rruga tjetër"

Deputeti socialist, Ervin Bushati, thotë se kujtdo që tarifa e 7.5 euro e rrugës Milot-Fier i duket e shtrenjtë, atëherë të përdorë rrugën aktuale. Këtë deklaratë Bushati e bëri në studion e “Ora News”.

“Ne kemi disa lloj mundësish si mund ti ndërtojmë këto rrugë, njëra është të rrisim borxhin dhe limitet i kemi të kufizuara aq më tepër që tani duhet të marrim borxh për të ringritur ekonominë, ose të rrisim taksat që ne nuk duam ta bëjmë, ose të bëjmë që ai që e përdor më shumë ta paguajë. Patjetër që do të ketë rrugë alternative. Ata që duan të arrijnë më shpejt do të mund të kenë një vlerë të shtuar. Nëse mendojnë se është e shtrenjtë rruga, mund të përdorin rrugën që është sot”, tha Bushati.

Projekti është kundërshtuar nga opozita, e cila akuzon se vlera e investimit është 11 herë më e lartë nga realja.  Në shtator të këtij viti Ministria e Infrastrukturës do të hapë ofertat që kompanitë do të paraqesin për ndërtimin e autostradës Milot-Fier.

LEXO EDHE:  Rritja e numrit të emigrantëve/ Shehi: Rama punon vetëm me biznesmenët e mëdhenj

LEXO EDHE:  Habit Kryemadhi/ “Jam gati të shkoj që nesër në zgjedhje me Ramën”

Ky aks propozohet të jepet me një koncesion prej 35 vitesh. Në të dhënat e qeverisë parashikohet dhe fluksi i automjeteve që do të qarkullojnë, por nëse kjo nuk arrihet fituesi do të ketë garancinë e shtetit për të mbuluar humbjet në gjysmën e parë të kontratës.

Më konkretisht në materialin zyrtar parashikohet një fond prëj 121 milionë euro që do të jepet për koncesionarin për 17 vitet e para duke nisur prej vitit 2024 deri në vitin 2040.  Të  ardhurat bazë në këtë periudhë janë parashikuar të jenë  1.7 miliardë euro. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Brataj “ultimatum”/ Kamarierët mos përdorin dorezat!

Publikuar

-

Nga

Brataj “ultimatum”/ Kamarierët mos përdorin dorezat!

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj i ka bërë thirrje kamarierëve të mos mbajnë doreza.

Sipas Bratajt, mbajtja e dorezave është burim hepatitesh pasi ato nuk ndryshohen sa herë i shërbehet klientëve të ndryshëm.

“Kamarierët mos përdorin dorezat sepse nuk i ndërrojnë sa herë i shërbejnë klientëve. Nuk kanë qenë asnjëherë të detyruara, kanë qenë të rekomanduara. Dorezat janë burim hepatitsh për vetë njerëzit, sepse t’i mbash 8 ore krijojnë problem”, tha Brataj më “Opinion”./CNA.al

LEXO TE PLOTE