Connect with us

Sport

Miqësoret e ditës / Gjermania pret Francën, Anglia supersfidë me Brazilin

Publikuar

-

Sot luhen disa miqësore spektakolare në këtë hapësirë pushimi që po kalojnë klubet.

Gjermania do të presë Francën në Këln për t’u “hakmarrë” pas humbjes 2-0 në gjysmëfinalen e Kampionatit Evropian 2016, kurse Anglia do të përballet me Brazilin në një sfidë yjesh, e gjitha për t’u shijuar.

Ja programi i ditës:

17:30 Argjentinë ? – ? Nigeri
17:30 Katar ? – ? Islandë
18:00 Sllovaki ? – ? Norvegji
19:45 Rusi ? – ? Spanjë
20:00 Rumani ? – ? Holandë
20:15 Hungari ? – ? Kosta Rika
20:30 Algjeri? – ? Afrika Qendrore
20:45 Austria ? – ? Uruguai
20:45 Belgjikë ? – ? Japoni
20:45 Gjermani ? – ? Francë
20:45 Uells? – ? Panama
21:00 Angli ? – ? Brazil
21:45 Portugali ? – ? USA

Aktualitet

Harrohet Roma historike, shkatërrohet nga Liverpool i Salah

Publikuar

-

By

Roma arriti që në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve të përmbyste Barcelonën, duke hyrë në histori me një përmbysje që vetëm nga Barcelona ishte parë.

Por kjo Romë u harrua në Angli, pasi është mundur thellë nga Liverpool i ish-lojtarit të vet, Mohamed Salah, i cili hapi siparin e golave me dy të tillë personal përkatësisht në minutën e 36′-të dhe 45+1′-të, dhe me dy asist për Mane dhe Firmino të cilët shënuan në minutën e 56′-të dhe 61′-të.

LEXO EDHE:  Gjermanët investim gjigant në Serbi, punësohen 11.000 persona

Pas kësaj Firmino ka shënuar sërish pas një krosimi të Milner nga goditja e këndit.

Roma i është kundërpërgjigjur Liverpool, por me vonesë. Ka qenë Dzeko i cili ka shënuar në minutën e 81′-të pas një shërbimi nga Nianggolan dhe më pas Perotti në të 85′-tën minutë nga pika e bardhë e penalltisë. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Përmendet Roma/ Shënon dy herë në 4 minuta ndaj Liverpool

Publikuar

-

By

Pas 5 golave të Liverpool, si duket Roma është përmendur duke u kundërpërgjigjur me yllin e saj boshnjakun, Edin Dzeko në minutën e 81′-të të takimit.

Dzeko ka shënuar pas një shërbimi të saktë nga Nianggolan.

Më pas ka qenë Perotti, ai që ka shënuar golin e dytë për Romën nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 85′-të. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Liverpool shkatërron Romën/ Salah shënon dy gola dhe dy “gjysmëgola”

Publikuar

-

By

Mohamed Salah, është egjiptiani me këmbë “të arta”, por që nuk u vlerësua si duhet nga Roma dhe u shit tek Liverpool, por që tashmë, si duket ish-skuadrën e Salah po e zë haku i këtij të fundit.

Salah ka shënuar 2 herë ndaj Romës, përkatësisht në minutën e 36′-të dhe të 45+1′-të, duke çuar skuadrën me drejt pushimit mes pjesëve me një avantazh prej dy golash. Por me rikthimin në lojë në pjesën e dytë, Salah sërish vijon të jetë vendimtar për këtë sfidë.

Falë shërbimit të përkryer së Salah për Mane, ky i fundit ka arritur të gjejë portën e Romës dhe të shënojë golin e tretë për Liverpool-in, dhe vetëm 5 minuta më vonë ka shërbyer edhe për Firmino-n i cili ka shënuar golin e katërt.

LEXO EDHE:  Gjermanët investim gjigant në Serbi, punësohen 11.000 persona

Mund të themi me plot gojë se Salah deri më tani ka shënuar jo vetëm dy gola, por edhe dy “gjysmëgola” pasi falë shërbimit të tij perfekt, dy shokët e skuadrës kanë arritur të shënojnë edhe dy gola ndaj Romës.

Pas pa kaluar 8 minuta nga goli i katërt, Firmino ka shënuar për herë të pestë për Liverpool-in dhe njëherësh golin e dytë personal. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

AKTUALITET

Kryesore Show Biz00:30 - 25 April, 2018

Foto/ Kur Era Istrefi vesh të njëjtat bikini si Kim Kardashian

Ato i kanë veshur personazhet më të njohura të modës dhe shoëbiz-it, si Kim Kardashian, Emily Ratajkoëski, Rihanna, Suki Waterhouse...

Kryesore Show Biz00:15 - 25 April, 2018

Foto/ Kate shfaqet rrezëllitëse me bikinit e bardha

Fotot e nxehta të Kate Upton nga fushata e saj e fundit për “Yamamay” nuk mbarojnë. Bukuroshja 25 vjeçare e...

Kryesore Show Biz00:00 - 25 April, 2018

Të gjithë e pyesin për gjininë e fëmijës/ Emina nuk e mban dot më

Modelja shqiptare me famë botërore, Emina Cunmulaj  është në pritje të fëmijës së saj të dytë. Ajo është nënë e...

Kryesore Show Biz23:50 - 24 April, 2018

Formula1 mund ti largojë vajzat e startit, por ato në krah të pilotëve jo!

Formula 1 hoqi dorë nga vajzat e startit, ato të njohura si “Grid Girls”, por një sport tjetër e ruan...

Kryesore Show Biz23:40 - 24 April, 2018

Foto/ Era Istrefi me bikini është një ‘bombë’ e vërtetë

Prej ditës së djeshme, Era dhe Nora Istrefi po qëndrojnë në Dubai pasi siç njoftoi dje krijuesja e hitit “Bonbon”,...

Aktualitet23:40 - 24 April, 2018

Opozita, kundër platformës së kryeparlamentarit Kadri Veseli

Subjektet opozitare shprehen të rezervuara ndaj platformës së kryetarit të Kuvendit Kadri Veselit për unitet politik për temat e mëdha,...

Life Style23:30 - 24 April, 2018

Modelja vihet në vështirësi/ Kë të zgjedhë nga kostumet e plazhit?

Është një nga femrat me format trupore më të lakmuara në botë dhe modeles Demi Rose i shkojnë shumë kostumet...

Kryesore Show Biz23:20 - 24 April, 2018

Foto/ Selena Gomez befason me ndryshimin e fundit në pamjen e saj

Selena Gomez i ka befasuar të gjithë me ndryshimin e fundit në pamjen e saj. Ajo është dalluar gjithmonë për...

Kryesore Show Biz23:10 - 24 April, 2018

Natalie refuzon çmimin prej 2 milionë dollarësh

Ceremonia prestigjoze, e njohur si “Nobeli Jezuit” është anuluar për shkak se aktorja e famshme, Natalie Portman ka refuzuar të...

Aktualitet23:02 - 24 April, 2018

Gjermanët investim gjigant në Serbi, punësohen 11.000 persona

Kompanitë gjermane janë duke vazhduar edhe më tutje investimet në Serbi. Së fundmi, është firma e njohur “Leon”-i e cila...

Kryesore Show Biz23:00 - 24 April, 2018

Video/ Kylie me vajzën e saj 3 muajshe do ju zbukurojnë ditën

Ylli i “Keeping Up With The Kardashian” Kylie Jenner pas lindjes së vajzës duket se ka vendosur që mos të...

Aktualitet22:57 - 24 April, 2018

Denoncimi/ Ja si kunata e Sekretarit të Përgjithshëm të Ramës paguhet pa shkuar në punë

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij. Me anë të...

Kryesore Show Biz22:50 - 24 April, 2018

‘Njerëzit mendojnë se unë i urrej meshkujt’/ Dua Lipa tregon mesazhin e vërtetë të këngës

Kënga ‘New Rules’ bëri që Dua Lipa të shpërthente në botën muzikore. Në një intervistë të dhënë kohët e fundit...

Aktualitet22:44 - 24 April, 2018

Avokati i Nazer Seitajt paralajmëron gazetarin/ Ja si kundërpërgjigjet Basir Çollaku

Gjithçka ka lajmëruar gazetari Basir Çollaku, lidhur me pozicionin e Nazer Seitajt në raportin me drejtësinë italiane është “Fake News”,...

Kryesore Show Biz22:40 - 24 April, 2018

Dukesha solli në jetë një princ, por ka shumë rregulla që duhet ti ndjekë

Të gjithë e morën vesh lindjen e princit më të ri të Mbretërisë së Bashkuar.  Dukesha e Kembrixh, Kate Middleton...

Aktualitet22:39 - 24 April, 2018

Harrohet Roma historike, shkatërrohet nga Liverpool i Salah

Roma arriti që në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve të përmbyste Barcelonën, duke hyrë në histori me një...

Aktualitet22:34 - 24 April, 2018

Përmendet Roma/ Shënon dy herë në 4 minuta ndaj Liverpool

Pas 5 golave të Liverpool, si duket Roma është përmendur duke u kundërpërgjigjur me yllin e saj boshnjakun, Edin Dzeko...

Aktualitet22:33 - 24 April, 2018

VIDEO/ Shihni çfarë i bën Trump, Macron-it

Ndërsa presidenti i SHBA-ve, Donald Trump dhe homologu i tij francez Emmanuel Macron u paraqitën për fotografi në Zyrën Ovale,...

Kryesore Show Biz22:30 - 24 April, 2018

Foto/ Gigi feston 23 vjetorin me të gjitha shoqet e saj supermodele

Gigi festoi ditëlindjen e saj të 23-te në datën 23 të këtij muaji. Siç të gjithë e marrin me mend,...

Aktualitet22:21 - 24 April, 2018

“Pasardhësit e diktatorëve po qeverisin sot”/ Flet Rrahman Parllaku

Vijon intervista e ish-gjeneralit të dënuar nga diktatori Enver Hoxha, Rrahman Parllaku me gazetaren Eni Vasili në studion e emisionit...

Aktualitet22:17 - 24 April, 2018

Liverpool shkatërron Romën/ Salah shënon dy gola dhe dy “gjysmëgola”

Mohamed Salah, është egjiptiani me këmbë “të arta”, por që nuk u vlerësua si duhet nga Roma dhe u shit...

Aktualitet22:11 - 24 April, 2018

Pamjet makabre: Si vriten dhe hidhen qentë në landfillin e Sharrës

Emisioni “Stop” sjell sot pamje ekskluzive e makabre të mënyrës sesi janë vrarë qentë dhe më pas janë hedhur në...

Aktualitet22:04 - 24 April, 2018

Romën e zë “haku” i Salah/ Liverpool shënon golin e tretë

Mohamed Salah, është egjiptiani me këmbë “të arta”, por që nuk u vlerësua si duhet nga Roma dhe u shit...

Aktualitet22:01 - 24 April, 2018

Ministri akuzohet se ka dhënë mbi 630 mijë euro subvencione pa bazë ligjore

Ministri i Infrastrukturës akuzohet se pa asnjë bazë ligjore ka dhënë subvencione në shumën mbi 630 mijë euro. Kjo është...

Aktualitet21:51 - 24 April, 2018

Rrahman Parllaku flet për Liri Belishovën

Rrahman Parllaku, ish-gjeneral i dënuar nga Enver Hoxha, është i ftuar mbrëmjen e sotme në semisionin “Studio e Hapur” në...

Aktualitet21:40 - 24 April, 2018

Mbyllet pjesa e parë e sfidës Liverpool-Roma/ Salah shënon dy herë dhe hyn në histori

Medie të ndryshme e kanë quajtur futbollistin egjiptian që luan për Liverpool-in si një “makth” për skuadrën italiane të Romës,...

Aktualitet21:40 - 24 April, 2018

Vdekja e aktorit Kurti/ Kryeprokurori Gjakovës tregon detajet

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka nisur hetimet për të zbardhur shkakun e vdekjes së aktorit të serialit “O sa mirë”...

Aktualitet21:27 - 24 April, 2018

“Makthi” i Romës del i vërtetë/ Salah kalon Liverpool-in në avantazh

Medie të ndryshme e kanë quajtur futbollistin egjiptian që luan për Liverpool-in si një “makth” për skuadrën italiane të Romës,...

Trending

LAJM I REKOMANDUAR:
Del poezia e dashurisë për spiunët e Sigurimit të Shtetit (faksimile)

Ish-drejtori i Arkivave të Ministrisë së Brendshme, Kastrioti Dervishi, ka publikuar në rrjetet sociale një poezi dedikuar ish-spiunëve të Sigurimit...

Close