Connect with Us

Rama tregon pedonalen e Divjakës/ Tallen komentuesit: Vish kostumin antimushkonja

Aktualitet

Rama tregon pedonalen e Divjakës/ Tallen komentuesit: Vish kostumin antimushkonja

Publikuar

-

Kryeministri Rama vijon ritualin e tij të përditshëm duke uruar mirëmengjes shqiptarëve në rrjetet sociale me punët e qeverisë.

Mëngjesin e sotëm, kreu i qeverisë ka postuar disa foto nga Parku i Divjakës, në të cilën është ndërtuar pedonalja e re.

Mirëmëngjes dhe me këto pamje nga pedonalja e re që përshkon Parkun e bukur të Divjakës, ju uroj ditë të mbarë,” –shkruan kryeministri Rama.

Por pas postimit të Ramës, qytetarët kanë shpërthyer me komente tallëse dhe ironizuese.

Një nga komentuesit shkruan “Kujton se ke ber revolucion me kte pedonalen, kur te shkosh ta inagurosh vish nje kostum anti mushkonja .”

Një tjetër komentues ironizon postimin e Ramës, ndërsa shprehet, “Ja lla o zot ne ty me zi te kemi Qe na i zbukuron diten me kto gjera t bukura, se ne per kto vuajm. Se pun ka plot po duhen

Gjithashtu një tjetër qytetar shkruan “Te lumte dora z.kryeminister per 5 vjet e paske shtruar 300 metro parket me derrasa!!!”

Ndërsa një tjetër komentues  ironizon kryeministrit, ndërsa i thotë publiko pamje bankomati me rrogat mizerabël që marrim. Ja si shprehet ai “!po pamje nga bankomati qe te na jete zbukuruar rroga mizerable qe marrim,do kemi ndonjehere?se ju trumpetoni me te madhe qe rrogat minimale jane bere aqe e jane bere kaqe po ne prape 20mij leke marrim...”

LEXO EDHE:  Beteja me Covid-19/ Flotë e re autoambulancash niset nga Turqia

“Na duhej e shtruar kjo pedonalja, edhe pse me shume se 70% e rrugeve ne Shqiperi jane ku therret qameti.
Kjo pedonalja na duhej patjeter”- shkruan një tjetër qytetar./ CityNews

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Lajm i mirë/ Pala greke lehtëson masat për shqiptarët

Publikuar

-

Nga

Lajm i mirë/ Pala greke lehtëson masat për shqiptarët

Pala greke njofton se ka lehtësuar sërish masat në pikat kufitare për emigrantët shqiptarë.

Sipas njoftimit të autoriteteve greke, të gjithë shtetasit që duan të kalojnë kufirin, duhet të kenë formularin plf, certifikatën e vaksinimit (ku shtetasit duhet të kenë kaluar 14 ditë nga doza e dytë e vaksinës) ose testin anticovid, i cili, ndryshe nga më parë, është i vlefshëm si nga institucionet shëndetësore shtetërore, ashtu edhe ato private, test normal apo test i shpejtë (rapid test).

LEXO EDHE:  “Kush do ta hajë i pari”/ Analisti zbulon “planin” Rama -Basha

Në çdo rast, testet anti-covid do të njihen nga efektivët e doganës greke në pikat kufitare.

LEXO EDHE:  Rama i vë “syrin” Arsimit/ Tregon objektivin madhor të mandatit të tretë

Ky sqarim lehtëson procedurat e testimit anti-covid për të gjithë ata shtetas që nuk kanë një certifikatë vaksinimi.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Andrea Mano i nxjerr “bojën” Bashës/ Tregon çfarë biseduan në telefon

Publikuar

-

Nga

Andrea Mano i nxjerr “bojën” Bashës/ Tregon çfarë biseduan në telefon

Andrea Mano, ish-kreu i degës lokale të PD-së në Korçë, ka hedhur akuza të forta ndaj, drejtuesit politik të kësaj dege për zgjedhjet e 25 prillit, Edmond Spaho.

Në një intervistë për emisionin “Pushteti”, në Fax News, Mano tha se Edmond Spaho ka përçarë “në mënyrë spektakolare”, degën e PD-së në Korçë.

Por, Mano nuk ka kursyer as kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën, ndërsa theksoi se gjithçka ka ndodhur me bekimin e tij.

“Korça ka qënë dega më model e PD, por i deleguari i Bashës, gjëja më e mirë që bëri është të përçajë këtë degë në mënyrën më spektakolare. Gjë e cila u reflektua edhe në zgjedhje. Rezultati është i pakënaqshëm, mund të kishim kapur deri në 6 mandate”-tha Andrea Mano.

LEXO EDHE:  Rama i vë “syrin” Arsimit/ Tregon objektivin madhor të mandatit të tretë

LEXO EDHE:  Erion Veliaj kryetar i PS?/ Spiropali e pakënaqur: Parashikimet me filxhanë i bën dikush tjetër!

I pyetur nëse këtë shqetësim e kishte ngritur edhe tek Lulzim Basha, Mano tha se ka pasur biseda të gjata në telefon me kreun e PD-së, nga të cilat ka kuptuar se gjithçka po ndodhte në Korçë, ishte me bekimin e Lulzim Bashës.

“Sigurisht që kam folur me Bashën. Kam zhvilluar edhe biseda të gjata me të në telefon. Dhe nga bisedat kuptova që ishte vija e kryetarit të parties, jo e të deleguarit të vet”-tha Andrea Mano./CNA.al

“Do ikë me bisht ndër shalë”/ Andrea Mano paralajmëron Salianjin

“Ka përçarë PD-në”/ Mano “kryqëzon” Spahon, zbulon prapaskenat e analizës së zgjedhjeve

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ka përçarë PD-në”/ Mano “kryqëzon” Spahon, zbulon prapaskenat e analizës së zgjedhjeve

Publikuar

-

Nga

Andrea Mano, ish-kreu i degës lokale të PD-së në Korçë, i ka drejtuar kritika mjaft të forta Edmond Spahos, i cili ishte drejtuesi politik në këtë qark, për zgjedhjet e 25 prillit.

Ndërsa komentoi analizën për zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Korçës, Mano tha se raporti ishte konfidencial. Nuk është pyetur as nuk është mbledhur kryesia, por raporti është bërë nga vetë Spaho, me dy-tre persona.

Në një intervistë për emisionin “Pushteti” në Fax News, Mano tha se ajo që ka bërë Spaho, është përçarja e një degës së PD-së në Korçë, e cila sipas tij ka qënë për tetë vite ndër degët më kompakte.

Kjo analiza që thoni ju është bërë nga vetë zoti Spaho, me dy tre persona. Nuk ështe mbledhur as kryesia. Ne nuk e kemi lexuar këtë raport.

Pra, ka qënë një raport konfidencial i zotërisë që ka marrë me bekimin e Bashës, drejtimin e qarkut. Gjithësesi kjo është një e drejtë e Bashës, nuk na takon ne.

Por, kryesia as e dinte këtë raport, as është pyetur dhe as është marrë mendimi i kryesisë.

E dyta, sigurisht që gjatë fushatës ka pasur probleme. Drejtuesi i  qarkut ka qënë nga ata njerëz që ka bërë një fushatë e cila solli një përçarje shumë të madhe të degës dhe dua t’iu garantoj se ka qënë dega më kompakte në tetë vite.

Ka qënë dega më model, por i deleguari i Bashës, gjëja më e mirë që bëri është të përçajë këtë degë në mënyrën më spektakolare. Gjë e cila u reflektua edhe në zgjedhje. Rezultati është i pakënaqshëm, mund të kishim kapur deri në 6 mandate”-tha Andrea Mano./CNA.al

“Do ikë me bisht ndër shalë”/ Andrea Mano paralajmëron Salianjin

LEXO TE PLOTE