Connect with Us

Kryemadhi në Fier: Duhet t’i kthejmë shpresën të rinjve

Aktualitet

Kryemadhi në Fier: Duhet t’i kthejmë shpresën të rinjve

Publikuar

-

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të LSI-së së Fierit. Në këtë takim, kryetarja e LSI-së Kryemadhi shoqërohej nga kryetari i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili,  Sekretari i Përgjithshëm Endrit Braimllari, Nënkryetarja e LSI-së Erisa Xhixho dhe deputeti i LSI në qarkun Fier, Robert Bitri.

Gjatë fjalës së saj në këtë takim, kryetarja e LSI-së u ndal në situatën aktuale, për të cilën tha se vendi po kalon një moment të vështirë, se kryeministri  Rama e ka lënë peng Shqipërinë në dorën e krimit të organizuar, bandave dhe trafikut. Kryetarja e LSI-së tha se misioni i LSI-së është që tu kthejë shpresën të rinjve në mënyrë që të ndërtojnë të ardhmen dhe familjen e tyre në Shqipëri.

LEXO EDHE:  Video-Sekuestrohet drogë, telefona, para dhe automjete/ Arrestohen tre persona

“Nëse ne do të jemi të gjithë bashkë kjo parti nuk do të jetë një parti politike por do të jetë një uragan politik që do të çoj çdo padrejtësi në kazanin e plehrave të historisë shqiptare dhe do të kthej identitetin, dinjitetin dhe krenarinë shqiptarëve dhe të rinjve tanë. Unë besoj të forca juaj, besoj te shpresa dhe besimi juaj sepse zgjedhjet e 25 qershorit treguan edhe një herë se sa e fortë, se sa solide dhe e qëndrueshme është Lëvizja Socialiste për Integrim”, tha kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi./ CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Bota

Vendet e rrezikuara nga COVID-19/ Gjermania heq Kosovën, Shqipëria pjesë e listës

Publikuar

-

Nga

Instituti “Robert Koch” ka hartuar listën më të re të vendeve të rrezikuara nga Covid-19. Nga kjo listë prej sot janë hequr Kosova, Iraku, Hondurasi dhe Kenia. Ndërsa si vende të rrezikuara janë shpallur Kroacia, Bullgaria, Kameruni, Kongo dhe Singapori.

Nga sot udhëtarët që nisen nga Kosova për Gjermani nuk kanë më nevojë për teste dhe karantinim. Teste duhet të kenë vetëm udhëtarët me avion, të cilët nuk janë vaksinuar apo shëruar nga Covid-19 në gjashtë muajt e fundit.Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Serbia edhe më tej mbeten në listën e vendeve të rrezikuara, për shkak të shifrave më të larta të infektimeve me virusin Corona. Udhëtarët nga këto vende duhet të kenë një test me vete (nëse nuk janë vaksinuar apo shëruar nga Covid-19 në gjashtë muajt e fundit), e ata që nuk janë vaksinuar apo shëruar duhet të futen  edhe në karantinë 10-ditore në Gjermani. Karantinimi mund të shkurtohet pas pesë ditësh nëse bëhet një test dhe rezutlati i testit është negativ. Personat që udhëtojnë nga vendet e rrezikuara duhet të lajmërohen edhe në linkun Einsreiseanmeldung.de./DW

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ish deputetja e LSI në pritje të ëmbël/ Zbulon gjininë e foshnjës

Publikuar

-

Nga

Ish-deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka bërë me dije se është në pritje të ëmbël dhe se do të bëhet nënë e një vajze. Ajo ka folur për herë të parë për këtë periudhë me rëndësi në jetën e saj, duke deklaruar se shtatëzania e ka ndihmuar t’i shohë gjërat në një tjetër perspektivë.

Ky lajm sikur më ndryshoi dhe më bëri të shikoj gjërat me një tjetër perspektivë, duke i marrë të gjitha vendimet dhe ato që kishin ndodhur me një tjetër lloji qetësie dhe me një tjetër reflektimi. Kështu mund të them që vera përtej angazhimit politik pati dhe këtë përjetim të bukur”, -u shpreh ish-deputetja në një intervistë për ‘Fitstation’.

LEXO EDHE:  Basha nga Fieri/ Fshijini lotët, të dielën sjellim fitoren më të madhe!

LEXO EDHE:  Rishfaqet Monika Kryemadhi/ "Kanë qenë ditë të vështira"Ajo ka zbuluar se lajmin për shtatzaninë e ka marrë fill pas përfundimit të fushatës, në një periudhë tepër të rënduar sipas saj.

Ka qenë një moment shumë interesant lajmi për shtatzëninë time, e mora vesh pasi kisha përfunduar fushatën. Në një periudhë ku isha shumë e ngarkuar dhe e rënduar, për shkak të gjithë asaj që ndodhi në fushatë”, shprehet Mehmetaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Humbi nënën nga Covid/ Gazetarja rrëfen përjetimet, apel qytetarëve: Vaksinohuni

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Teksa apeloi për vaksinim, si një nga mënyrat për të mbrojtur shëndetin dhe rrezikun nga fataliteti, në një video-mesazh të publikuar mga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, gazetarja dhe moderatorja e njohur, Jonida Shehu rrëfen vështirësinë e përjetuar pas humbjes së nënës së saj, pikërisht nga ky virus i rrezikshëm.

Nuk besoj se ka ngelur njeri pa një përjetim personal për COVID-in. Është shumë e freskët koha e këtij COVID-it fatal në familjen tonë. Në të gjitha analizat dhe mendimet që më vijnë pas ikjes së mamit, është që asnjëherë nuk mendova se ajo do të ikte nga COVID-19”, deklaron Shehu.

LEXO EDHE:  Përdhunimi i të miturës në Kavajë/ Kryemadhi jep alarmin

LEXO EDHE:  “Rama nuk shpëton dot”/ Kryemadhi e prerë: Edhe Balla po t’i numërojë votat...

Gjithashtu ajo tregon se pas nënës së saj, ka patur edhe familjarë të tjerë të infektuar, por që sot janë në jetë falë vaksinimit.Pas nënës sime kam pasur edhe njerëz të tjerë të familjes të infektuar që për fat të mirë ishin vaksinuar, nuk e kaluan thjeshtë, por sot janë. Kjo më mjafton për të menduar që shtyrja e kohës së vaksinimit ishte një gabim” shprehet moderatorja Jonida Shehu./CNA.al

LEXO TE PLOTE