Connect with Us

Foto/ Bebet e adhurueshme që ngjasojnë me yjet e muzikës

Aktualitet

Foto/ Bebet e adhurueshme që ngjasojnë me yjet e muzikës

Publikuar

-

Personazhet e famshme gjithashtu kanë kopjet e tyre në botë si të gjithë ne. Por këtë rradhë do ju tregojmë kopjet e tyre, por bebe. Ngjasojnë nga mimikat, flokët, ngjyrat dhe madje dhe në strukturën e fytyrës. Hidhini një sy fotove.

Chris Evans

Bruce Lee

Boris Johnson

Donald Trump

Michael Jackson

Jon Bon Jovi

LEXO EDHE:  E vetme në dhomë/ Ish-e dashura e këngëtarit të famshëm “çmend” meshkujt

Harry Styles

Ben Stiller/CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Mjeti del nga rruga tek shkallët e Tujanit/ Ndërron jetë 68-vjeçari dhe plagosen dy të tjerë

Publikuar

-

Nga

Tentuan t’i ikin policisë/ Përmbyset makina me 4 sirianë në Korçë

Një aksident me makinë ka ndodhur rreth orës 15:00, tek shkallët e Tujanit në të cilin ka mbetur i vdekur një 68-vjeçar me iniciale H.D.

Mjeti me drejtues N.K., duke qarkulluar me mjet në një zonë e cila është kantier ndertimi, ka humbur kontrollin dhe për pasojë janë dëmtuar pasagjerët B.K dhe B.K.,. të cilët janë nisur me ambulancë për në spital, dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Më datë 22.11.2020, rreth orës 15:00, tek shkallët e Tujanit, mjeti me drejtues N.K., duke qarkulluar me mjet në një zonë e cila është kantier ndertimi, ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë janë dëmtuar pasagjerët B.K dhe B.K., të cilët janë nisur me ambulancë për në spital, dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve. Ndërsa pasagjeri tjetër shtetasi H.D., 68 vjeç, ka ndërruar jetë në vëndngjarje si pasojë e plagëve të marra. Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, shkruhet në njoftimin e Policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Nëntori i surprizave/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për javën e ardhshme

Publikuar

-

Nga

Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat në ditën e parë të nëntorit

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët, e vranësira deri mesatare këto më të perqëndruara ditën e martë.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i Veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore, kryesisht në veri të vendit fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Shërbimi Meteorologjik parashikon se në orët e mëngjesit prezencë të mjegullës së dendur përgjatë luginave.

LEXO EDHE:  Rezarta Shkurta dhe fotot me Herën

LEXO EDHE:  Foto nga parlamenti/ Rama i shqetësuar gjatë seancës për Tahirin

Mëngjeset dhe mbrëmjet do të jenë të ftohta, ndërsa orët me diell do të bëjnë që në mesditë temperaturat të pësojnë rritje./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

“Troket” zyrtarisht dimri/ Bora zbardh pikën turistike të Dardhës

Publikuar

-

Nga

“Troket” zyrtarisht dimri/ Bora zbardh pikën turistike të Dardhës

Ulja e temperaturave ka sjellë edhe dëborën e parë në qarkun juglindor të vendit.

Reshjet e para kanë nisur mbrëmjen e djeshme duke zbardhur fshatin turistik të Dardhës. Në majën e Bigllës trashësia e dëborës arriti deri në 2 cm.

Pika turistike e Dardhës ka pritur sot dhe një numër të konsiderueshëm vizitorësh të cilët kanë vërshuar drejt këtij destinacioni për të kaluar një ditë ndryshe larg zhurmës urbane.

Sipas zyrtareve të autoritetit lokal të rrugëve, nga reshjet u përfshinë edhe zona të tjera të juglindjes si Voskopoja dhe Qafa e Qarrit, por fatmirësisht nuk raportohet për probleme për shkak të intensitetit të ulët të reshjeve.

LEXO EDHE:  E vetme në dhomë/ Ish-e dashura e këngëtarit të famshëm “çmend” meshkujt

LEXO EDHE:  E vetme në dhomë/ Ish-e dashura e këngëtarit të famshëm “çmend” meshkujt

Ndërkohë për sa u përket drejtuesve të mjeteve që do t’i drejtohen sidomos Dardhës, ARRSH u bën thirrje të jenë të kujdesshëm dhe të marrin masat për t’u pajisur me goma dimërore.

“Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit në qarkun Korçë ka pasur reshje dëbore në zonat malore në lartësinë mbi 1 100 m, shoqëruar me erë dhe temperatura të ulëta. Në rrugën e Dardhës km 5 -13, u punua për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës”, tha Autoriteti Rrugor Shqiptar./CNA.al

LEXO TE PLOTE