Connect with Us

Përplasje brenda PS në Fushë-Arrëz/ Kryetari i bashkisë falsifikon dokumentat

Aktualitet

Përplasje brenda PS në Fushë-Arrëz/ Kryetari i bashkisë falsifikon dokumentat

Publikuar

-

Anëtarja e Asamblesë Kombëtare të PS, Franka Toplana, në një postim në rrjetet sociale, ka akuzuar kryetarin e bashkisë së Fushë Arrëzit, Fran Tuci, si falsifikator të dokumentave me qëllim heqjen nga detyra të drejtorit të QKF së Fushë-Arrëzit.

Çdo gjë duket se ka nisur për shkak të një shkrese nga Tuci, drejtuar kreut të Arsimit në Pukë, Nikolin Prenga, për shkarkimin Mark Toplana, i cili është dhe bashkëshorti i Toplanës.

Toplana ka faktuar se Tuci ka falsifikuar listëprezencën e QKF-së së Fushë-Arrëzit dhe këtë e përdor si motiv për uljen nga detyra të drejtorit.

“Zien qyteti , debat ne cdo kend! Kr i bashkise Fushe Arrez, ne vend qe te planifikoje aktivitete komunitare, formulon shkresa jashte gjithe kompetencave ligjore, per te ulur nga detyra Drejtorin e Qkf Fushe-Arrez . Perse valle,,,,,,, ??? Sepse ka ndryshuar per mire gjithcka ne ate institucion! Sepse nuk i eshte bindur kr per te shkruar dite pune atyre qe nuk kane qene ne pune per 36dite. Sepse nga puna e kesaj qendre, 7 nxenes jane regjistruar ne shkolla artistike! Por kryetarit nuk i intereson kjo! Atij i duhet me patjeter ulja nga detyra e Drejtorit sepse duhet me patjeter te marre shperblimin per kete! Dhe , strategjia me te cilen mendon te realizoje shkarkimin eshte kjo : ME DOREN E VET DHE ME VULLNET TE LIRE, FALLSIFIKON LISTPREZENCEN E QKF _FUSHE -ARREZ , DHE PIKERISHT KETE FALLSIFIKIM ZYRTAR, E PERDOR SI MOTIV PER ULJEN NGA DETYRA TE DREJTORIT. MIRPO DITA QE KA FALLSIFIKUAR KRYETARI ME DOREN E TIJ, REZULTON TE JETE DITE PUNE INTENSIVE, DHE E PROTOKOLLUAR NE “LIBRIN E MBLEDHJEVE “TE QKF FUSHE -ARREZ, DHE PIKERISHT ne prezencen e gjithe kolektivit. Keshtuqe i bie ne vend qe te marresh ryshfetin per uljen nga detyra te ketij drejtori do te shkosh para ligjit per fallsifikim dokumentash zyrtar,,,,,,,, per shperdorim detyre,,,,,, per ushtrim presioni per shkak te detyres!!! Une jam ajo Franka qe gjithmone kam thene fjale te mira per ty! Une jam ajo, qe te dhashe doren te ngjitje shkallet e bashkise! Edhe tani, po te them “Te lumte dora ” se do te te shtyj te shkosh aty ku e meriton!” /CityNews

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama nuk dorëzohet/ Sërish ftesë opozitës: Do e mbajmë të shtrirë dorën e bashkëpunimit

Publikuar

-

Nga

Ftesa për Bashën/ Rama: Nuk do të thotë që të marrë poste në qeveri

Kryeministri Edi Rama nuk heq dorë nga ftesa për bashkëpunim me opozitën.
Gjatë mbledhjes me deputetët, Rama theksoi se do e mbajnë shtrirë dorën e bashkëpunimit për opozitën.

“Ne nuk kemi marrë mandatin për të luftuar me PD, po për të çuar deri në nfund punët e mëdha që kemi nisur. Do e presim PD derisa të vendosë lidhjen me realitetin. Do e mbajmë të shtrirë dorën e bashkëpunimit për opozitën e nuk do të lëmë rast pa ua kujtuar se për ne kjo është dekada për ta ngjitur lart Shqipërinë, jo duke u shtyrë me njëri tjetrin duke u kacafytur”, u shpreh Rama.

Ai theksoi se akuzave të opozitës do u përgjigjen me rezultatet e punës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dy javë pas zgjedhjeve/ Rama takim me deputetët

Publikuar

-

Nga

Dy javë pas zgjedhjeve të 25 prillit, kryeministri Edi Rama ka mbledhur deputetët aktual dhe ata të rinjtë që dolën fitues në 25 prill.

Takimi është duke u zhvilluar në Pallatin e Bigradave. Ky është takimi i parë që mban Rama me deputetët e rinj të zgjedhur.

Rama është duke mbajtur fjalën e tij para deputetëve, ku pritet edhe të prezantojë objektivat që ka për mandatin e tretë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

E rëndë/ 70-vjeçari i jep fund jetës, bie në kontakt me rrymën elektrike

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme një i moshuar në qytetin e Vlorës i ka dhënë fund jetës së tij. Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen “Pavarsia” ku shtetasi me iniciale DH.D ka rënë në kontakt me rrymën elektrike.

Sipas policisë, dyshohet se 70 vjeçari ka qenë në gjendje të rënduar psikologjike duke çuar në vetëvrasje.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes ku nga hetimet paraprake rezulton se ky shtetas vuante nga shëndeti mendor./ CNA.al

LEXO TE PLOTE