Connect with Us

Aktorja kërkon falje për statusin/ Njerëzit u acaruan dhe më shumë

Aktualitet

Aktorja kërkon falje për statusin/ Njerëzit u acaruan dhe më shumë

Publikuar

-

Ka ardhur dita sot, që njerëzit po bëhen dhe më të ndjeshëm për sa i përket racismit. Kjo bëhet reale më shumë kur njerëzit e artit dhe muzikës, ofendojnë apo përdorin njerëzit me ngjyrë për interesat e veta personale.

Aktorja e njohur e serialit ‘Riverdale’ kishte postuar pak kohë më parë në Twitter një dëshirë që kishte për kostumin e Halloweenit. Ajo kishte postuar një foto të një vajze që është në ngjyrë të zezë, dhe shkruante që ishte ngjyra e shpirtit, e zeza. Por mesa duket fansat, njerëzit përreth nuk e pëlqyen dhe e morën si ofendim për njerëzit me ngjyrë.

LEXO EDHE:  Aktorja hollivudiane ngre zërin pas racizmit të shfaqur në revistën që e fotografoi

Aktorja Lili Rainhart kuptoi që kjo kishte lënduar shumë njerëz dhe vendosi që të bënte një status ku ti kërkonte falje të gjithëvë, por mesa duket nuk funksionoi.

Njerëzit reaguan dhe ashpër madje. Shikoni komentet e tyre më poshtë./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Humbje e madhe për arsimin”/ Belind Këlliçi tallet keq me Besa Shahinin

Publikuar

-

Nga

“Humbje e madhe për arsimin”/ Belind Këlliçi tallet keq me Besa Shahinin

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, ka komentuar me tone ironike largimin e Besa Shahnit nga Ministria e Arsimit.

Pasi shkatërroi arsimin në Shqipëri, organizoi të parat e të vetmet zgjedhje pa studentë në universitete, tashmë largohet e qetë drejt Kosovës, shkruan Këlliçi, teksa shton që eksperimente të till nuk duhen bërë më në dëm të rinisë dhe arsimit shqiptar.“Humbje e madhe për arsimin dhe botën akademike shqiptare… e PaBesa Shahini, pasi shkatërroi arsimin në Shqipëri, pasi me urdhër të firmosur prej saj, organizoi të parat e të vetmet zgjedhje pa studentë në universitete, tashmë largohet e qetë drejt Kosovës!

LEXO EDHE:  Aktorja rrëfen sekretin: Vuaj nga fiksimi për peshën

LEXO EDHE:  Aktorja rrëfen sekretin: Vuaj nga fiksimi për peshën

Uroj që eksperimente të tilla, në dëm të rinisë dhe arsimit shqiptar, vendi ynë të mos shohë më KURRË! Por dyshimi është edhe më i madh kur sheh se kush e ka zëvendësuar të PaBesën sot. Vetë ajo, zonja që firmos mbi fletë të bardha, Evis Kushi…”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Topalli e thotë troç/ “Nuk dua që fëmijët e mi të merren me politikë”

Publikuar

-

Nga

Topalli e thotë troç/ “Nuk dua që fëmijët e mi të meren me politikë”

Jeta politike e Jozefina Topalli nuk ka qenë aspak e lehtë dhe këtë na e ka treguar koha dhe vetë ish-kryeparlamentarja.

Topalli ka zbuluar sot se asaj nuk i pëlqen që këtë rrugë ta ndjekin edhe fëmijët e saj.

Ajo tha në emisionin “Hard Talk” se nuk do t’ja sugjeronte asnjë nga fëmijëve të saj të merret me politikë.“Është shumë e rëndë. Unë nuk do doja që ata që merreshin me politikë. Kujtoj që kur PD më ftoi të bëhesha deputete të gjithë familjarët nuk më thoshin që të mos merresha me politikë përveç njërit anëtar të familjes që tha: Boll kemi vuajtur nga politika, të lutem mos u merr me të. Nuk e dëgjova, nuk e di nëse bëra mirë apo bëra keq. Por bilancet bëhen në fund të jetës”, theksoi ish-kryetarja e Kuvendit.

LEXO EDHE:  Rama publikon ndërtimin e një shkolle/ “Po na i nxjerr fëmijët rrugëve”, shkruan një komentues

LEXO EDHE:  “Ngërçi” në Gjykatën Kushtetuese/ Arta Vorpsi thyen heshtjen për statusin e saj

Kujtojmë se Jozefina Topalli, e cilësuar si zonja e hekurt, u bë pjesë e Partisë Demokratike në vitin 1996./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nga skandalet seksuale në shkolla, tek degradimi i arsimit/ Deputeti “shpërthen” ndaj Shahinit: Udhë e mbarë…

Publikuar

-

Nga

Nga skandalet seksuale në shkolla, tek degradimi i arsimit/ Deputeti “shpërthen” ndaj Shahinit: Udhë e mbarë..

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti, ka komentuar largimin e Besa Shahinit nga posti i Ministres së Arsimit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ai shprehet se Besa Shahini është prova që në këtë vend çdokush mund të marrë pa asnjë meritë çdo gjë që i teket kryetarit të partisë, mund të dshtojë, të shkatërrojë dhe të largohet kur të dojë pa pasur asnjë pasojë.

“Lajmi i mire dhe lajmi i keq i largimit te Besa Shahinit.Lajm i mire per faktin se mund te jete nga ministrat me te dobeta qe ka njohur sistemi arsimor shqipetar. Nuk kreu asnje reforme dhe mandati i saj u kalua me skandale te medha. Nga rritja me fuqi prapavepruese e mesatares per te hyre ne Universitet, skandalet seksuale ne shkolla, degradimi i arsimit publik, shkaterrimi i vitit shkollor 2019-2020 duke mos marre asnje mase per nxenesit qe nuk kishin mundesi per te ndjekur mesimim online dhe deri te cmendurite e deklarimit me pergjegjesise civile dhe penale te femijeve 6-14 vjec ne jane te prekur apo jo me Covid-19.

LEXO EDHE:  Aktorja rrëfen sekretin: Vuaj nga fiksimi për peshën

LEXO EDHE:  Rama publikon ndërtimin e një shkolle/ “Po na i nxjerr fëmijët rrugëve”, shkruan një komentues

Lajmi i keq i largimit te Besa Shahinit eshte prova qe ne kete vend cdokush mund te marre pa asnje merite cdo gje qe i teket kryetarit te partise, mund te deshtoje, te shkaterroje dhe te largohet kur te doje pa pasur asnje pasoje.

Udhe e mbare Bese dhe qofsh nje mesim i mire per cdo politikan”/CNA.al

LEXO TE PLOTE