Connect with Us

Foto/ Mënyrat gjeniale për të mbrojtur pasurinë nga grabitësit

Aktualitet

Foto/ Mënyrat gjeniale për të mbrojtur pasurinë nga grabitësit

Publikuar

-

Për fat të keq, ditët e sotme edhe pse në shtëpinë tonë, nuk jemi plotësisht të sigurtë dhe të mbrojtur nga çdo e papritur. Por nëse kujdeseni për gjërat tuaja duke shtuar disa mbrojtje, mund të ju ndihmojë të ruani pasurinë në rast grabitjeje.

16687560-19807610-2-7ImageOther-articleXGeniusWaystoBurglar-ProofYourHome-0-1508319257-1508319262-650-1-1508319262-650-68c31db93e-1508914343

Ne do ju tregojmë disa sekrete që do ju ndihmojnë të fshihni paratë, apo bizhutë në mënyrën më të zgjuar pa rënë në sy të grabitësve./CityNews

16687410-19812210-4-7ImageOther-articleXGeniusWaystoBurglar-ProofYourHome-0-1508320229-1508320233-650-1-1508320233-650-b5dc8c2aa2-1508914343

16687460-19814060-5-7ImageOther-articleXGeniusWaystoBurglar-ProofYourHome-0-1508320591-1508320598-650-1-1508320598-650-14a2282afd-1508914343

16687510-19802610-1-7ImageOther-articleXGeniusWaystoBurglar-ProofYourHome-0-1508318530-1508318534-650-1-1508318534-650-6c9610ddfe-1508914343

16687610-19820110-7-8PreviewOther-articleXGeniusWaystoBurglar-ProofYourHome-0-1508321650-1508321655-1410-1-1508321655-1508346573-650-381f8da6fb-1508914343

16687660-19808610-3-7ImageOther-articleXGeniusWaystoBurglar-ProofYourHome-0-1508319775-1508319781-650-1-1508319781-650-8555e7c70d-1508914343

16687710-19816610-6-7ImageOther-articleXGeniusWaystoBurglar-ProofYourHome-0-1508321094-1508321099-650-1-1508321099-650-c737817121-1508914343

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Skandali në spitalin Covid/ PD thirrje Prokurorisë të hetojë: Kjo qeveri frymëzon vetëm “tiret”

Publikuar

-

Nga

“Fund armiqësisë ndaj bluzave të bardha”/ PD reagon pas shkarkimit të mjekut të Urgjencës

Pas skandalit të radhës në spitalet covid, ku një pacienti që kishte humbur jetën i ishin vjedhur lekët në portofol dhe llogari bankare, ka ardhur edhe reagimi i PD-së.

Përmes ish-deputetit Bardh Spahia, PD thekson se kjo qeveri ka frymëzuar vetëm “tiret”, ndërsa i bën thirrje Prokurorisë të hetojë urgjent ngjarjen e rëndë dhe të paprecedentë.

Reagimi i plotë:

Një rast tjetër i rëndë dhe revoltues tek spitali COVID 1. Një tjetër qytetar i vjedhur në rrethanat më të pamendueshme.

Emisioni investigativ “Stop” na solli fakte se një pacienti i është vjedhur karta e bankës brenda në spital, ditën kur hyri në intubim. Tërheqja e parave janë bërë për 3 ditë me radhë, derisa pacienti humbi jetën në spital.

Prokuroria duhet të bëjë hetim urgjent për të këtë ngjarje të paprecedentë. Një “Tire” tjetër, akoma më monstër, që vjedh edhe të vdekurit, nuk duhet të ketë vend në spitalet tona.

Për fat të keq, në këto 8 vjet, Edi Rama kaloi nga shëndetësia falas tek shëndetësia e Tires. Kjo qeveri ka frymëzuar vetëm “tiret”, që vjedhin pacientët dhe u bëjnë shantazh qytetarëve me jetën e tyre.

Kjo duhet të marrë fund! Shqiptarët nuk meritojnë të vidhen nëpër spitale! Na duhet një qeveri që do të bëjë ndryshimin!

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet e 25 prillit/ Zotohet Çuçi: Do angazhohem që policia mos njolloset nga politika dhe grupet kriminale 

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet e 25 prillit/ Zotohet Çuçi: Do angazhohem që policia mos njolloset nga politika dhe grupet kriminale 

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, tha se roli i Policisë së Shtetit ditën e zgjedhjeve të 25 prillit, do të jetë i njëjtë me zgjedhjet e kaluara.

I ftuar në emisionin Përballë,  Çuçi u zotua për angazhim maksimal që emri i policisë të mos njolloset nga politika apo grupeve kriminale.

Edhe në këto zgjedhje nuk do të ketë një ndërhyrje te policisë. Unë do angazhohem maksimalisht që emrin e mirë të policisë të paktën për ditën e zgjedhjeve që ka bërë deri tani ta ruajmë edhe mos ta njollosim nga çdo tentativë qoftë nga politika qoftë edhe nga grupe të caktuar kriminale që mund të përdoren nga politika”, u shpreh ai.

Sipas ministrit të brendshëm, dosjet e famshme të Shijakut dhe Dibrës janë histori të shkëputura që nuk cënojnë integritetin e zgjedhjeve.

LEXO EDHE:  Foto-Polici i arrestuar për drogë/ Mori pjesë në Kongresin e PS

LEXO EDHE:  Pas 46 të dielave në studio/ Ardit Gjebrea në krahët e të shoqes: Çlodhjen e prisja kështu

Ato nuk tregojnë asgjë për integritetin e zgjedhjeve. Nuk cënojnë fare rezultatin dhe integritetin e zgjedhjeve. T’ia lëmë gjykatës çështjen konkrete që lidhet me ato përgjime. Nuk mund ta mbajë oeng zhvillimin e Shqipërisë një histori e shkëputur. Kudo në botë, sot janë bërë shum, madje janë bërë dhe vepra penale në Amerikë dhe nuk thotë njeri që zgjedhjet e Presidentit Biden janë të pavlefshme. “- theksoi Çuçi. Ministri Çuçi thotë se policia do të marrë masa për të parandaluar ngjarje të tilla. “Shqetësimi është gjithmonë prezent por ndaj është policia për të marrë masa t’i parandalojë ngjarje të tilla apo edhe për ti ndjekur ashtu siç ka ndodhur. Policia bën punën e vet”, theksoi Çuçi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nard Ndoka konfirmon kandidaturën/ Do garoj në Shkodër, negociatat e opozitës në hapat e fundit

Publikuar

-

Nga

“Kim ka informacion për lidhjet e Ramës me krimin”/ Ndoka: Kryeministri do jetë Non Grata për BE nëse…

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka konfirmuar mbrëmjen e sotme se në zgjedhjet e 25 prillit do të kandidojë në

Ndoka tha se negociatat brenda opozitës së Lulzim Bashës janë drejt fundit, ndërsa theksoi se ai ka rënë dakord me kryetarin e PD-së për garimin e tij në Shkodër.

Është një moment negociatash, jemi pothuajse në hapat e fundit për të patur një marrëveshje publike të të gjithë opozitës së bashkuar. Besoj se do të jemi pjesë e listës, kemi rënë dakord në parim që unë të garoj në qarkun e Shkodrës. Edhe PDK do të ketë disa kandidatë të tjerë në listën e opozitës së bashkuar, në Lezhë, Elbasan, Tiranë, Fier, por edhe në qarqe të tjera ku ne po shohim hapësira”, tha Ndoka në një intervistë për edicionin qendror të lajmeve në “Vizion Plus”.

LEXO EDHE:  Foto-Polici i arrestuar për drogë/ Mori pjesë në Kongresin e PS

LEXO EDHE:  Publikohen fotot super provokuese: Rita Ora shkëlqen si imazhi i ri i Giuseppe Zanotti

Më tej, ai tha se opozita duhet të jetë shumë e qartë me programin e saj dhe tregoi se aktualisht po punojhet për organizimin e ekipeve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE