Connect with Us

Rama thyen rekordin/ Live në TV pa ndalim

Aktualitet

Rama thyen rekordin/ Live në TV pa ndalim

Publikuar

-

Kryeministri Rama ka shënuar ditën e shtunë një rekord për kohën që ka kaluar duke i folur dhe këshilluar popullin etij.

Gjatë një vizite në Vlorë, ditën e shtunë ai foli 3 orë e 48 minuta në transmetim të drejtpërdrejtë në faqen e tij në Facebook dhe në disa kanale televizione. Në mbrëmjen e të premtes ai kishte zhvilluar një tjetër bisede të gjatë më popullin për rreth 70 minuta, duke e çuar totalin e të folurit drejtpërdrejt në 4 orë e 45 minuta në më pak se 24 orë.

Të premten, Kryeministri zhvilloi një takim, të cilin ai e quajti “konsultim publik” për projektbuxhetin e vitit 2018 (konsultim mbi informacion gojor, pasi nuk pati as projekt buxhet, as ndonjë dokument të shkruar mbi të). Në takim Kryeministri Rama foli për rreth 1 orë e 10 minuta, i transmetuar drejtpërdrejti nga disa televizione.

Të shtunën, duke filluar nga ora 9:05, Kryeministri mbajti një fjalim programatik para ministrave, zëvendësministrave dhe drejtuesve të zyrave lokale në varësi të qeverisë. Ai u foli atyre, pa asnjë ndërprerje, për më shumë se 1 orë e 5 minuta, duke shpjeguar, dhënë këshilla, porosi dhe urdhra për çdo temë të mundshme nga shëndetësia, rendi publik, zhvillimi urban tek problemet lokale të Vlotës.

LEXO EDHE:  “Sqarime për maskarenjtë”/ Ish-ministri i Ramës: Për ca lekë dhe vende pune duan të izolojnë Shqipërinë

Pak minuta pas këtij takimi, Kryeministri nisi një tjetër takim me mësues dhe prindër me qëllim, atë që ai e quajti, “bashkëqeverisje me prindërit.” Kryeministri sqaroi prindërit dhe mësuesit për rreth 50 minuta pa ndërprerje.

Rreth orës 12:50, Kryeministri bujti në shtëpi dhe bashkëbisedoi me një familje në fshatin Kaninë pranë Vlorës. Me kaninasit, Kryeministri foli për rreth 38 minuta, i transmetuar drejtpërdrejti në faqen e tij në Facebook dhe në disa kanale televizive.

Në orën 5 mbasdite, Kryeministri zhvilloi një takim me drejtuesit lokalë të qarkut të Vlorës. Në takim, ai foli pa ndërprerje për 1 orë e 2 minuta.

Në total, për më pak se 24 orë, Kryeministri i foli drejtpërdrejt popullit të tij për 285 minuta, ose 4 orë e treçerek. / Exit.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Rrahën dhe tentuan të vrasin vjehrrin e motrës/ Arrestohen ‘dy të fortët’ në Lezhë, e pëson dhe babai

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia e Lezhës parandalon një ngjarje të mundshme kriminale në familje.

Ushtruan dhunë ndaj vjehrrit të motrës së tyre, për motive të dobëta, dhe tentuan të merrnin armën e zjarrit në banesën e babait të tyre, por reagimi i menjëhershëm dhe profesional i Policisë bëri të mundur parandalimin e përshkallëzimit të mëtejshëm të situatës.

Shërbimet e Policisë arrestuan në flagrancë dy vëllezërit për dhunë ndaj 53-vjeçarit.

Në pranga dhe babai i tyre, pasi shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan një armë zjarri automatik dhe municion luftarak.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Lezhë kanë marrë njoftim për një konflikt mes disa personave me lidhje familjare me njëri-tjetrin, në vendin e quajtur SMT, Lezhë. Sipas informacioneve personat posedonin dhe armë zjarri në banesë.

Menjëherë, shërbimet e Policisë kanë shkuar në adresën e dhënë, ku kanë konstatuar se shtetasit A. K. dhe E. K.(vëllezër) po ushtronin dhunë ndaj vjehrrit të motrës së tyre, shtetasit G. J.

LEXO EDHE:  Basha harron një moment Ramën në Tepelenë/Mesazhi që i dërgon Ilir Metës

LEXO EDHE:  Kthimi i gjobave/ PAA: Nuk duhen dërguar policë në çdo shtëpi, paratë hidhen direkt në llogaritë e përfituesveFalë ndërhyrjes së shpejtë dhe profesionale, shërbimet e Policisë kanë arritur t’i neutralizojnë dhe t’i vënë në pranga 2 vellëzerit, duke parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit dhe ngjarjen e mundshme kriminale.

Në vijim të veprimeve, shërbimet e Policisë kanë ushtruar kontroll në banesën e shtetasit L. K. (babai i dy vëllezërve), ku kanë gjetur dhe sekuestruar një armë zjarri automatik me fishek në fole dhe 90 fishekë.

Në vijim të veprimeve, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lezhë u arrestuan në flagrancë shtetasit: L. K., 57 vjeç, E. K., 29 vjeç dhe A. K., 27 vjeç, banues në Lezhë.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak” dhe “Dhuna në familje “.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Lushnje/ Zetori zë poshtë gjyshin, nipin dhe mbesën, 10 vjeçarja në gjendje kritike

Publikuar

-

Nga

Gjendet i pajetë një i moshuar në Elbasan

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Çermë të Divjakës.

Mësohet se 3 persona, anëtarë të së njëjtës familje kanë mbetur të plagosur pas përmbysjes së zetorit.

Të plagosur kanë mbetur gjyshi, nipi dhe mbesa e tij, e cila është në gjendje më të rënduar shëndetësore.

Xhevahir Allkja, kishte shkuar për të punuar tokat bujqësore dhe në motomjetin e tij kishte marrë me vete mbesën 10 vjeçe dhe nipin 8 vjeç.Dy fëmijët ishin ulur në rimorkjon e vogël të mjetit, të cilin gjyshi nuk ka mundur ta mbajë drejt gjatë ecjes. Ai ka dashur të kaloje mbi argjinaturën e lumit, por nuk ka mundur të marrë kthesën duke sjellë që mjeti dhe tre personat qe ishin në të të bien nga lartësia tre metër.

LEXO EDHE:  Sondazhi/Shqiptarët të pakënaqur por nuk votojnë Bashën dhe Monën

LEXO EDHE:  Sondazhi/Shqiptarët të pakënaqur por nuk votojnë Bashën dhe Monën

Dy fëmijët e vegjël janë zënë poshtë nga mjeti bujqësor gjatë rrokullisjes.

Si pasojë e aksidentit dy prej të plagosurve kanë marrë plagë të lehta dhe janë jashtë rrezikut për jetën, ndërsa mbesa 10 vjeçare është rëndë.

Ajo pasi ka marrë ndihmën e parë mjekësore në spitalin e Lushnjës është nisur në Tiranë për mjekim të specializuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Humbën jetën në hotelin në Qerret/ Zbardhen detaje të reja nga tragjedia e familjes ruse

Publikuar

-

Nga

Furgoni përplas të moshurarin gjatë një manovre/ Humb jetën 80 vjeçari

Detaje të reja janë zbardhur nga vdekja e katër turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës.

Sipas asaj që raportohet në media, dyshohet se 4 turistët para se të futeshin në saunën e hotelit, kanë konsumuar sasi të madhe alkooli.Po ashtu, sipas burimeve është konstatuar se ata kishin kaluar në overdoze droge. Paraprakisht dyshohet të ketë qenë kokainë.

LEXO EDHE:  Sondazhi/Shqiptarët të pakënaqur por nuk votojnë Bashën dhe Monën

LEXO EDHE:  Ylli Manjani: Për turpin e tij e të grupit që qeveris!

Kujtojmë se 4 turistët, kishin lidhje familjare, pasi ishin çifti i bashkëshorteve, Nataliia Burenkova, 58 vjeçe dhe Sergei Burenkov, 60 vjeç si dhe vajza e tyre Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe dhe burri i saj, Nikita Belousov, 37 vjeç./ CNA.al

LEXO TE PLOTE