Connect with us

Sport

Montella drejt largimit / Milani hedh sytë nga trajneri i Zvicrës

Publikuar

-

Milani kërkon trajnerin e Zvicrës, Vladimir Petkovic. Kështu shkruan gazeta zvicerane “Blick”. Sipas saj, drejtori i kuqezinjve, Massimiliano Mirabelli, ishte i pranishëm në Lisbonë për ndeshjen Portugali-Zvicër, ku kishte si qëllim të shihte nga afër Andre Silvën dhe Rikardo Rodriguez. Aty ai ka takuar edhe trajnerin e ekipit helvet.

Tezultatet e mira të ish-trajnerit të Zvicrës me Zvicrën bëjnë që Milani të ketë interes për të. Trajneri ka rinovuar deri më 2019–n me Federatën e Zvicrës, por kjo nuk është një pengesë, nëse Milani vendos të zëvendësojë teknikun Vincenzo Montella.

Aktualitet

Harrohet Roma historike, shkatërrohet nga Liverpool i Salah

Publikuar

-

By

Roma arriti që në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve të përmbyste Barcelonën, duke hyrë në histori me një përmbysje që vetëm nga Barcelona ishte parë.

Por kjo Romë u harrua në Angli, pasi është mundur thellë nga Liverpool i ish-lojtarit të vet, Mohamed Salah, i cili hapi siparin e golave me dy të tillë personal përkatësisht në minutën e 36′-të dhe 45+1′-të, dhe me dy asist për Mane dhe Firmino të cilët shënuan në minutën e 56′-të dhe 61′-të.

Pas kësaj Firmino ka shënuar sërish pas një krosimi të Milner nga goditja e këndit.

Roma i është kundërpërgjigjur Liverpool, por me vonesë. Ka qenë Dzeko i cili ka shënuar në minutën e 81′-të pas një shërbimi nga Nianggolan dhe më pas Perotti në të 85′-tën minutë nga pika e bardhë e penalltisë. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Përmendet Roma/ Shënon dy herë në 4 minuta ndaj Liverpool

Publikuar

-

By

Pas 5 golave të Liverpool, si duket Roma është përmendur duke u kundërpërgjigjur me yllin e saj boshnjakun, Edin Dzeko në minutën e 81′-të të takimit.

Dzeko ka shënuar pas një shërbimi të saktë nga Nianggolan.

Më pas ka qenë Perotti, ai që ka shënuar golin e dytë për Romën nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 85′-të. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Liverpool shkatërron Romën/ Salah shënon dy gola dhe dy “gjysmëgola”

Publikuar

-

By

Mohamed Salah, është egjiptiani me këmbë “të arta”, por që nuk u vlerësua si duhet nga Roma dhe u shit tek Liverpool, por që tashmë, si duket ish-skuadrën e Salah po e zë haku i këtij të fundit.

Salah ka shënuar 2 herë ndaj Romës, përkatësisht në minutën e 36′-të dhe të 45+1′-të, duke çuar skuadrën me drejt pushimit mes pjesëve me një avantazh prej dy golash. Por me rikthimin në lojë në pjesën e dytë, Salah sërish vijon të jetë vendimtar për këtë sfidë.

Falë shërbimit të përkryer së Salah për Mane, ky i fundit ka arritur të gjejë portën e Romës dhe të shënojë golin e tretë për Liverpool-in, dhe vetëm 5 minuta më vonë ka shërbyer edhe për Firmino-n i cili ka shënuar golin e katërt.

Mund të themi me plot gojë se Salah deri më tani ka shënuar jo vetëm dy gola, por edhe dy “gjysmëgola” pasi falë shërbimit të tij perfekt, dy shokët e skuadrës kanë arritur të shënojnë edhe dy gola ndaj Romës.

Pas pa kaluar 8 minuta nga goli i katërt, Firmino ka shënuar për herë të pestë për Liverpool-in dhe njëherësh golin e dytë personal. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

AKTUALITET

Kryesore Show Biz00:30 - 25 April, 2018

Foto/ Kur Era Istrefi vesh të njëjtat bikini si Kim Kardashian

Ato i kanë veshur personazhet më të njohura të modës dhe shoëbiz-it, si Kim Kardashian, Emily Ratajkoëski, Rihanna, Suki Waterhouse...

Kryesore Show Biz00:15 - 25 April, 2018

Foto/ Kate shfaqet rrezëllitëse me bikinit e bardha

Fotot e nxehta të Kate Upton nga fushata e saj e fundit për “Yamamay” nuk mbarojnë. Bukuroshja 25 vjeçare e...

Kryesore Show Biz00:00 - 25 April, 2018

Të gjithë e pyesin për gjininë e fëmijës/ Emina nuk e mban dot më

Modelja shqiptare me famë botërore, Emina Cunmulaj  është në pritje të fëmijës së saj të dytë. Ajo është nënë e...

Kryesore Show Biz23:50 - 24 April, 2018

Formula1 mund ti largojë vajzat e startit, por ato në krah të pilotëve jo!

Formula 1 hoqi dorë nga vajzat e startit, ato të njohura si “Grid Girls”, por një sport tjetër e ruan...

Kryesore Show Biz23:40 - 24 April, 2018

Foto/ Era Istrefi me bikini është një ‘bombë’ e vërtetë

Prej ditës së djeshme, Era dhe Nora Istrefi po qëndrojnë në Dubai pasi siç njoftoi dje krijuesja e hitit “Bonbon”,...

Aktualitet23:40 - 24 April, 2018

Opozita, kundër platformës së kryeparlamentarit Kadri Veseli

Subjektet opozitare shprehen të rezervuara ndaj platformës së kryetarit të Kuvendit Kadri Veselit për unitet politik për temat e mëdha,...

Life Style23:30 - 24 April, 2018

Modelja vihet në vështirësi/ Kë të zgjedhë nga kostumet e plazhit?

Është një nga femrat me format trupore më të lakmuara në botë dhe modeles Demi Rose i shkojnë shumë kostumet...

Kryesore Show Biz23:20 - 24 April, 2018

Foto/ Selena Gomez befason me ndryshimin e fundit në pamjen e saj

Selena Gomez i ka befasuar të gjithë me ndryshimin e fundit në pamjen e saj. Ajo është dalluar gjithmonë për...

Kryesore Show Biz23:10 - 24 April, 2018

Natalie refuzon çmimin prej 2 milionë dollarësh

Ceremonia prestigjoze, e njohur si “Nobeli Jezuit” është anuluar për shkak se aktorja e famshme, Natalie Portman ka refuzuar të...

Aktualitet23:02 - 24 April, 2018

Gjermanët investim gjigant në Serbi, punësohen 11.000 persona

Kompanitë gjermane janë duke vazhduar edhe më tutje investimet në Serbi. Së fundmi, është firma e njohur “Leon”-i e cila...

Kryesore Show Biz23:00 - 24 April, 2018

Video/ Kylie me vajzën e saj 3 muajshe do ju zbukurojnë ditën

Ylli i “Keeping Up With The Kardashian” Kylie Jenner pas lindjes së vajzës duket se ka vendosur që mos të...

Aktualitet22:57 - 24 April, 2018

Denoncimi/ Ja si kunata e Sekretarit të Përgjithshëm të Ramës paguhet pa shkuar në punë

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij. Me anë të...

Kryesore Show Biz22:50 - 24 April, 2018

‘Njerëzit mendojnë se unë i urrej meshkujt’/ Dua Lipa tregon mesazhin e vërtetë të këngës

Kënga ‘New Rules’ bëri që Dua Lipa të shpërthente në botën muzikore. Në një intervistë të dhënë kohët e fundit...

Aktualitet22:44 - 24 April, 2018

Avokati i Nazer Seitajt paralajmëron gazetarin/ Ja si kundërpërgjigjet Basir Çollaku

Gjithçka ka lajmëruar gazetari Basir Çollaku, lidhur me pozicionin e Nazer Seitajt në raportin me drejtësinë italiane është “Fake News”,...

Kryesore Show Biz22:40 - 24 April, 2018

Dukesha solli në jetë një princ, por ka shumë rregulla që duhet ti ndjekë

Të gjithë e morën vesh lindjen e princit më të ri të Mbretërisë së Bashkuar.  Dukesha e Kembrixh, Kate Middleton...

Aktualitet22:39 - 24 April, 2018

Harrohet Roma historike, shkatërrohet nga Liverpool i Salah

Roma arriti që në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve të përmbyste Barcelonën, duke hyrë në histori me një...

Aktualitet22:34 - 24 April, 2018

Përmendet Roma/ Shënon dy herë në 4 minuta ndaj Liverpool

Pas 5 golave të Liverpool, si duket Roma është përmendur duke u kundërpërgjigjur me yllin e saj boshnjakun, Edin Dzeko...

Aktualitet22:33 - 24 April, 2018

VIDEO/ Shihni çfarë i bën Trump, Macron-it

Ndërsa presidenti i SHBA-ve, Donald Trump dhe homologu i tij francez Emmanuel Macron u paraqitën për fotografi në Zyrën Ovale,...

Kryesore Show Biz22:30 - 24 April, 2018

Foto/ Gigi feston 23 vjetorin me të gjitha shoqet e saj supermodele

Gigi festoi ditëlindjen e saj të 23-te në datën 23 të këtij muaji. Siç të gjithë e marrin me mend,...

Aktualitet22:21 - 24 April, 2018

“Pasardhësit e diktatorëve po qeverisin sot”/ Flet Rrahman Parllaku

Vijon intervista e ish-gjeneralit të dënuar nga diktatori Enver Hoxha, Rrahman Parllaku me gazetaren Eni Vasili në studion e emisionit...

Aktualitet22:17 - 24 April, 2018

Liverpool shkatërron Romën/ Salah shënon dy gola dhe dy “gjysmëgola”

Mohamed Salah, është egjiptiani me këmbë “të arta”, por që nuk u vlerësua si duhet nga Roma dhe u shit...

Aktualitet22:11 - 24 April, 2018

Pamjet makabre: Si vriten dhe hidhen qentë në landfillin e Sharrës

Emisioni “Stop” sjell sot pamje ekskluzive e makabre të mënyrës sesi janë vrarë qentë dhe më pas janë hedhur në...

Aktualitet22:04 - 24 April, 2018

Romën e zë “haku” i Salah/ Liverpool shënon golin e tretë

Mohamed Salah, është egjiptiani me këmbë “të arta”, por që nuk u vlerësua si duhet nga Roma dhe u shit...

Aktualitet22:01 - 24 April, 2018

Ministri akuzohet se ka dhënë mbi 630 mijë euro subvencione pa bazë ligjore

Ministri i Infrastrukturës akuzohet se pa asnjë bazë ligjore ka dhënë subvencione në shumën mbi 630 mijë euro. Kjo është...

Aktualitet21:51 - 24 April, 2018

Rrahman Parllaku flet për Liri Belishovën

Rrahman Parllaku, ish-gjeneral i dënuar nga Enver Hoxha, është i ftuar mbrëmjen e sotme në semisionin “Studio e Hapur” në...

Aktualitet21:40 - 24 April, 2018

Mbyllet pjesa e parë e sfidës Liverpool-Roma/ Salah shënon dy herë dhe hyn në histori

Medie të ndryshme e kanë quajtur futbollistin egjiptian që luan për Liverpool-in si një “makth” për skuadrën italiane të Romës,...

Aktualitet21:40 - 24 April, 2018

Vdekja e aktorit Kurti/ Kryeprokurori Gjakovës tregon detajet

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka nisur hetimet për të zbardhur shkakun e vdekjes së aktorit të serialit “O sa mirë”...

Aktualitet21:27 - 24 April, 2018

“Makthi” i Romës del i vërtetë/ Salah kalon Liverpool-in në avantazh

Medie të ndryshme e kanë quajtur futbollistin egjiptian që luan për Liverpool-in si një “makth” për skuadrën italiane të Romës,...

Trending

LAJM I REKOMANDUAR:
Presidentit Meta në Kosovë/ Vlerson Listën Serbe

Në ditën e dytë të vizitës në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, është takuar me krerët e partive kryesore...

Close