Connect with Us

Sekuestrohet serë me kanabis/ Arrestohet kryeplaku i fshatit

Aktualitet

Sekuestrohet serë me kanabis/ Arrestohet kryeplaku i fshatit

Publikuar

-

Policia e Lezhës ka finalizuar me sukses operacioni i koduar “Kolsh”

Si rezultat , u arrestuan në flagrancë të dyshuar si posedues të lëndës narkotike dhe kultivues të bimëve narkotike , shtetasit B.B 29 vjeç, banues në fshatin Lalm i Ri- Kolsh në Lezhë dhe A.L 32 vjeç, banues fshatin Lalm i Ri – Kolsh në Lezhë.

Gjithashtu, si i dyshuar si në këtë vepër penale, u shpall në kërkim edhe shtetasi A.P. 38 vjeç, banues në fshatin Lalm – Kolsh në Lezhë.

Në lidhje me këtë rast, u arrestua në flagrancë edhe shtetasi B.P, 45 vjeç, banues në fshatin Lalm i Ri – Kolsh në Lezhë , me detyrë Specialist pyjor i fshatit dhe Kryetar i fshatit Lalm në Lezhë për veprat penale ” Shpërdorim detyre” “Moskallzim krimi ” parashikuar.

LEXO EDHE:  Iu gjet drogë në makinë/ 30 vjeçarit i vihen prangat

Policia sekuestroi 335 kg lëndë narkotike Mariuanë në proçes tharje si dhe u asgjësuan 468 bimë narkotike Canabis Sattiva.

Gjithashtu , gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit B.B, u sekuestruan 80 fara të bimës canabis sativa./CityNews

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Tepelena “mbështet” Bashën/ Sa vota ka siguruar

Publikuar

-

Nga

Edhe në Tepelenë kryeson Lulzim Basha. Burime për CNA.al bëjnë me dije se në këtë bashki Basha ka marrë mbështetjen e 96 demokratëve, Agron Shehaj ka arritur të sigurojë 46 vota, e ndjekur nga Edith Harxhi me 5 vota dhe Fatbardh Kadilli me 3 vota.

Gjithësej 152 vota./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha kryeson në Cerrik/ Zbardhen sa vota kanë marrë kandidatët

Publikuar

-

Nga

Basha kryeson në Cerrik/ Zbardhen sa vota kanë marrë kandidatët

Përfundon procesi i numërimit  në bashkinë Cerrik. Të dhëna zyrtare të CNA.al bëjnë me dije se Lulzim Basha kryeson me 388, Agron Shehaj me 56, Fatbardh Kadilli me 7 vota dhe Edith Harxhi me 2 vota.

Të pavlefshme kanë dalë vetëm  2 vota./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kreu i ri i PD/ Mbyllet numërimi në Prrenjas, kjo është renditja

Publikuar

-

Nga

Kreu i ri i PD/ Mbyllet numërimi në Prrenjas, kjo është renditja

Ka përfunduar procesi i numërimit në Prrenjas. Burime zyrtare për  CNA.al bëjnë me dije se në këtë bashki kryeson kreu aktual Lulzim Basha me 242 vota, i ndjekur nga Agron Shehaj me 43 vota.

I treti renditet Fatbardh Kadilli me 8 vota dhe më pas Edith Harxhi me 2 vota./CNA.al

LEXO TE PLOTE