Connect with Us

Lezhë/ Zjarr i madh në zonën e mbrojtur të Tales

Aktualitet

Lezhë/ Zjarr i madh në zonën e mbrojtur të Tales

Publikuar

-

Një zjarr masiv ka rënë në zonën e mbrojtur të Tales, Lezhë. Sipas informacioneve paraprake flakët kanë përfshirë një sipërfaqe të madhe.

Zjarrfikësit menjëherë kanë shkuar në vendgjarje dhe po punojnë për shuarjen e tyre. Flakët nuk janë fikur akoma./CityNews

Vijon…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

U gjetën të pajetë në saunën e një hoteli/ Zbardhen detaje nga tragjedia e familjes ruse në Kavajë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar.

Katër turistë rus janë gjetur të pajetë në saunën e një hoteli në Qerret.

Sipas Abc news, viktimat janë pjesë e një familje. Bëhet fjalë për prindërit, vajzën dhe dhëndrin që kishin ardhur për pushime në Shqipëri.

Viktimat janë Natalia Burenkova, 58 vjeçe, Sergei Burenkov, 60 vjeç, Nikita Belousov, 37 vjeç dhe Ekaterina Burenkova 31 vjeçe.Sipas asaj që raporton Abc news, turistët rusë pasi kishin kthyer disa gota ishin futur në sauna duke qëndruar rreth 70-80 minuta.

LEXO EDHE:  FOTOT- Tymi i zi “pushton” fshatin Qerret/ Zjarr në një fushë mbetjesh

LEXO EDHE:   “Volvo 4”/ Gjykata e Lezhës merr vendimin për Eraldo Smaçin

Ka qenë recepsionisti i hotelit që i ka gjetur trupat e pajetë të katër turistëve rusë, ndërsa ka njoftuar menjëherë policinë.

Dyshohet se turistët kanë humbur jetën për shkak të temperaturës së lartë. Ndërkohë po bëhet ekspertiza e trupave të pajetë për të zbardhur shkakun dhe gjithashtu po zhvillohet ekspertiza bakteriologjike e ambienteve të saunës së hotelit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Me Bashën nuk ka të ardhme”/ Kulluri thirrje demokratëve

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së Edvin Kulluri, u ka bërë thirrje të gjithë demokratëve që të firmosin për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD.

Sipas Kullurit Partia Demokratike nuk ka të ardhme me Bashën.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kulluri shkruan  se Mbledhja e Kuvendit Kombëtar do të nxjerrë partinë nga kriza më e rëndë në 31 vjet të ekzistencës së saj.

Ne Kuvendin e fundit te PD nuk moren pjese me shume se 1700 delegate nga 5300 te tille!

Berisha duke mos qene kryetar i PD po mbledh mbi 2500 firma delegatesh ende pa mbaruar procesi!Mungesa e delegateve ne Kuvendin e fundit ka qene bojkot ndaj Bashes dhe jo mbeshtetje per Berishen qe ende nuk kishte dale ne qendrimet e sotme!

Luzim Basha nuk eshte kryetar legjitim qe pas 13 qershorit! Pra te ardhme me Bashen nuk ka!

Se c’do prodhoje Kuvendi i thirrur nga delegatet do shihet por nje gje eshte e sigurt: eshte nje mundesi per ta nxjerre Partine Demokratike nga kriza me e rende ne 31 vjet te eksiztences se saj!

Ndaj, firmosni dhe merrni pjese per te ardhmen e PD dhe tuajen! Shqiperia nuk humb nga demokracia por humb vetem nga mungesa e opozites se kryetarit pa anetare”, shkruan Kulluri./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

62 vjeçarja u hodh nga dritarja dhe ndërroi jetë/ Zbulohet detaji, dyshohet se zjarri u vendos nga djali

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Mëngjesin e sotëm, një apartament në Astir është përfshirë nga flakët.

Shtetasja H. O, rreth 62 vjeçe së bashku me djalin e saj 36 vjeçar janë hedhur nga dritarja për tu shpëtuar flakëve.Si pasojë, 62 vjeçarja ka ndërruar jetë, ndërsa djali i saj është në spital nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE:  FOTO/ Makina shpërthen në flakë në parkingun e hotelit

Një tjetër detaj është zbuluar rreth zjarrit. Sipas asaj që raportohet dyshohet se zjarri është vënë qëllimisht nga djali i saj, i cili sipas banorëve vuante nga shëndeti mendor./ CNA.al

LEXO TE PLOTE