Connect with Us

Basha-Ramës: Ti i vure damkën e zezë këtij vendi. Qeveria është njësh me krimin

Aktualitet

Basha-Ramës: Ti i vure damkën e zezë këtij vendi. Qeveria është njësh me krimin

Publikuar

-

Menjëherë pas fjalës së Ramës, ka reaguar kryeopozitari Lulzim Basha.

Basha është shprehur se problemi i Ramës është pse opozita thotë të vërtetën.

“Ne luftuam krimin me fakte dhe shifra, jo me fjalë dhe me lobistë të paguar. Ne hoqëm vizat, në futëm Shqipërinë në NATO”- tha Basha.

Gjithashtu Basha deklaroi se Europa nuk mund të pranojë një vend që nuk dihet ku fillon qeveria dhe ku mbaron krimi./ CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Lëkundjet e tërmetit/ Frikë e panik në Lezhë

Publikuar

-

Nga

Lëkundjet e tërmetit të ndodhur pak minuta më parë kanë shkaktuar frikë dhe panik tek banorët në Lezhë.

Lëkundjet kanë qenë të forta ndërkohë që shumë banorë kanë dalë në rrugë. Lëkundjet janë ndierë të forta edhe në Tiranë, Durrës Elbasan dhe Shkodër.

Sipas EMSC njofton se epiqendra e tërmetit ka qenë 6 km largësi nga qyteti i Lezhës, ndërsa thellësia e saj ka qenë 10 kilometra./ CNA.alLEXO EDHE:  Padia për shpifje/ Paloka: Tabulatet do tregojnë lidhjet e Ramës me krimin

E fundit/ Tërmeti lëkund Shqipërinë perëndimore

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

E fundit/ Tërmeti lëkund Shqipërinë perëndimore

Publikuar

-

Nga

Një tjetër tërmet godet Greqinë/ Ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti janë rikthyer në Shqipëri. Sipas të dhënave të para raportohet se epiqendra ka qenë afer Lezhës dhe forca goditëse ka qenë deri në 4.8 ballë të shkallës rihter.

Lëkundjet janë ndjerë dhe  në Elbasan, Tiranë, Durrës etj.EMSC njofton se epiqendra e tërmetit ka qenë 6 km largësi nga qyteti i Lezhës, ndërsa thellësia e saj ka qenë 2 kilometra./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Zgjedhjet lokale në Kosovë/ Mbyllet numërimi në komunën e Junikut

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Juniku është komuna e parë e Kosovës ku është mbyllur procesi i numërimit të votave.

Fitues në këtë komunë është shpallur kandidati i AAK, Agron Kuçi, me 1.062 vota, ose e thënë ndryshe 47.26%.Më pas ndiqet nga Ruzhdi Shehu (LDK), me 851 vota, ose 37.87%, Besart Tofaj (LVV) me 272 vota, apo 12.11% dhe nga Fatos Shala (PDK) me 62 vota apo 2.76%./ CNA.al

LEXO TE PLOTE