Connect with Us

Shokon nëna 20 vjeçare/ ‘’Postimi në Facebook për fëmijën e vdekur më bëri të kaloja depresionin’’

Aktualitet

Shokon nëna 20 vjeçare/ ‘’Postimi në Facebook për fëmijën e vdekur më bëri të kaloja depresionin’’

Publikuar

-

Jess Clifford një nënë 20 vjeçare ndau historinë e saj në rrjetin social Facebook. Jess dhe burri i saj Nathan ishin më se të lumtur që po prisnin një fëmijë, më saktë një vajzë. Kishin blerë çdo gjë që ju duhej për të. Jess si një mama e re, ishte shumë e entuziasmuar dhe postonte shumë foto në rrjetet sociale me barkun e fryrë.

Por kur erdhi koha që ajo duhet të lindte fëmijën, rezultoi që fëmija doli i vdekur nga barku i nënës. Kjo e demoralizoi shumë  atë por mesa duket ajo gjeti forcën dhe vendosi të bënte disa foto me vajzën e vdekur. Fotot të cilat ajo i ndau në rrjetet sociale dhe aty tregoi të gjithë historinë e saj.

Jess tregon se ndarja e historisë me të tjerët në rrjetet sociale e ka bërë të ndihet më mirë dhe më e fortë për ta përballuar këtë dhimbje./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zbulohet sera e drogës në Spanjë/ Sekuestrohen 18 tonë marihuanë, arrestohen 13 shqiptarë

Publikuar

-

Nga

Një operacion anti-drogë në Spanjë ka bërë të mundur zbulimin dhe shkatërrimin e 4 plantacioneve me marihuanë dhe arrestimin e dy grupeve trafikantësh shqiptarë, gjithësej 13 persona.

Policia sekuestroi rrethe 18.5 tonë marihuanë, 31 698 bimë dhe arritën të shpërbëjnë dy grupe me origjinë shqiptare të dedikuar në trafikimin e kanabisit.

Plantacionet ishin të krijuara në pyjet Aguero në Huesca dhe ishin shumë të vështira për t’u gjetur.

Plantacionet me marihuanë ujiteshin përmes pompave që furnizoheshin me energji elektrike me gjeneratorë ndërsa ujin e merrnin nga gomone artificiale të krijuara posaçërisht.

LEXO EDHE:  Një histori frymëzimi e një shqiptari në Amerikë

LEXO EDHE:  Vetëvrasje nga rrjetet sociale/ Ja qytetet më të prekura në Shqipëri

Çmontimi i katër plantacioneve në malet e qytetit Huesca të Agüero, në të cilin u arrestuan shqiptarët, është një nga operacionet më të rëndësishme kombëtare./Përshtatur nga CNA.al

Burimi:  https://www.heraldo.es/noticias/aragon/2020/11/21/huesca-gran-invernadero-marihuana-18-5-toneladas-13-detenidos-1406433.html

LEXO TE PLOTE

Politikë

Këlliçi zotohet nga Kukësi/ Në ditën e parë të punës në qeveri, PD do heqë traun

Publikuar

-

Nga

Këlliçi zotohet nga Kukësi/ Në ditën e parë të punës në qeveri, PD do heqë traun

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi, ka mbajtur sot një takim me strukturat e PD-së së Kukësit dhe të rinjtë e forumit në këtë qytet.

Demokrati e cilëson Kukësin si portën strategjike ku shqiptarët e Shqipërisë dhe Kosovës takohen, komunikojnë e shkëmbejnë të mira me njëri-tjetrin.

Ai thekson se PD dhe kryetari i opozitës Lulzim Basha, janë zotuar publikisht se në ditën e parë të punës në qeveri, do të heqin traun që sipas tij, po rrjep shqiptarët.

E pranoj se kam debulesë për Kukësin. I vetmi qytet i Shqipërisë kandidat për çmimin Nobel për Paqe. Mikpritje dhe bujari e jashtëzakonshme.

Shumë faleminderit për pritjen të rinjve të FRPD Kukës dhe kryetarit të ri Indrit Cengu!

Kukësi është porta strategjike ku shqiptarët e Shqipërisë dhe Kosovës takohen, komunikojnë e shkëmbejnë të mira me njëri-tjetrin. Sot kuksianët paguajnë për të hyrë e dalë në vendin e tyre. Një padrejtësi e madhe që do mbarojë më 25 Prill!

PD dhe kryetari Basha janë zotuar publikisht se në ditën 1 të punës, Qeveria Basha do të heqë traun që po rrjep shqiptarët e Shqipërisë dhe Kosovës. Durim deri më 25 Prill. Trau do të hiqet!“, shkruan Këlliçi në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në rrugën Lezhë-Milot/ Furgoni përplas për vdekje këmbësorin

Publikuar

-

Nga

Kontrolle gjatë natës/ 20 patenta të pezulluara, 6 shoferë në pranga

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur pak minuta më parë në aksin rrugor Lezhë-Milot.

Mësohet se një furgon pasagjerësh ka përplasur për vdekje një këmbësor.

Nga informacionet paraprake, ende nuk dihet identiteti i viktimës, por blutë kanë shoqëruar drejtuesin e mjetit.

Ndërklohë, policia ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE