Connect with Us

3 gratë më të mira për tu martuar sipas horoskopit

Aktualitet

3 gratë më të mira për tu martuar sipas horoskopit

Publikuar

-

Horoskopi  ka qenë një pjesë e rëndësishme e shoqërisë së qenieve njerëzore. Ndërsa disa mund të jenë skeptikë, ka shumë që mund të mësoni, bazuar vetëm në muajin kur keni lindur.

Një nga këto gjëra është ajo grua që mund të jetë ndeshje e përsosur për ju. Nëse jeni duke menduar për t’u martuar në çdo kohë, shikoni tre shenjat më poshtë për të parë nëse zonja juaj përshtatet faturën.

Gaforrja

Kjo është një grua që nuk ka frikë të veshë emocionet e saj në mëngë të saj. Mbi të gjitha, gjëja më e rëndësishme është lumturia e të tjerëve; dhe ajo do të ndalojë asgjë për t’u siguruar që lumturia të arrihet për ata që i pëlqen. Nëse jeni me fat që keni një gaforre në jetën tuaj, e dini se ajo do të shkojë në milje shtesë për t’u siguruar që jeni me të vërtetë të lumtur.

LEXO EDHE:  Jeni martuar me një nga këto shënja?/Keni fituar llotarinë

Dashi

Nëse po mendoni të martoheni me një dash, përgatituni për një përkushtim serioz. Kjo grua është jashtëzakonisht e vështirë dhe kokëfortë me një personalitet shumë të shtyrë nga qëllimi.

Kjo grua është me këmbë në tokë dhe pret më të mirën nga ata përreth tyre. Për shkak të kësaj ata janë shumë të suksesshëm dhe do t’ju bëjnë të suksesshëm po ashtu.

Luani

Një grua me shpatë për një gjuhë, luani nuk merr asnjë përgjigje. Me një tendencë për të qenë e ashpër dhe e drejtpërdrejtë, mund të besoni se kanë nevojë për një njeri të fortë për një partner. Kjo grua është jashtëzakonisht simpatike dhe natyra e saj e pavarur i tërheq njerëzit tek ajo si mizat./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Video-“Kjo është një mrekulli!”/ Policia tre orë kontroll me radar në aksin Sauk-Teg

Publikuar

-

Nga

Video-“Kjo është një mrekulli!”/ Policia tre orë kontroll me radar në aksin Sauk-Teg

Mbrëmjen që lamë pas Policia Rrugore ka vijuar me kontrollet në aksin Sauk-Teg, ku edhe kanë vëzhguar sërish me radar për të parandaluar aksidentet rrugore.

Ndryshe nga çdo aksion i mëparshëm, për tre orë nuk u evidentua asnjë shpejtësi mbi 100 km/h duke bërë që të mos hiqet asnjë leje drejtimi.

“Live : Në aksin Sauk-Teg.

Me Policinë Rrugore, me radar për të parandaluar aksidentet rrugore që shkaktohen si pasojë e shpejtësisë tej normave të lejuara

Për tre orë asnjë shpejtësi mbi 100 km/h, por janë evidentuar shpejtësi nga 93-98 km/h në këtë aks që më parë ishte vërtet problematik përsa i përket ngjarjeve rrugore, por monitorimi i pandërprerë me radar e Patrulla të Policisë Rrugore ka parandaluar në maksimum aksidentet në këtë rrugë.

LEXO EDHE:  Horoskopi e hënë 10 prill

LEXO EDHE:  Dhunën mbi gratë nuk e lufton dot shteti dhe qeveria e kriminelëve

Vërtet nuk u tërhoq asnjë leje drejtimi, por s’ka më mirë.

Sepse qëllimi jonë s’është të reklamojmë sa patenta heqim, qëllimi është të sensibilizojmë, për të parandaluar aksidentet rrugore.

E kjo është mrekulli, pasi ndryshe nga mbrëmë ku dhe në fokusin e kamerës së një televizioni u evidentuan shpejtësi deri në 175 km/h, shpejtësi gati vrastare, sonte asnjë e tillë.

Do vijojmë përditë e përnatë, pa asnjë ndërprerje, me të gjitha mjetet logjistike dhe kapacitetet në burime njerëzore që Policia Rrugore ka në dispozicion në të gjithë vendin, që viti 2020 të mbyllet me prioritet të realizuar, “VITI I SIGURISË RRUGORE.”, thuhet në njoftimin e Policisë.

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Dialogu Serbi-Kosovë/ Vuçiç dhe Hoti “takohen” në distancë

Publikuar

-

Nga

Dialogu Serbi-Kosovë/ Vuçiç dhe Hoti "takohen" në distancë

Shërbimi Evropian i Veprimit të Jashtëm (EEAS), ka publikuar axhendën e plotë të takimit që mbahet këtë të diel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Ky video-takim, sipas njoftimit të EEAS, pritet të fillojë në ora 10:00.

“Dialogu Beograd-Prishtinë i lehtësuar nga Bashkimi Evropian do të rifillojë në Bruksel në formën e videokonferencës. Do të jetë takimi i parë i nivelit të lartë i Dialogut që nga viti 2018 dhe do të pasohet nga një takim personal i nivelit të lartë në Bruksel të enjten më 16 korrik”, thuhet në njoftim.

Në takim gjithashtu do të marrin pjesë edhe Përfaqësuesi i Lartë i BE’së, Josep Borrel, dhe Emisari Special i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

LEXO EDHE:  Horoskopi, e premte 27 janar

LEXO EDHE:  Horoskopi, e premte 27 janar

“Diskutimi të dielën do të zhvillohet nga Brukseli nga Përfaqësuesi i Lartë, Josep Borrell dhe i shoqëruar nga Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun, Miroslav Lajçak. Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç do të bashkohet nga distanca nga Beogradi dhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti nga Prishtina”.

“Takimi është planifikuar të fillojë në orën 10:00. Mbulimi me fotografi dhe video do të sigurohet nga EEAS dhe do të transmetohet në Këshillin e BE dhe kanalet EbS”, thuhet në fund. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Lushnje/ Përfshihet nga flakët punishtja e përpunimit të drurit, dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

Lushnje/ Përfshihet nga flakët punishtja e përpunimit të drurit, dyshimet e para

Një punishte e përpunimit të drurit në Lushnje është përfshirë nga flakët në orët e para të nëngjes të sotëm.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:00 ndërsa në vendngjarje shkuan menjëherë forcat zjarrfikëse të cilat bënë të mundur izolimin e flakëve.

Nga zjarri nuk raportohet për persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

LEXO EDHE:  Horoskopi e hene 24 tetor

LEXO EDHE:  Horoskopi, e premte 27 janar

Paraprakisht dyshohet se shkak i zjarrit të ketë qenë një shkëndije elektrike.

Në punishte jane djegur arka druri, të cilat përgatiteshin për ambalazhimin e perimeve./CNA.al

LEXO TE PLOTE