Connect with Us

E motra i poston videon raciste/ Gigi Hadid në telashe

Aktualitet

E motra i poston videon raciste/ Gigi Hadid në telashe

Publikuar

-

Modelja 22 vjeçare, Gigi Hadid duket se është futur jo pak në telashe pas postimit të një video raciste.

Videoja e postuar në Instagram nga motra e saj, Bella, tregon modelen bukuroshe që mbyll sytë teksa mban në dorë një biskotë të Budas, veprim ky që sipas kritikëve është përqeshje dhe tallje e figurës fetare.

 

Si rezultat, qindra ndjekës të Gigit, e kanë sulmuar atë për veprimin e pahijshëm e racist dhe janë shprehur se pas publikimit të kësaj videoje ajo nuk është më e mirëpritur në Kinë.

LEXO EDHE:  Foto/ Gigi gjen “dashurinë” e re te ylli i Formula 1

Menjëherë pas këtij incidenti Gigi ka bllokuar komentet në rrjetin e saj social si dhe u ka kërkuar falje fansave të saj në rrjetin social kinez, Weibo.

“Më vjen vërtetë keq të lëndoj dikë dhe unë dua që ju të gjithë ta dini se nuk ishte qëllimi im të ofendoja askënd me veprimet e mia dhe dua t’u kërkoj sinqerisht falje të gjithëve atyre që i kam lënduar me veprimet e mia. Kam respektin dhe dashurinë më të madhe për njerëzit e Kinës dhe ushqej kujtimet më të mira dhe të pabesueshme që kam bërë gjatë vizitës sime të fundit atje,” ka shkruar modelja në anglisht dhe në mandarin./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

“Po flet si injorant”/ Debat i ashpër për rindërtimin mes Sokos dhe Shkrelit

Publikuar

-

Nga

“Po flet si injorant”/ Debat i ashpër për rindërtimin mes Sokos dhe Shkrelit

Një debat i ashpër u zhvillua mes Pano Sokos dhe Artan Shkrelit teksa po diskutonin për rindërtimin. Debati në ‘Open’ nisi kur Soko tha me ironi që zonja e familjes Përgega të futet në burg se po ndërtonte pa leje.

Pjesë nga debati:

Soko: Ju thoni e ka ndërtuar pa leje. Shko merre fute në burg se po ndërton pa leje. Në burg ta fusësh si jo, se po na shkatërron perandorinë. Kur doni ju e respektoni procedurën, kur nuk ju intereson i shkelni procedurat.

LEXO EDHE:  Foto/ Gigi gjen “dashurinë” e re te ylli i Formula 1

LEXO EDHE:  Foto/ Gigi gjen “dashurinë” e re te ylli i Formula 1

Shkreli: Po shkeli ligjin po, ti thua të ndërtojë pa leje ajo..

Soko: Ore ti të kërkosh falje 1 mijë herë ore mos më trash mua zërin këtu.

Shkreli: Ajo të thotë faleminderit se ka marrë lekë nga shteti.

Soko: Ja dhe nga xhepi ti?

Shkreli: Injorant, ia dha shteti.

Soko: Kujt i thua injorant more….

Shkreli: Po këtu po flet si injorant, ose do që t’ia ngresh nervat panelit.

Soko: Kush është paneli more, ti?

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Rrëshën/ Përplaset çifti i bashkëshortëve, humb jetën gruaja

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në Rrëshën/ Përplaset çifti i bashkëshortëve, humb jetën gruaja

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Milot-Rrëshen.

Mësohet se dyautomjeteve janë përplasur me njëri-tjetri  dhe si pasojë dy persona kanë mbetur të plagosur rëndë.

Ata janë nisur me urgjencë drejt Spitalit të Traumës, por mësohet se një nga të plagosurit, nuk ka mundur t’ja dalë, dukë ndërruar jetë.

“Në aksin rrugor Milot-Rrëshen ,në vendin e quajtur  “Skuraj”, mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin Gj.N.,është përplasur me mjetin tip “Volksëagen” me drejtues shtetasin M.Sh.

Si pasojë e përplasjes ka marrë dëmtime duke  gjetur vdekjen shtetasja D.N.,70 vjeçe, e cila ndodhej pasagjere në mjetin  tip “Benz”,me drejtues shtetasin Gj.N.

Grupi hetimor ndodhët në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të ngjarjes.“/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Me çharter në Abu Dabi për një video propagandë/ Basha: Rama po sillet si Lukashenko

Publikuar

-

Nga

Me çharter në Abu Dhabi për një video propagandë/ Basha: Rama po sillet si Lukashenko

Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se Rama po sillet si Lukashenko, duke fshehur pandeminë.

Sipas Bashës, ndërkohë që  vendi është jashtë kontrollit, Rama merr çharter për në Abu Dabi për një video propagandë, tha ai në Syri.tv.

‘Situata jashtë kontrollit. Para disa ditësh mohoi vatrat e infeksionit në shkolla. Nesër shpalli mbylljen e shkollave.

LEXO EDHE:  Kina heq akredimin e tre gazetarëve të Wall Street Journal

LEXO EDHE:  Kina heq akredimin e tre gazetarëve të Wall Street Journal

Në kulmin e krizës shëndetësore, merr një charter me çmim deri 200 mijë euro për të bërë një video propagandistike.

VKM për rimbursimin kërkon që të ketë dalë përgjigja e tamponit pozitiv, që vonon 1 deri 2 javë.

Nëse do t’i mashtrosh shqiptarët, behu si Lukashenko, mos bëj testime dhe fshih pandeminë.’/CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE