Connect with Us

Shokuese/ Përdhunohet në park 81-vjeçarja

Aktualitet

Shokuese/ Përdhunohet në park 81-vjeçarja

Publikuar

-

Një grua e moshuar 81-vjeçare ka rënë pre e dhunës seksuale gjatë mbrëmjes së djeshme në një nga parqet e Milanos.

Policia ka marrë në pyetje të moshuarën e cila ka pohuar se gjatë kthimit në shtëpi, një i huaj ishte treguar pozitiv me të deri në momentin kur ishin afruar pranë një pylli ku nuk kishte njerëz. Agresori ka përfituar duke e tërhequr zvarrë të moshuarën brenda pyllit, pastaj ka kryer marrdhënie seksuale me të.

Menjëherë pas ngjarjes 81-vjeçarja është transportuar për në spital ku po merr ndihmën e duhur mjekësore. Ndërkohë që policia italiane ka nisur hetimet për të zbuluar agresorin, i cili mendohet të jetë banor i zonës./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Meta i “vërsul” Ramës, Monën/ Edhe vrima e vrimës së miut do të duket e vogël

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta, i ka drejtuar paralajmërime të forta sot kryeministrit Edi Rama.

Ndërsa i ka lënë drejtimin e partisë së themeluar nga vetë ai, gruas së tij, Monika Kryemadhit, Meta i drejtoi një mesazh të qartë Ramës.Meta duket se i ka “vërsulur” Monën, Ramës, ndërsa theksoi se gratë në Shqipëri, të bëjnë të duket e vogël edhe vrima e vrimës së miut.

LEXO EDHE:  Albi Nako transferohet në Itali, ku është edhe Klaudia Pepa! Ja si reagon Alba Hoxha

“Tani, mirë keq, ju e keni presidentin. Po të ishit të sigurt që të mos e kishit presidentin, edhe sikur të kishin mbaruar burrat në këtë vend, gratë e Shqipërisë do jua kalonin grave të Bjellorusisë. Se kur ngrihen ato që se kanë parë kurrë demokacinë. Gratë e Shqipërisë do tju bëjnë që edhe vrima e vrimës së miut do ju dukej e madhe.”-tha Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta “kërcënon” Ramën dhe Bashën?/ Të gjithë e dinë fatin e pengmarrësit të autobusit

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka folur sërish sot me tonte mjaft të forta, kundër kryeministrit Edi Rama.

Gjatë konferencës së përjavshme për mediat, Meta e krahasoi situatën politike në vend me një pengmarrje në autobus.

Meta tha para gazetarëve se të gjithë e dinë fatin e pengmarrësit, kur ai nuk pranon të vendosë kontakte dhe të shpëtojë pengjet.Me tone të forta, ai theksoi se nuk do të sakrifikohet e ardhmja evropiane e Shqipërisë as për kokën e Ilir Metës, as për kokën e Edi Ramës apo të Lulzim Bashës.

“Qëndrimet e Presidentit kanë qenë të gjitha të qarta, se çfarë do të bëjë mazhoranca, është puna e saj dhe unë s’i pengoj dot të bëjnë vendime të marra. Por që vendi të merret peng dhe e ardhmja evropiane të merret peng për shkak të një bande oligarkësh, banditësh, kjo nuk ka për të ndodhur kurrë. Kam qenë dhe kryeministër dhe jam ndeshur me situata të vështira. Ju e dini që kur një person merr peng një autobus, përpiqesh të vendosësh me të një kontakt që të shpëtojnë të gjithë, edhe qytetarët, por edhe pengu mos të ketë fat të keq. Por kur rrezikohen të gjithë qytetarët, pastaj merren vendime të forta dhe askush nuk do ta ketë fajin, nëse do të ketë të zgjedhur që për fatin e tij të sakrifikohet populli.

LEXO EDHE:  Po bënte sërf/ Vdes shqiptari në Itali

LEXO EDHE:  Fshehën kokainën në pemën e krishlindjeve/ Në pranga dy shqiptarë në Itali

Nuk do të sakrifikohet e ardhmja evropiane e Shqipërisë as për kokën e Metës, as të Ramës apo Bashës, Shqipëria ka qenë përpara nesh dhe do të mbijetojë sërish. Nuk do të ketë lojëra, nuk do të ketë më as marrëveshje kundër zgjedhjeve, është vetëm marrëveshja e 5 qershorit, dhe e vetmja gjë që i shtohet është hapja e listave 100%. Tani do të iki në Dibër, në vendlindjen e Elez Isufit, që gjithë jetën e tij luftoi kundër gjithë pushtuesve dhe ta dinë të gjithë që ky është një vend që pas 25 prillit do iu takojë gjithë qytetarëve shqiptarë dhe kurrsesi një kaste të papërgjegjshme.’-tha Meta.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Jep dorëheqjen kreu i KQZ-së Klement Zguri

Publikuar

-

Nga

Kreu i Komisonit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri ka dhënë dorëheqjen nga detyra.

Dorëheheqja e Zgurit, vjen disa javë përpara përfundimit të mandatit, të cilin do e mbyllte më 3 nëntor.Por, mësohet se Klement Zguri i ka paraqitur dorëheqjen Kuvendit.

LEXO TE PLOTE