web counter

Elisa në botën e çudirave!/ Pas Edi Ramës, gjen Skënderbeun e radhës

31 Gusht 2017, 11:26, Aktualitet CNA

“Shqipëria që ne duam është Shqipëria që menduan dhe deshën rilindasit. Është Shqipëria që deshi Ismail Qemali, që mendoi Fan Noli, që vuajti Fishta dhe të tjerë rilindas shqiptarë. Është Shqipëria që ideoi ky burri këtu, Skënderbeu, Shqipëria europiane! Dhe ka vetëm një njeri dhe vetëm një forcë politike që mund ta bëjë realitet këtë ëndërr. Është Edi Rama dhe është Partia Socialiste”- bërtiste me të madhe ish-drejtoresha e Doganave, Elisa Spiropali në 13 prill të këtij viti nga Sheshi Skënderbej.

Por duket se fiksimi i Elisës me Skënderbeun vijon të jetë i thekshëm pasi sapo gjen rastin më të parë ajo hidhet në sulm dhe e përdor emrin e tij si një patriote e vërtetë(që u akuzua se vodhi miliona euro në drejtimin e doganave, duke u larguar për të lënë doganat me një gropë stratosferike borxhesh).

Së fundmi, Elisa ka takuar shkrimtarin Ismail Kadare dhe ka bërë një selfie me të, duke e quajtur Skënderbeu i Letërsisë. Veprimi i radhës që presim nga Elisa është një selfie me vetë Skënderbeun në kalanë e Krujës ose me atë burrin që ka mbetur në sheshin me të njëjtin emër në Tiranë, që qëndron i heshtur përballë një parkingu nëntokësor mbuluar nga ca pllaka betoni të Lali Erit. /CityNews

Lajmet e fundit nga