Connect with Us

Rama bën “për ujë të ftohtë” ambasadorët/ Ende kemi diplomatë parazitë!

Aktualitet

Rama bën “për ujë të ftohtë” ambasadorët/ Ende kemi diplomatë parazitë!

Publikuar

-

Kryeminsitri Edi Rama, gjatë takimit të zhvilluar pak minhuta më parë me ambasadorët për të diskutuar për shërbimin e jashtëm dhe përmirësimin e tij, nuk la pa “thumbuar” edhe ambasadorët.

Sipas tij, ne kemi ende në detyrë ambasadorë që janë të përgjumur, parazitë dhe që nuk depërtojnë dot në vendet ku janë deleguar, por nëse duam të ecim përpara, nuk na duhen më ata.

“Vendi ynë ka kërkesa legjitime që shtohen çdo ditë dhe unë nuk e kapërdij dot mungesën e ideve. Ne duhet të krijojmë ura komunikimi me të gjithë botën, e për këtë nuk na nevojiten ambasadorë të përgjumur. Ne ende kemi ambasadorë paraxit, në një kohë kur diplomacia duhet të mbrojë interesat e vendit. Vendi ynë ka nevojë për njerëz që respektohen, pasi shërbimi i jashtëm ndikon në përmirësimin e ekonomisë. Nuk ka vend për burokratë që nuk depërtojnë dot në vendet ku janë deleguar”, deklaroi Rama./CityNews

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Rama: Dialogu Kosovë-Serbi është shah, jo boks

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryeministri Edi Rama ka komentuar situatën e tensionuar mes Kosovës dhe Serbisë.

I ftuar në emisionin Open, me Eni Vasilin, Rama është shprehur se situata duhet të ç’tensionohet, duke tërhequr forcat speciale dhe barrikdat.Kryeministri u shpreh se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë është shah, jo boks.

“Dialogu me Serbinë është shah jo boks, kjo është shah,  janë dy gjëra shumë të rëndësishme, e para Kosova e ka fituar luftën”, ka thënë Rama. / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Bashës i ka mbetur vetëm vula e 4-5 veta”/ Gazetari: Berisha me program e vizion

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetari Bledian Koka, duke komentuar zhvillimet brenda PD, u shpreh se Lulzim Bashës sot i ka mbetuar vetëm vula dhe 4-5 funksionarë të cilët besojnë te ai.

Sipas tij, programi dhe vizioni i liderit historik të PD, Sali Berisha është ajo që po gjen terren dhe po tërheq demokratët aktualisht.“Lulzim Basha e adresoi fushatën në mënyrë të gabuar, por të gjithë kishim bindjen se kundërshti edhe pse jo ende zyrtar, nuk ishte Basha, por Edi Rama. Dhe për të gjithë këtë, ne që besojmë te opozita dhe duam PD funksionale, u fokusuam te kjo. Pak a shumë ne biem të gjithë dakord për të pabërat e Bashës.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha “gozhdon” Bashën/ “Kam përshtypjen se do shkojë si me Olldashin”

LEXO EDHE:  Tahiri në "arrest shtëpie"/ Rama:“Unë kam faj se e lëshova”?

Por ajo që është rebusi i momentit, programi i z.Berisha, vizioni, programi dhe pikat e z.Basha, është që në fund fare sot ne kemi një kryetar i cili ka një vulë dhe te vula e tij besojnë 4-5 veta që në fund fare përbëjnë institucionin e PD. Dhe pyetja është, si do të zgjidhet ky ngërç? A është kaq i fortë z.Basha me vulë në xhep?”, tha Koka ne Syri tv.. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Vaksinimi masiv/ Manastirliu jep lajmin: Mbërrijnë edhe 29,250 doza vaksina të Pfizer

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktuale

Mbrëmjen e sotme kanë mbërritur edhe 29,250 doza të tjera vaksine “Pfizer” në Aeroportin “Nënë Tereza”.

Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu.

Manastrirliu ka njoftuar se sasia e vaksinave anticovid që kanë mbërritur deri tani në vendin tonë ka shkuar në 2,074,560.Ndër të tjera Manastirliu ka bërë thirrje për vaksinim./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE