Connect with Us

18 fotot që ndryshuan internetin

Aktualitet

18 fotot që ndryshuan internetin

Publikuar

-

Miliona foto të reja hidhen çdo ditë në internet nga përdoruesit e tij që mund të jenë njerëz të zakonshëm, fotografë profesionalë apo aktorë, këngëtarë apo artistë të famshëm.

Shumë prej këtyre fotove bëhen kaq të famshme dhe virale dhe shpërndahen kudo duke u kthyer dhe në meme qesharake.

Këtu do të gjeni disa prej fotove që kanë bërë xhiron e rrjetit ndër vite dhe që me siguri shumë prej tyre i mbani mend shumë mirë./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Berisha mbush Sallën plot/ Ja ekspontët e PD të pranishëm

Publikuar

-

Nga

Voltana Ademi, Flamur Noka, Tritan Shehu, Aldo Bumci, Keltis Kruja, Isuf Cela janë vetëm disa nga figurat e Partisë Demokratike të cilat janë bashkuar në takimin e ish-Kryeministrit Sali Berisha, në luftën e tij për të rikthyer sovranitetin në PD.

Takimi mbahet në hotel Rogner dhe pritet të nisë pas pak. Salla është plot me qindra militantë dhe mesa duket shumë do ngelen në këmbë.

LEXO EDHE:  FOTOT-E akuzuan se kishte shtuar peshë gjatë karantinës/ Demi Rose nuk ndalet, provokon me bikinit minimaliste

LEXO EDHE:  Fansja “bombë” e Juventusit dhe Cristiano Ronaldos/ Fotot më të nxehta të modeles italianeBerisha ka paralajmeruar takime në të gjithë vendin me demokratët, pasi Lulzim Basha e përjashtoi nga grupi i PD-së./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Versioni konspirativ/ A ka qenë Basha pjesë e planit për eliminimin politik të Berishës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Në daljet e tij të fundit publike, te Çani dhe te Peka, Sali Berisha, ka hedhur një version që ai tha se nuk e ka pasur të vërtetuar.

Sipas tij emisarë të rëndësishëm edhe nga SHBA, i kanë përcjellë atij një mesazh që fillimisht nuk e pati besuar: atë se lart e poshtë, Lulzim Basha thoshte se vendimet e rëndësishme në PD vazhdon dhe i merr ish kryetari.

Me këtë pohim, të cilin ai thotë se ia ka përcjellë dhe Bashës, doktori do të krijojë idenë se pasardhësi ka punuar në kulisa për ta ardhur tek vendimi ‘non grata’ i amerikanëve.

Po si qëndron e vërteta? A ka fakte dhe prova që e mbështesin këtë hipotezë? Në fakt ato mungojnë sepse kjo është një lojë që duket se është bërë me kujdes dhe është zhvilluar në kulisa.

Një kronologji konspirative e ngjarjeve e ushqen dukshëm idenë se Basha mund të ketë qenë pjesë e lojës. le ti shohim ndodhitë një nga një.

Fillimisht ambasada amerikane hapi betejën për përjashtimin e Tom Doshit nga parlamenti. Ndërkohë që Rama e ‘siguroi’ ambasadoren Kim, se Doshi nuk do të qe ministër në një qeveri të mundshme të tij, kryedemokrati u bë në këtë aksion më katolik se papa.

A kishte lidhje ky qëndrim me dyshimin se ai dinte diçka më shumë se të tjerët? Fakti se krerët e tanishëm të PD po e përdorin si alibi se për këtë parti standardi është shumë i rëndësishëm dhe se ata nuk mund të shkelnin me Saliun qëndrimin që mbajtën për ‘non gratan’ e Tomës, të bën të ngresh shumë pikëpyetje…Ato shtohen edhe më shumë kur shikon shpejtësinë me të cilën Basha nxitoi të përmbyllte procesin zgjedhor brenda partisë madje e afroi atë papritmas në kohë. Në fakt asgjë nuk e shtynte ta bënte këtë. Atij nuk i rrezikohej karrigia e kryetarit as nga Kadilli, as nga Harxhi, as nga Agron Shehaj që u futën në garë.

Madje duke shpallur konkurrimin e brendshëm ai sfumoi edhe betejën për denoncimin e shitblerjes së votës. Po pse e bëri Basha këtë lëvizje të papritur? Vetëm një hipotezë e justifikon këtë veprim. Ai e dinte më parë se ç’do ndodhte me Berishën dhe kërkoi të rrëmbente mandatin e kryetarit përpara se të merrte vendimin për të përjashtuar atë.

LEXO EDHE:  Tipare qiellore dhe fytyrë kukulle/ Fotot më mahnitëse të modeles së fitnesit

LEXO EDHE:  Provokon me pozat tunduese/ Modelja me trupin më perfekt

Ndërkohë po të dëgjosh ato që Basha thotë sot, ai e ka ditur së paku që në 30 qershor, në ditën kur në zyrën e tij ia behu ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Philip Reeker, se Berisha duhej përjashtuar.

Philip Reeker i dha ultimatum të prerë. Po pse një gjë e tillë u mbajt e fshehur në sytë e publikut. A mund të bëhej kjo transparente dhe të testohej pulsi i PD për këtë qëndrim. Apo mos vallë kjo prishte planin fillestar të vendosur kohë më parë, për ta marrë vendimin në çastet e fundit duke e bërë të pakthyeshëm?

Lidhur me këtë heshtje dhe fshehje nga publiku, ka edhe një fakt tjetër domethënës. Në 22 maj, kur lajmi për Berishën ra si bombë për demokratët Basha mbajti një qëndrim të zbehtë sa për të larë gojë. Kryetari dukej si pëdë-isti i vetëm që nuk ishte tronditur. Kjo u pa edhe në deklaratën që ai bëri.

Madje fillimi i shitjes që po bënte Basha shkëlqeu si vetëtimë në një qiell të murrmë, kur ajo u krahasua me qëndrimin që mbajti presidenti Meta. Basha foli për keqardhje, Meta për fletërrufe. I pari theksoi rolin e SHBA si aleat strategjik (pikërisht në ditën ato nxinin Berishën si hajdut dhe minues të demokracisë), i dyti për atë të një lobimi të porositur nga kleptokracia e Tiranës. Luli i’u shmang faktit nëse akuzat janë ose jo të bazuara, presidenti i quajti ato ‘të shëmtuara, të pabesa dhe të poshtra’.

Pra sa do të pa vërtetuara me fakte dhe prova konkrete, historiku i ngjarjeve, veprimet dhe mosveprimet, aktet dhe heshtjet i rrisin fort dyshimet se Basha ka qenë pjesë e një projekti për eliminimin e Berishës. Ai ka qenë në dijeni të asaj që do të ndodhte dhe e ka planifikuar qetësisht momentin final të goditjes pas shpine./ Lapsi.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Vonesa e Ramës/ Deputeti nuk i kursen batutat: Ka futur tavën në furrë, ishalla nuk i digjet

Publikuar

-

Nga

Mungesa e kryeministrit Rama në seancën plenare, vec përplasjeve ka sjëllë dhe batuta në Kuvend.

Deputeti i opozitës, Saimir Korreshi u shpreh se Rama ka futur tavën në furrë, ndaj po vonohet.“Ne dëgjuam përralla me mbret nga kryeministri. Asnjë nuk bëri për të qeshur, ne brenda rregullores nuk kemi të drejtën për të bërë mbledhje. Me aeroplan do ikim tek selia e PD se nuk është bërë linja hekurudhore. Zoti kryeministër ka futur tavën në furrë, ishalla nuk i digjet themi ne nga Lushnja”, tha ai./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE