Connect with Us

11 ilustrime që tregojnë si ndryshon jeta pas të 20-ave

Aktualitet

11 ilustrime që tregojnë si ndryshon jeta pas të 20-ave

Publikuar

-

Gjatë gjithë jetës njeriu është në ndryshim të vazhdueshëm.

Sidomos kur arrin në një moshë të caktuar ku të gjitha shijet preferencat, prioritetet ndryshojnë tërësisht.

Disa gjëra bëhen të parëndësishme, ndërkohë që të tjera marrin më tepër rëndësi dhe hapësirë.

Mosha 25 vjeçare është një stad kuky ndryshim i dukshëm vihet re pothuajse tek të gjithë.

LEXO EDHE:  14 njerëzit për të cilët koha ka ndaluar

Këtu do të gjeni ilustrimet se si jeta ndryshon pas moshës 25 vjeçare./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Video/ Kapet në flagrancë shqiptari në Itali, kujdesej për plantacionin me kanabis

Publikuar

-

Nga

Një shqiptar është arrestuar në flagarancë në Itali teksa po ujiste një plantacioon me kanabis.

Ai është pikasur gjatë një aksioi me helikopter. Plantacioni me 180 bimë kanabis ndodhej pranë bregut të lumit Salinello në Komunën Tortoreto  dh nëse do dilte në treg vlera do të shkonte në afro 200 mijë euro.Pas arrestimit të tij vijojnë hetimet nëse ka persona të tjerë të përfshirë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ndjekja penale e naftëtarëve të Ballshit/ PD: Vendim kriminal, Ramën e ka kapur paniku

Publikuar

-

Nga

Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë/ Nga Genc Ruli te Mark Marku, zbardhen emrat e Komisionit të Vlerësimit

Naftëtarët e Ballshit janë ngritur sërish në protestë sot për pagat e prapambetura, ndërsa tubimi i djeshëm u shoqërua edhe për përplasje.

Për këtë ka reaguar edhe ish-deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj, i cili ngre akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama.

Alibeaj deklaron se ndjekja penale ndaj naftëtarëve protestues është një urdhër kriminal. Sipas tij, kjo është edhe një hakmarrje e neveritshme ndaj qytetarëve që nuk pranojnë më mashtrimet, manipulimin, keqpërdorimin e qeverisë.

Demokrati pretendon se Rama ka frikë nga naftëtarët, pasi thekson se protesta e tyre tregon se qytetarët janë gati ta rrëzojnë qeverinë.“Naftëtarët e Ballshit kërkojnë bukën e gojës së fëmijëve, Rama i syrgjynos në burg! Ka disa ditë, që naftëtarët e Ballshit protestojnë, por kur protesta e tyre mori vëmendjen e publikut, Edi Rama u kujtua për COVID-in dhe ka urdhëruar ndjekjen penale të naftëtarëve protestues. Është një urdhër kriminal, që kërkon të dënojë ata që ngrenë zërin kundër padrejtësisë dhe dyfish i padrejtë, kur zëri ngrihet nga punëtorë të ndershëm të cilëve u mohohet djersa e tyre.

Edi Rama i padit naftëtarët, pasi nuk e di çfarë do të thotë të protestosh për djersën dhe gjakun e derdhur në punë të ndershme. Kjo është edhe një hakmarrje e neveritshme ndaj qytetarëve që nuk pranojnë më mashtrimet, manipulimin, keqpërdorimin nga qeveria e tij.

LEXO EDHE:  Ndryshimet në qeveri/ “Ministra apo kuaj karroce”

LEXO EDHE:  7 punët më të dëshiruara në botë

Po të ishte për ligjin, Edi Rama vetë, bashkë me konen e Bashkisë së Tiranës, bëjnë çdo ditë tubime të paligjshme kundër rregullave të pandemisë. Edi Rama nuk ka hallin e COVID-it, përndryshe, do të kishte krijuar kushtet që prindërit dhe nxënësit të mos tuboheshin në shkolla, që autobusët të mos ishin plot me njerëz, si në një situatë të zakonshme.

Edi Rama ka tmerr nga protesta, sepse ai e di që kur njerezit ngrenë zërin, nuk ka kriminel dhe makinacion tjetër që t’i ndalojë para kutisë së votimit. Edi Ramën e ka kapur paniku dhe tmerri se protesta e naftëtarëve të Ballshit ka treguar atë çka shqiptarët, kudo nga janë, mendojnë dhe janë gati të bëjnë: të rrëzojnë dhe ta degdisin Ramën në honet më të errëta të ligjit”, shkruan Alibeaj në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përmbyset makina në aksin Ersekë-Korçë/ Plagosen dy persona

Publikuar

-

Nga

Përmbyset makina në aksin Ersekë-Korçë/ Plagosen dy persona

Një aksident automobilistik ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Ersekë-Korçë.

Një mjet është përmbysur në këtë aks rrugor, për të shmangur përplasjen. Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur lehtë dy persona.Ndërkohë, policia dhe ambulanca ende s’kanë arritur në vendngjarje./CNA.al

LEXO TE PLOTE