Connect with Us

I hapën kokën dhe e lanë në mes të rrugës/E tmerrshme ç’ndodhi në Sukth (Foto)

Aktualitet

I hapën kokën dhe e lanë në mes të rrugës/E tmerrshme ç’ndodhi në Sukth (Foto)

Publikuar

-

Stina e verës është shqoëruar këtë vit me aksidente të shumta, një pjesë e të cilëve kanë qenë dhe fatale. Një problem i madh ka qenë dhe vonesa e ambulancave.

Një gjë e tillë ka ndodhur edhe në Sukth, pasi një makinë ka aksidentuar një të moshuar dhe e ka lënë në mes të rrugës me kokën e gjakosur.

“I hapën kokën dhe e lanë në mes të rrugës. A ka shtet në këtë vend a jo? Policat rrinin si qofte i dëgjova vetë kur thanë se shteti ka vdekur”- ka shkruar i riu për JOQ.

LEXO EDHE:  Foto/Kush është nëna e dy fëmijëve që humbi tragjikisht jetën në Tiranë

Kanë qenë banorët e zonës ata që e kanë ndihmuar të moshuarin duke i dhënë ndihmë e parë, ndërsa ende nuk dihen autorët që e aksidentuan.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Politikë

“Mbetemi alternativa më e pëlqyer e shqiptarëve”/ Rama prezanton objektivat për zgjedhjet e 25 prillit

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama nga selia e PS ku po prezanton objektivat për zgjedhjet e 25 prillit, është shprehur se ndryshimi është pika e parë e manualit të drejtimit.

Sipas tij PS mbetet alternativa më e pëlqyer e shqiptarëve, teksa thotë se procesi i seleksionimit të kandidatëve ka filluar kohë më parë, ndërsa si bazë janë marrë këndvështrimet e publikut, paragjykimet dhe gjykimet e mediave si dhe rrjeteve sociale apo anketimet brenda PS dhe në rang kombëtar.

“PS ka lindur nga vullneti i ndryshimit, shpirti i ndryshimit është në ADN të kësaj familje. Ndryshimi është pika e parë sipas meje e manualit të djretimit, që e kishte si pikë referimi Nano më parë. Jam përpjekur ta forcoj dhe gdhend, me bindjen se kjo fuqia e ndryshimit është një nga fuqitë që e bën PS të pamplakshem dhe të pakonkurrueshme.

Kësaj fuqie i dedikohet fakti që jemi në krye të konkurrencës politike, mbetemi alternativa më e pëlqyer shqiptare, pavarësisht se as jemi pa gabime, as më të mirët, por më të mirë se ne nuk ka. Askush më mirë se ne nuk di të vetëvendryshojë.

Për të ardhur deri këtu, për të seleksionuar lojtarët, kemi venodusr prej kohësh piketat e seleksionimit. Kemi integruar një mekanizëm të ri, përthithje të lojtarëve më të rinj. Platforma Deputeti që Duam. Ka pasur shprehje prekje interesi. Mbi 1 mijë e 500 të rinj. Prej të cilës ne kemi patur shumë lidhur me kapacitetin e mundshëm në dispozicion. Ky proces ka patur bosht drejtuesit politik të qarqeve, he është bauzar tek kapacitetet në dipsozicion. Jemi munduar ti shtojmë, për të patur një fushë zgjedhje me sa më shumë lojtarë të mundshëm.

LEXO EDHE:  Ja si ndodhi aksidenti i makinës të Ben Blushit

LEXO EDHE:  Ekzekutimi i dy vëllezërve/ Klodiana Lala zbardh detajet e reja

Bazuar në një hulumtim të ëvmendshmë të publikut, që jemi munduar ti analizojmë natyrisht me kontaktet në terren, me interesimin e vazhdueshëm në grupe interesi, por dhe duke u mbështetur tek anketimet, qoftë brenda PS, qoftë në shkallë kombëtare, qarqe, që i kemi bërë në mënyrë të përmuajshme. Flas për anketimet. Natyrisht në gjithë formimin e kësaj skuadre, kemi pasur në vëmendje qasjen ndaj problemeve, ballafaqimin ndaj lojtarëve.

Padiskutim, juve ndoshta ju surprizën, por një pjesë e rëndësishme në këtë proces ka qenë pjesa e gjykimeve dhe paragjykimeve mediatike ndaj nesh dhe rrjeteve sociale. Vetë dinamika e zhvillimeve sociale e dinimike në kohë është shumë e rëndësishme, por në fund jo për nga rëndësia, udhërrëfyes për ne kanë qenë objektivat. Mbi bazën e këtyre që thashë për çdo qark.”- tha Rama.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Shqipëria e ardhmja jonë!/ Zbulohet slogani i ri i PS-së

Publikuar

-

Nga

“S’ka kohë për pushim”/ Zbulohet slogani i ri i PS-së

PS do të shkojë në zgjedhjet e 25 prillit me sloganin “Shqipëria e ardhmja jonë! S’ka kohë për pushim” për të kërkuar një mandat të tretë qeverisës.

Në orën 19:30 Kryesia e PS bëhet gati për mbledhjen e cila do të përcaktojë dhe kandidatët e zgjedhjeve të 25 prillit.

Ndwra  sot brenda orës 00:00 do të dorëzohen listat e partive në KQZ, mes tyre dhe ajo e PS.

Lista pritet që të ketë të tjera surpriza, teksa sot u larguan Eglantina Gjermeni dhe Musa Ulqini.

LEXO EDHE:  Grabitja e Rinasit/ Artan Hoxha zbardh detajet e reja

LEXO EDHE:  Aksidentohet autobusi grek në Elbasan/ Kaos në trafik

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

‘’Për atë nuk kam ç’them’’/ Paloka ‘thumbon’ Ramën pas largimit të Eglantina Gjermenit

Publikuar

-

Nga

Paloka i ‘përvishet’ Ramës/ Nuk është koha të bësh gaztorin!

Kryeminsitri Edi Rama njoftoi largimin e Englantina Gjermenit nga PS.

Lidhur me këtë ka reaguar dhe drejtuesi politik i PD në Durrës Edi Paloka.

Në një reagim në rrjetet sociale, Paloka vlerëson Eglantina Gjermenin pas largimit të saj nga listat e PS duke e konsideruar si të vetmen deputete të nderuar që kishte Rama në Durrës.

Ai shton se Rama në vend të Gjermenit do të konfirmojë aty përfaqësues direkt të krimit në parlament.

“Gati dy jave me pare isha i ftuar ne nje emision debati ne TVSH.
Nder te tjera, moderatori me pyeti per listen aktuale te deputeteve te PS ne qarkun e Durresit.
“Perfaqsues te krimit dhe te korruptuar”- ishte me pak fjale pergjigja ime
Pothuaj njekohesisht, panelistet qe drejtojne dy media teresisht ne sherbim te “rilindjes” , u hodhen e me pyeten si per te me kapur : “ Edhe Eglantina Gjermeni?”
Mendova nje here ti shmangem pergjigjes , po pastaj mu duk e ndershme te pergjigjem drejte dhe ju thashe:”Pervec Eglantina Gjermenit, per ate nuk kam cfare te them…”
Te dy panelistet u kenaqen qe me ne fund “me kapen” tek nje pike! Nuk e di cdo thonin sot ata , panelistet ? Sot qe Rama largoi te vetmen deputete te nderuar qe kishte ne qarkun e Durresit dhe me siguri do te konfirmoje aty gjithe ata qe tanime publikisht njihen si perfaqsues direkt te krimit ne Parlament.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE