Videoja e ujërave të zeza të Sarandës/ Turistët përshëndesin Edi Ramën – CNA
Connect with us

Aktualitet

Videoja e ujërave të zeza të Sarandës/ Turistët përshëndesin Edi Ramën

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetet sociale videon e skandalit që ka ndodhur në plazhin e Sarandës.

Pas Ksamilit, edhe Saranda u “mbyt” nga ujërat e zeza dhe me këtë video, sipas Berishës, turistët përshëndesin Edi Ramën.

“Turistet ne Sarande pershendesin Edvin Kristaq Ramen me:

Videon e ujerave te zeza te Sarandes!

Te dashur miq, pas Ksamilit, deti i kaltert i Sarandes u ngjyros me ujerat e zeza apo ngjyrat e shtetit te Norieges si kurre ndonjehere ne nje sezon turistik tjeter!Kjo eshte video qe pushuesit i derguan si urim nga Saranda Edvin Kristaq Rames. Sb”, shkruan Berisha./CityNews

Aktualitet

Skandali me audiopërgjimet/ Maliqi: Rama mbron të inkriminuarit

Publikuar

-

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi, ka komentuar skandalin me audiopërgjimet e vjedhjes së votave në Dibër.

I ftuar në “Report Tv”, Maliqi u shpreh se Edi Rama është njëriu që mbron të gjithë të inkriminuarit e dosjes “184”, me lëvizjet e tij.

Ndërsa shtoi se të gjithë emrat që kanë dalë, sipas rregullave ligjore, duhet të shkojnë drejt burgut.

“Ai që shantazhon votuesit, dënohet me burg deri në 3 vjet. Këto emra që kanë dalë duhet të jenë drejt burgu sipas rreegullave ligjore”

LEXO EDHE:  Skandali i përgjimeve/ Këshilltari i Merkel propozon skenarin për daljen nga situata

Rama po ndjek të njëjtën politike me të gjithë të inkriminuarit. Të njëjtën histori pati dhe Tahirin dhe e shkarkoi duke e lënë të lirë. Po të njëjtën histori pati dhe me Dakon, dhe nuk e la më kandidat, po kështu edhe me Gjiknurin, sepse këto dosje kanë muaj që janë në Prokurorinë e Përgjithshme.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Çfarë do të ndodhë me 30 Qershor?/ Artan Hoxha bën paralajmërimin e frikshëm

Publikuar

-

By

zbulon nga i vijne informacionet

Gazetari Artan Hoxha nga studio e lajmeve në “Report Tv” komentoi situatën e tensionuar politike në vend.

Sipas Hoxhës, përplasjet që kanë ndodhur sot në Tropojë janë një shkëndijë.

Hoxha theksoi se në këtë situatë që ndodhemi ku institucionet nuk njohin njëra-tjetrën është krijuar një ngërç i madh.

“Opozita ka gjithë të drejtën që përgjimet ti kthejë në kauzë. Populli ka të drejtë të protestojë. Ajo çfarë ka ndodhur sot në Tropojë, Shkodër, Kamëz, Vaun e Dejës është një shkëndijë.Nëse Parlamenti snjëh presidentin, presidenti snjeh Parlamentin. Kryeministri snjeh opozitën dhe kjo thotë se njohim Ramën për Kryeministër. Ku do shkojmë, çfarë ndodh me 30 Qershor? Në këtë pikë 27 bashki i ka PD-LSI dhe 34 i PS-ja, këta të opozitës thonë që njohin dekretin e Presidentit, po nëse Presidenti del me një datë për zgjedhje dhe këto 34 të PS-së nuk e njohin çfarë ndodh? Bashkitë kanë polici bashkiake të cilët janë të armatosura edhe bjeri ti biem pastaj”,-tha Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Zbulohet numri i fanellës së Hazard te Reali/ Një numër historik

Publikuar

-

Eden Hazard do të vijojë dinastinë Emilio Butragueno, Raul dhe të Cristiano Ronaldos që mbi shpinë mbajtën dhe shkëlqyen me numrin 7.

Në prezantimin e belgut në “Santiago Bernabeu” nuk kishte numër në fanellën e tij. Shumë u përfol për numrin 10, më pas u zbulua se Modric do vijojë ta mbajë këtë numër.

Numri i Hazard mbete enigmë, por një fans ka zbuluar një detaj interesant. Tifozi madrilen ka porositur një fanellë të 28-vjeçarit në një dyqan zyrtar të klubit spanjoll në Dubai, në porosinë e tij tifozi kishte bërë të qartë se dëshironte numrin 10, por i ka mbërritur ajo me numrin 7, teksa edhe në dyqanin zyrtar është ekspozuar fanella e belgut me këtë numër.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Aktualitet20:47 - 8 Qershor, 2019

Zhvendoset protesta/ Fillon marshimi drejt parlamentit

Dy orë nga protesta e opozitës që zhvillohet në sheshin përballë Kryeministrisë, tashmë marshimi ka nisur drejt Parlamentit. Teksa mbylli...

Aktualitet09:51 - 8 Qershor, 2019

Foto-Eksporti i produkteve shtazore/ Shqipëria nënshkruan memorandumin me Kinën

Shqipëria dhe Kina kanë nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi mes tyre për bashkëpunimin mbi importin dhe eksportin e produkteve ushqimore dhe...

Trending

Read previous post:
Detaje nga vrasja e mafiozit më të madh shqiptar në Ballkan

Dilaver Bojku, 58 vjeç i quajtur "Leku", mbret i pakurorëzuar i prostitucionit në Ballkan, është vrarë me një të shtënë...

Close