LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Keni probleme estetike e shëndetësore në fytyrë/Ja zgjidhja për ju!

16 Gusht 2017, 10:00, Aktualitet CNA

Spitali Amerikan sjell kirurgun e mirënjohur austriak Prof. Dr. Dr. Dr. h.c. Emeka Nkenke!

Kirurgjia maksilofaciale është një disiplinë mjekësore dhe kirurgjike e specializuar në diagnostikimin dhe kurimin e sëmundjeve që ndodhen në gojë, në nofull dhe fytyrë. Spitali Amerikan 3 sjell një nga ekspertët më të njohur në Europë, veçanërisht Austri e Gjermani, për një gamë të gjerë ndërhyrjesh të këtij lloji.

Falë profesionalizmit të tij, ju mund t?i jepni zgjidhje një sërë problemesh shëndetësore apo estetike të cilat ndikojnë në cilësinë e jetës suaj. Prof. Dr. Dr. Dr. h.c. Emeka Nkenke, do të jetë në Tiranë nga data 31 Gusht deri në 2 Shtator pranë Spitalit Amerikan 3, ku do të bëjë konsulta me pacientët.

Prof. Dr. Dr. Dr. h.c. Emeka Nkenke është një nga kirurgët më të njohur, ekspert në:
Kirurgjia Ortodontike (nofullës)
Kirurgji Rikonstruktuese (duke përfshirë rikonstruktuimin mikrovascular)
Implantologjia / Implantet stomatologjike
Kirurgjia orale
Kirurgjia e gjëndrave të pështymës
Kirurgji TMJ (duke përfshirë kirurgjine artroskopike)
Traumatologji
Kirurgjia e anomalive te lindura të buzës dhe qiellzës / kirurgjia kraniofaciale

Pas konsultës në Spitalin Amerikan 3, ju mund të planifikoni kohën më të përshtatshme për kryerjen e ndërhyrjes kirurgjikale me mjekun e mirënjohur.

Eksperienca e kirurgut
Trajnimet pasuniversitare dhe eksperienca profesionale të Prof. Dr. Dr. Dr. h.c. Emeka Nkenke janë të shumta. Ai është Profesor dhe Shef I Departmentit të Kirurgjisë Maksilofaciale dhe Orale, Universiteti i Mjekësisë, Vienë, Austri.

03-09/2014 Profesor dhe Shef I Departmentit të Kirurgjisë Maksilofaciale dhe Orale, Spitali Universitar, Halle, Gjermani
2009-2014 Profesor me kohë të plotë i Kirurgjisë Maksilofaciale dhe Orale, Universiti i Erlangen-Nuremberg, Gjermani
2004-2009 Profesor i asociuar i Kirurgjisë Maksofaciale dhe orale, Universiti i Erlangen-Nuremberg, Gjermani

1997-2004 Trajnim në Kirurgjinë Maksofaciale dhe Orale, Kirurgjinë Plastike dhe rikonstruktive, Departmenti i Kirurgjisë Maksilofaciale dhe orale, Spitali Universitar Erlangen, Gjermani.
Kontaktoni në nr e tel 042357535 dhe rezervoni takim me mjekun. Spitali Amerikan, Më të mirët për shëndetin tuaj!/CityNews

Lajmet e fundit nga