LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tre shqiptarë përfundojnë në burg në Britani/ Nuk do ta besoni çfarë kanë bërë

15 Gusht 2017, 17:32, Aktualitet CNA

Gjashtë persona, ndër të cilët 3 me origjinë shqiptare, kanë rënë në prangat e policisë britanike, pasi fusnin persona klandestinë në Mbretërinë e Bashkuar, mes të cilëve edhe fëmijë.

Ata i fusnin njerëzit nëpër bagazhet e makinave dhe e kryenin këtë biznes prej vitesh. Sipas  britanikes “DailyMail”, shqiptarët e arrestuar janë: Eduart Kraja, 39 vjeçar, Ilir Hani, 44 vjeç dhe Vullnet Karaj, 41 vjeç. Ndërkohë në vitin 2015 policia britanike ka arrestuar Lee Anderson, 46-vjeç, dhe Jason Cowley, 44-vjeç./CityNews

Lajmet e fundit nga