Connect with Us

Zjarret drejt përmirësimit/ Brenda 24 orëve 8 vatra, ja qarqet

Aktualitet

Zjarret drejt përmirësimit/ Brenda 24 orëve 8 vatra, ja qarqet

Publikuar

-

Emergjencat Civile kanë dhënë një informacion të përgjithshëm për situatën e zjarreve në vend brenda 24 orëve.

Vihet re një përmirësim të situatës së zjarreve, pasi një ditë më parë janë shënuar vetëm 8 vatra zjarri në qarqe të ndryshme të Shqipërisë, konkretisht Tiranë, Dibër, Durrës, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër.

Bëhet e ditur se janë ende aktive vatrat e zjarrit, në fshatin Kuç të Vlorë, në malin e Derjes, Frashtan, Lugar dhe Bllat, madje tek ky i fundit janë në rrezik dhe disa banesa.

LEXO EDHE:  Zjarri bën kërdinë në Selenicë/ Digjen mijëra rrënjë ullinj, 3 shtëpi dhe disa koshere bletësh

Operacionet për shuarjen e zjarreve vijojnë ende./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Protesta e naftëtarëve të Ballshit zhvendoset drejt Tiranës/ Zgjidhjen e kërkojnë nga Rama

Publikuar

-

Nga

Protestat e naftëtareve të Ballshit do të vazhdojnë edhe ditën e nesmërme me protesta. Këtë rradhë protesta do të zhvendoste në Tiranë, përpara Ministrisë së Transporteve.

Ata po kërkojnë pagën e prapambetur dhe rifillimin e punës.  Duke qenë se nuk erdhi një zgjidhje nga vetë kompania, ata kërkojnë që zgjidhjen t’ua jap vetë Kryeminstri Rama dhe ministria e Infrastrukturës.Një ditë më parë Kryeministri Edi Rama tha se ka zhvilluar një takim me Presidentin e Azerbajxhanit Ilham Aljev, të cilit i ka kërkuar zgjidhjen afatgjatë të problemit të krijuar në rafineri nga kompania azere.

LEXO EDHE:  E rëndë/ Merr flakë banesa e të moshurave

LEXO EDHE:  Zjarri në Lezhë/ Rrezikohen banesat

Rreth 700 naftëtarë kanë mbetuar pa punë që nga shtatori i vitit të kaluar dhe asnjë zgjidhje nuk është dhënë për ta deri më tani.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zjarr i madh te pazari në Shkodër/ Digjen katër baraka

Publikuar

-

Nga

Zjarr i madh te pazari në Shkodër/ Digjen katër baraka

Disa baraka të komunitetit rom në Shkodër janë përfshirë nga flakët e zjarrit.

Mësohet se deri tani janë djegur katër baraka të cilat ndodhen tek pazari. Fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz por vetem dëme materiale.Nuk dihet ende shkaku i rënies së zjarrit ndërsa zjarrfikëset po punojnë për vënien nën kontroll të flakëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Covid-19 regjistron 3 viktima në Kosovë/ Ja sa persona rezultuan pozitivë

Publikuar

-

Nga

Covid-19 regjistron 3 viktima në Kosovë/ Ja sa persona rezultuan pozitivë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë rezultojnë 76 raste pozitive. Nga ku vetëm brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes.

Numri total i rasteve pozitive është 14.839 raste nga 59.571 persona të dyshimtë me koronavirus dhe 604 raste të vdekjes.Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 165 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 11.949 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.286.

LEXO EDHE:  Francë familja shqiptare rrezikoi të digjej e gjallë

LEXO EDHE:  Flakët shkrumbojnë banesën/ Ndërron jetë i moshuari

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 12 raste, komuna Gjilan 11 raste, komuna Klinë 9 raste, komuna Fushë Kosovë 6 raste, komuna Pejë 5 raste, komuna Podujevë 5 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Gjakovë 3 raste, komuna Kamenicë 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Istog 2 raste, komuna Mitrovicë 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Deçan, Drenas, Malishevë, Prizren, Rahovec dhe Shtime.

LEXO TE PLOTE