Connect with Us

Denoncimi i pazakontë/Dashi më sulmoi vajzën 6 vjeçe, në spital nuk i lanë as gjakun (Video)

Aktualitet

Denoncimi i pazakontë/Dashi më sulmoi vajzën 6 vjeçe, në spital nuk i lanë as gjakun (Video)

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim të pazakontë në rrjetet sociale.

Një prind denoncon shërbimin mjekësor në Ksamil dhe Sarandë, pasi vajzën e tij vetëm 6 vjeçe e ka sulmuar një dash duke i shkaktuar lëndime të shumta. Sipas denoncuesit, policia nuk e ka marrë seriozisht ngjarjen, ndërsa në spital nuk ka marrë ndihmën e duhur dhe vajzës madje nuk i është larë as gjaku.

Për Berishën ky është turizmi në shtetin e Noriegës, emër me të cilin ka ‘pagëzuar’ kryeministrin Edi Rama.

STATUSI I BERISHËS

Ky është turizmi ne shtetin e Noriegës!
Turistja dixhitale denoncon:
– plagosjen e vajzës së saj 6-vjeçare nga dashi në Ksamil!
– mungesën e reagimit të policisë!
– mungesën e ndihmës mjekësore për vajzën në Ksamil!
– mungesën e ndihmës mjekësore për vajzën në Sarandë!
Ky është turp dhe krim turizëm.
Lexoni mesazhet dhe shikoni videon e turistes dixhitale! sb

“Përshëndetje zoti Berisha, jemi duke pushuar plazhet e ksamilit, por pasiguria per pushuesit është nen zero
Dmth qe ditën e par na ndodhi diçka e papritur nga një tufë dhensh ne Plazhin (P***) (një dash nga tufa e dhenve sulmon vajzën time 6-vjeçare, shtetase austriake ne koke, ne fytyrë dhe ne pjesën e pasme te trupit, kemi thirrur policin ne vendin e ngjarjes dhe policia na ka than s’kemi çka bëjmë nuk e dimë ku ta gjejmë pronarin e dhenve? Kemi thirrur ambulancën nuk ka ardhur? Jemi detyruar qe ta çojmë me makinë private ne spitalin e par ne Ksamil nuk morra !ndihmë aspak , shkuam ne spitalin e dytë ne Ksamil 3 Mjek dhe dy motra medicinale shikojnë njeri tjetrin dhe aspak nuk u mjekua vajza 6 vjeçe nga spitalet e Ksamilit. Kemi marre udhëzim për ne Sarandë qe Te shkojmë me makinë private sepse nuk kishin ambulancë ne Ksamil ☹jo normale për mendimin tim. Ne Sarande nuk u be as larja e gjakut ne koke e as ne fytyrën dhe trupin e Arianes Vogël.
Respekt Z.Berisha
Arrita ditën e dytë te pushimit te bej videon me kafshët e tjera te pronarit te dhenve dhe shpresoj qe te zbardhet pronari nga policia e Sarandës.
Denoncimi e kam ber ne policin e Ksamilit
Dhe do ta dërgoj me gjykatën e Austrisë ne Vjenë.
Shpresoj me vendosmëri qe te jetë hera e fundit ne Shqipëri për pushime nga ana ime dhe familjes dhe farefisit tim dhe shoqërisë time Te dashur.”/CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Operacioni i policisë/ Basha: Dhunimi i gazetarit produkt i modelit Rama, të hetohet përgjegjësi

Publikuar

-

Nga

Operacioni i policisë/ Basha: Dhunimi i gazetarit produkt i modelit Rama, të hetohet përgjegjësi

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me operacionin antidrogë në Tiranë ku policia gjatë aksionit ka shtrirë në tokë edhe gazetarin Ergys Gjençaj.

Basha shprehet se ky është një akt i turpshëm që duhet dënuar me forcë nga të gjithë.

“Dhunimi i reporterit Ergys Gjençaj është një akt i turpshëm që duhet dënuar me forcë nga të gjithë. Brutaliteti ndaj gazetarit në detyrë duhet hetuar dhe personat përgjegjës duhet të mbajnë përgjegjësi para ligjit.

Represioni dhe dhuna ndaj gazetarëve është produkt i modelit Rama që kërkon të zhbëjë të vërtetën me propagandë, korrupsion dhe dhunë. Kjo konfirmohet edhe nga raporti i fundit i OSBE/ODIHR. Dhuna ndaj gazetarëve dhe lirisë së mediave është dhunë ndaj demokracisë dhe lirive të çdo qytetari”, shkruan Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Vajza nuk dinte not”/ Flet babai i 13-vjeçares që u mbyt në lumin Buna: Erdhën për t’u larë pa i thënë askujt

Publikuar

-

Nga

U mbyt në lumin Buna/ Flet babai i 13-vjeçares: Erdhën për t’u larë pa i thënë askujt

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë që ndodhi ditën e sotme në Shkodër ku u mbyt një vajzë 13-vjeçe.

Naim Lani, babai i vajzës 13 vjeçe që u mbyt tregon se ka qenë në Ulqin të Malit të Zi duke punuar dhe permes telefonatës urgjente të bashkëshortes së tij e ka bërë që të vijë me shpejtësi drejt Shqiperisë.

 “Vajza ka ardhur per t’u lare në lumin Buna. Bashkë me të ka qenë edhe vajza tjetër 12 vjeçe dhe djali më i vogel. Ata i kanë thënë bashkëshortes se gjoja po shkojmë tek halla që kanë në Oblikë por në fakt kanë ardhur për t’u larë në lume pa e ditur. 

Vajza nuk ka ditur mire not dhe e ka marrë rrjedha e lumit. Jam pa fjale dhe i shokuar nga kjo ngjarje. Bashkë me tre fëmijet e mi ka qenë edhe një person tjetër më i rritur që është komshi i joni. Fëmijët nuk vinin shpesh këtu në lume. Nuk di ç’të them më shumë pasi jam pa fjalë nga ngjarja e rëndë”– shprehet ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Policia vijon aksionin ndaj shoferëve/ Gjobiten 2051 drejtues, ja sa patenta janë pezulluar

Publikuar

-

Nga

Policia Rrugore vijon kontrollet parandaluese në zonat me risk të lartë për ngjarjet rrugore me pasoja të rënda për jetën dhe shëndetin e qytetarëve, me fokus shkeljet dhe mjetet që janë rrezik potencial për t’u përfshirë në këto ngjarje rrugore.

Nga kontrollet e dedikuara 🚔 në rrugët urbane dhe interurbane në të gjithë vendin, duke përdorur mjete të paloguara, dronë, kamera dhe aparate fotografike, për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të rregullave të qarkullimit rrugor, përgjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar në flagrancë 7 drejtues mjetesh dhe motomjetesh, nga të cilët 3 për drejtim mjeti pa leje drejtimi dhe 4 për drejtim mjeti në gjendje të dehur.

👉Janë pezulluar 44 leje drejtimi, nga të cilat 33 për shpejtësi mbi normat e lejuara (deri në 177 km/h në aksin Tiranë-Durrës) dhe 11 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur (deri në 1.02 mg/l).

👉Janë ndëshkuar me masë administrative, në të gjithë vendin, 2051 drejtues mjetesh, për shkelje që sjellin pasoja në jetën dhe shëndetin e përdoruesve të rrugës, konkretisht:

👉321 për parakalime të gabuara, 312 për përdorim të aparatit celular gjatë drejtimit të mjetit, 223 drejtues mjetesh për mosvendosje të rripit të sigurimit, 265 për shpejtësi tej normave të lejuara e sjellje agresive në rrugë etj.

LEXO EDHE:  Vajzat- Qeverisë: Hiqni taksën e tamponeve

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Korrupsion dhe manipulim në provimin e policisë për “thesin e votave”

👉Në të gjithë vendin, si rezultat i kontrolleve intensive, nisur edhe nga fakti se në shumë raste aksidentesh janë përfshirë edhe drejtues të motoçikletave, janë evidentuar dhe ndëshkuar 198 drejtues motomjetesh, për mospërdorim të kaskës mbrojtëse.

👉Janë ndëshkuar me masë administrative nga Policia Rrugore e Tiranës, falë edhe denoncimeve të drejtuesve të automjeteve që qëndrojnë në radhë, 267 drejtues mjetesh, për qarkullim në korsi të dedikuara për mjetet e transportit publik dhe ato të emergjencës.

👉465 drejtues mjetesh për parkime të gabuara, duke u bërë pengesë për lëvizjen e lirë të automjeteve dhe të këmbësorëve.

Policia Rrugore apelon për të gjithë përdoruesit e rrugës që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, të mos nxitojnë për të arritur në destinacion duke kryer parakalime të gabuara e manovra të rrezikshme në rrugë, të mos përdorin celularin gjatë drejtimit të mjetit, të mos drejtojnë mjetin nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur, të vendosin rripin e sigurimit dhe kaskën mbrojtëse.

Ftojmë qytetarët që të denoncojnë në numrin 112 dhe në Komisariatin Dixhital, çdo shkelje të Kodit Rrugor, duke iu garantuar anonimat të plotë dhe një reagim të shpejtë dhe profesional.

 

LEXO TE PLOTE