Connect with us

Uncategorized

Illinois’ financial crisis could bring the state to a halt

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti.

Publikuar

-

Photo: Shutterstock

Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur.

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga.

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur.

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

“Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat”

Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus.

Nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

Uncategorized

Thellohet tragjedia e aksidentit në Shkodër/ Ndërron jetë 10-vjeçarja

Published

on

By

Është thelluar edhe më shumë tragjedia , pas aksidentit ku u përfshinë mbrëmjen e së dielës.

Dje tre anëtarë të familjes Preka në Shkodër, u përcollën në banesën e fundit mes kujës e lotëve, ndërsa sot ka humbur jetën edhe vajza 10-vjeçare e familjes, Noem Preka.

10-vjeçarja, që nga dita e aksidentit është mbajtur në jetë vetëm nëpërmjet aparaturave të spitalit, kjo pasi, truri i saj nuk funksiononte.

E vetmja e mbijetuar e aksidentit është Evisa Preka, nëna e Noemit, e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën në Spitalin e Shkodrës.

LEXO TE PLOTE

Uncategorized

Moti/ Ja si do të jenë orët në vijim

Published

on

By

Pjesa e parë e ditës mbetet me vranësira dhe reshje të përkohshme në të gjithë Shqipërinë. Mesdita por kryesisht pasditja sjellin shtim të reshjeve në zonat Jugore ndërsa Veriu dhe Qendra mbeten me reshje të përkohshme. Në mbrëmje dhe gjatë natës reshjet intensifikohen në të gjithë territorin shqiptar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit vijojnë konstante gjatë mëngjesit por rritje të lehtë sjellin orët e mesditës. Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Juglindor ndërsa në det pritet të vijojë dallgëzimi deri 3 ballë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Uncategorized

Rama propozoi një President Kombëtar/ Doda: Dua ta shoh në…

Published

on

By

Ish-deputetja e PDIU-së, Mesila Doda, e ftuar në emisionin “Real Story”, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama në Kosovë, i cili ka propozuar se dy vendet duhet të kenë një President të përbashkët Kombëtar.

Doda është shprehur se nuk mund të japë një gjykim të qartë për këtë deklaratë, por kërkon ta shohë atë në vazhdimësi.

“Dua ta shoh në vazhdimësi këtë deklaratë, nëse ka një strategji do të isha dakord. Herët a vonë ne do shkojmë drejt këtij realiteti, njësimit të çdo popullariteti”,- u shpreh Doda. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama

AKTUALITET

Aktualitet22:07 - 21 Shkurt, 2018

S’kanë të ndalur deputetët e “Listës Basha”/ Njihuni me gafën e radhës

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike në zgjedhjet e përgjithshme, Andi Permeti, ka sulmuar sërish “Listën Basha” duke marrë si...

Aktualitet21:03 - 21 Shkurt, 2018

Raporti i “Transparency International”/ Shqipëria ndër vëndet më të korruptuara të Europës

Organizata presticioze “Transparency International” ka publikuar raportin e saj të përvitshëm në qendër të të cilit është niveli i korrupsionit....

Aktualitet14:43 - 21 Shkurt, 2018

Myslym Pasha sulmon Metën/ Nuk e ke hallin për Paktin me Greqinë, por …

Vijon të jetë temë e nxehtë e debatit politik dhe jo vetëm çështja e bisedimeve me Greqinë. Koloneli Myslym Pasha...

Aktualitet23:13 - 20 Shkurt, 2018

Akuzat ndaj Adriatik Llallës/ Berisha: Nëse ka të dhëna, të nisë hetimi

Ish-kryeministri Sali Berisha, tha sonte në mbrëmje në emisionin “Studio e hapur”, se nëse ka të dhëna se ish-Kryeprokurori Adriatik...

Aktualitet22:34 - 20 Shkurt, 2018

Vettingu/ Drejtuesit e policisë që lejuan kanabizimin do amnistohen

Procesi i vettingut në Policinë e Shtetit mund të shfrytëzohet nga drejtuesit e saj të përzier me kanabizimin e vendit...

Aktualitet22:33 - 20 Shkurt, 2018

Autoritar?! Çfarë do ndryshonit në drejtimin e PD?/ Flet Berisha

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se në drejtimin e PD-së nga ai ka pasur gabime, por që...

Aktualitet22:11 - 20 Shkurt, 2018

Zgjedhja në krye të PD-së/ Berisha: Nuk mora shumicën por…

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar në emisionin, “Studio e hapu”, ka folur për zgjedhjen e tij në krye të Partisë...

Aktualitet20:50 - 20 Shkurt, 2018

Rama zbulon sekretin e veshjes me atlete në Trieste

Kryeministri i vendit Edi Rama, gjatë një bisede me Mustafa Nanon, në studion e emisionit “Provokacija” në televizionin ABC News,...

Aktualitet20:48 - 20 Shkurt, 2018

Ndryshimet drastike në veshje/ Rama: Duket sikur vizitoj dhomën e një të vdekuri…

Kryeministri Edi Rama, i ftuar këtë mbrëmje në emisionin “Provokacia” në ABC News drejtuar nga Mustafa Nano, ka folur ndër...

Aktualitet20:34 - 20 Shkurt, 2018

Ç’mendon Merkel për veshjen me atlete?/ Rama: Më ka bërë kompliment shumë të bukur

Kryeministri i vendit Edi Rama, i ftuar në emisionin “Provokacija”, të Mustafa Nanos, u ndal edhe tek dalja me atlete...

Aktualitet18:39 - 20 Shkurt, 2018

Të shumëkërkuar nga policia/ Kapet një rus, një serb dhe një shqiptar nga Tetova

Policia e Kukësit ka arrestuar 3 persona të shpallur në kërkim ndërkombëtar me qëllim ekstradimin e tyre. Sipas të dhenave...

Aktualitet18:16 - 20 Shkurt, 2018

Heqja e 20 mijë familjeve nga ndihma ekonomike/ PD kërkesë për mocion me debat me Edi Ramën

Partia Demokratike e Shqipërisë, ka bënë një kërkesë për mocion me debat me kryeministrin e vendit Edi Rama. Burime nga...

Aktualitet17:48 - 20 Shkurt, 2018

Dylgjeri: Ne luftojmë me PPP-të, ju luftoni me KKK-të!

Gazetari Ylli Dylgjeri, ka komentuar situatën aktuale në të cilën ndodhet vendi, ku ka shpërthyer një debat publik lidhur me...

Aktualitet17:33 - 20 Shkurt, 2018

FOTO/ Berisha takim kokë më kokë me Besnik Mustafajn dhe gazetarin Elez Biberaj

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, ka qenë i pranishëm në një organizim për nder të 27-vjetorit të rrëzimit të bustit...

Aktualitet15:05 - 20 Shkurt, 2018

Shpërthen Artan Fuga/ Bashkia e Tiranës më trajton si qen

Profesor Artan Fuga vijon të parashtrojë problemin e parkingjeve në Tiranë duke marrë si shembull atë që po ndodh poshtë...

Aktualitet19:51 - 19 Shkurt, 2018

Gazetari investigativ zbulon të përbashkëtën mes 22 shtatoreve

Gazetari i emisionit investigativ “Fiks Fare”, Fon Ilia, ka bërë një vëzhgim lidhur me 22 shtatore të personazheve historikë shqiptar,...

Aktualitet17:36 - 19 Shkurt, 2018

Gazetarja thirrje Prokurorisë: Tregoni për çfarë akuzohet ish-Kryeprokurori

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, e ftuar në studion e televizionit News24, i ka bërë thirrje Prokurorisë së Krimeve të...

Aktualitet11:00 - 19 Shkurt, 2018

Shqipëria thyen rekord: Ja për çfarë është në vend të parë në të gjithë botën

Si rrallëherë, Shqipëria është renditur e para në një klasifikim botëror, por lloji i klasifikimit nuk është domosdoshmërisht nga ata...

Aktualitet10:52 - 19 Shkurt, 2018

Video-skandali Salianji-G.D./ Ja çfarë po ndodh në PD

Publikimi i video-skandalit në CNA.al gati një javë më parë solli një uragan reagimesh nga qytetarë, por edhe tronditi selinë...

Aktualitet20:36 - 17 Shkurt, 2018

Berisha: Çdo pazar me Beogradin për territor të Kosovës, është një gjymtim i sovranitetit të saj

Ish-kryeministri Sali Berisha,  i cili ndodhet sot në Kosovë me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë së saj, ka dhënë dhe...

Aktualitet18:44 - 17 Shkurt, 2018

Maks Velo rrëfen takimin/ Ja pse Fatos Lubonja ishte një hero

I ftuar sot në emisionin “Kjo Javë” në News 24,  Artisti dhe shkrimtari i mirënjohur Maks Velo publikoi për herë...

Aktualitet18:39 - 17 Shkurt, 2018

Deklarata e fortë e Maks Velos: Spiunët kishin fytyrë italiani

Artisti dhe shkrimtari i mirënjohur Maks Velo, i ftuar në emisionin “Kjo Javë” të Nisida Tufës ka folur në lidhje...

Aktualitet18:08 - 17 Shkurt, 2018

Rikthehet në skenë Briseida Shehaj/ Zbulohet posti i ri që do të mbajë

Rikthehet në skenë, Briseida Shehaj, e cila ishte një nga drejtoreshat më të komentuara të qeverisë Rama. Opinion. Al shkruan...

Aktualitet17:17 - 17 Shkurt, 2018

Gjekmarkaj: Ja pse rektori Koni nuk rrezikon shkarkimin

Pedagogu i Universitetit të Tiranës, Agron Gjekmarkaj ka komentuar kërkesen e katër dekanëve të Fakulteteve të Tiranës, për shkarkimin e...

Aktualitet16:36 - 17 Shkurt, 2018

Tortura e autostradës Tiranë-Durrës

Për të gjithë ata që kanë tentuar që fundjavën ta kalojnë jashtë Tiranës, autostrada Tiranë-Durrës është shndërruar në një torturë...

Aktualitet15:08 - 17 Shkurt, 2018

Kosova, 10 vjet pavarësi nga Serbia, 106 vjet e ndarë nga Shqipëria

Gazetari Arben Vata ka komentuar 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale,...

Aktualitet12:36 - 17 Shkurt, 2018

“10 vite pushtim”/ Serbët provokojnë hapur, ja si u zgjua Mitrovica sot

Edhe pse Kosova po feston sot dekadën e parë  të Pavarësisë, një provokim i hapur ka ardhur nga Veriu i...

Aktualitet09:19 - 17 Shkurt, 2018

Kosova sot 10 vjet Pavarësi, ndryshon pamje simboli i “NewBorn”

Kosova sot feston 10-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë. Aktivitete të ndryshme janë planifikuar të organizohen gjatë kësaj ditë në Prishtinë...

Reklama
Reklama

Trending