Connect with Us

Foto-Basha zhvishet direkt pas shkrirjes/Kapet me brekë në krahë të Aurelës në Golem

Aktualitet

Foto-Basha zhvishet direkt pas shkrirjes/Kapet me brekë në krahë të Aurelës në Golem

Publikuar

-

Një ditë pas shpalljes së rezultatit zyrtar në PD, ku Lulzim Basha arriti të mbante me do kusht karrigen në Partinë Demokratike, ky i fundit është parë ditën e sotme në plazhin e Golemit, bashkë me të shoqen Aurelën.

Basha është fotografuar ndërsa po bënte xhiro në breg të detit bashkë me bashkëshorten dhe që të dy me rroba banjo.

Nisur edhe nga fotoja, duket se Luli është mjaft i qetë, fundja urdhri i tij për mbushjen fiktive të kutive është kryer, karrigen e PD arriti ta mbajë me çdo kusht edhe pse sot PD është më e përçarë se kurrë./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

50 minuta në zyrën e Presidentit Meta/ Zbardhen detaje nga takimi i ambasadorit të BE-së

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme është zhvilluar një takim mes ambasadorit te Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca, me  kreun e Shtetit Ilir Meta, në Presidencë.

Takimi mes tyre zgjati rreth 50 minuta dhe mësohet se Ambasadori dhe Presidenti kanë diskutuar  për sitautën aktuale politike si dhe  prioritetet e procesit të integrimit në BE.Presidenti Meta vetëm pak ditë më parë dekretoi 25 prillin si datën për zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Kryeministri Italian mbështet hapur Shqipërinë/ Integrimi në BE duhet absolutisht të vazhdojë

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Italian mbështet hapur Shqipërinë/ Integrimi në BE duhet apsolutisht  të vazhdojë

Kryeministri italian, Giuseppe Conte ka marr pjesë në Konferencën për 45 vjetorin e Traktatit të Helsinikit, mbajtur sot në Romë në Pallatin Borromeo.

Ai ka deklaruar se integrimi i Shqipërisë  në BE dhe i vendeve të ish-Jugosllavisë duhet të vazhdojë.

“Janë pesë vende të ish Jugosllavisë dhe Shqipëria, të cilat  aspirojnë të jenë pjesë  e familjes europiane. Është një proces shumë kompleks e shumë delikat”, shtoi  Conte.

Kryeminstri Italian u shpreh i bindur se ky proces duhet absolutisht të vazhdojë, raportojnë mediat italiane.

LEXO EDHE:  Cili ambassador bërtet si i çmendur nëpër korridore/Basha s’do bëhet kurrë kryeministër!

LEXO EDHE:  CNA paralajmëroi dështimin/ Paloka pranon shkatërrimin e strukturave në PD

Për më tepër ai tha se procesi i integrimit europian i këtyre vendeve duhet të kryhet sepse nëse nuk arrihet ky objektiv do të rrezikojmë të shohim këto vende të heqin sytë nga Europa dhe të kërkojnë aleatët e tyre të vjetër.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Deklarata e OBSH-së/ Midis tetorit dhe nëntorit në Europë do rritet numri i viktimave

Publikuar

-

Nga

Deklarata e OBSH-së/ Midis tetorit dhe nëntorit në Europë do rritet numri i viktimave

Kreu europian i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Hans Kluge ka dhënë një deklaratë për mediat ditën e sotme nga Gjeneva ku theksoi faktin se vdekjet nga infeksioni i Covid në Europë do të rriten tashmë në të ardhmen e afërt.

Ditën e djeshme u regjistrua një rekord, ku rreth 307.930 njerëz rezultuan të infektuar me Covid-19, niveli më i lartë që nga fillimi i pandemisë.Sipas llogaritjeve të Universitetit Johns Hopkins, vdekjet totale të regjistruara në botë janë rritur në mbi 920 mijë kurse totali i të prekurve mbi 29 milionë.

LEXO TE PLOTE