Connect with us

Aktualitet

Luli dhe Kunati shqyrtojnë grupin e ri parlamentar për të parë kush mund të ikë në partinë e re

Publikuar

-

Luli dhe Kunati janë shumë të shqetësuar se nga PD pritet të ketë rrjedhje deputetësh të zgjedhur për në partinë e re që pritet të formohet pasi Luli të manipulojë zgjedhjet e 22 korrikut në PD.

Prandaj Luli mori në shqyrtim me Kunatin grupin e ri parlamentar, duke nisur që me Tiranën. Luli lexonte listën, Kunati dhe Aurela bënin komente:

-Oriola Pampuri, -tha Luli.
-Kjo e di që kudo të shkojë nuk do ta venë më në listë, kështu që do të rrijë me ne se ka shpresë që do të jetë përsëri në listë.- Tha Kunati.
-Edhe unë kështu mendoj.- Tha Luli.
-Rudina Hajdari.- Tha Luli.
-Kjo më mirë të ikë, se mund të ketë pretendime të marrë partinë, si i ati.- Tha Aurela.
Luli vuri një shenjë pas emrit të Rudinës.

-Grida Shqina Duma, – lexoi Luli.
-Këtë e kemi besnike, -tha Kunati,- meqënëse është humbëse nuk ndahet nga ne.
-Albana Vokshi, -lexoi Luli.
-Kjo e di që s’ do të jetë më në listë dhe mund të ikë, por e di që nuk do të jetë as në listën e atyre të tjerëve, kështu që them se do të rrijë.- Tha Aurela.
-Sa mirë ke nisur ta njohësh partinë, e dashur!- Tha Luli.
-Vazhdo!- I tha Kunati.
-Jorida Tabaku.- Dhe shtoi: Kjo nuk ikën.

Aurela ngriti kokën e befasuar dhe tha:
-I dashur si ndodh që mbeten deputetet shtatzëna para zgjedhjeve dhe lindin në mes të fushatës?
-Kjo duhet të na sillte fat, por nuk na solli.- Tha Luli dhe vazhdoi me listën:
-Sali Berisha, këtë po e kaloj. Halim Kosova.
-Ky e di që nuk do të jetë më në listë, por megjithatë nuk do të ikë.- Tha Kunati.
-Edhe unë kështu mendoj, -tha Luli dhe vazhdoi:
-Gent Strazimiri.
-Ky e di që nuk do të jetë më në listë, dhe mund të ikë, çdo gjë mund të presësh prej tij, -tha Kunati.
-Kaq kemi në Tiranë, dy të tjerët janë kryetarët e partive aleate, Mediu dhe Dash Shehi, që nuk i kontrollojmë dot. –Tha Luli.
-Ata e dinë që nuk do të jenë më në listën e PD-së, kështu që do të bëjnë çdo lloj pazari të mundshëm.- Tha Kunati dhe shtoi:

-Vazhdo me një qark tjetër, me Durrësin.
-Oerd Bylykbashi.
-Për këtë kam dyshime se kërkon të marrë partinë, -tha Kunati, – ka shumë lidhje me të huajt dhe është i djallëzuar.
-Me këtë mbiemër nuk ka shans, -tha Aurela,- imagjinoni turmën që thërret “Bylykbashi- Bylykbashi”
-Mund ta shkurtojë mbiemrin, -tha Kunati, -si ky aleati ynë që nga “Mehdihoxha” e bëri “Mehdiu”, e tani më shkurt “Mediu”. Edhe ky Oerdi mund ta heqë “Bylyk” para “bashi” e të bëhet Oerd Bashi. Kështu emri i tij brohoritet mirë.
-Domethënë ka rrezik që partia të kalojë nga Basha te Bashi, -tha Aurela.
-Duhet të jemi vigjilentë motër e dashur!-Tha Kunati.
-Fatbardha Kadiu,- lexoi Luli.

-Kjo nuk ikën, -tha Kunati, nuk i sjell fatbardhësi partisë siç e ka emrin, por së paku nuk ikën se e di që atje ku do të shkojë nuk do ta duan më shumë se për numër si mandat njëpërdorimsh.
-Florion Mima.
-Ky gjithmonë më është dukur i dyshimtë,-tha Kunati,- ndoshta se i ati luante rolin e Xhivolës, dhe e shoh nëpërmjet tij. Sidoqoftë nuk do të jetë më në listë. Edhe mund të ikë, veri shenjë.
-Kalojmë në Berat,-tha Luli, – Eduard Halimi.
-Nga ky mund të presësh çdo gjë,-tha Kunati, -aq më tepër që është i bindur se nuk do të jetë më në listë.

-Kalojmë në Dibër, -tha Luli, – Dhurata Çupi.
-Po kjo si ka hyrë në listë?- U çudit Aurela.
-Për të shmangur Sherefedinin të cilit i premtuam vendin e parë në listën e kandidatëve për deputetë, nëse pranonte të linte mandatin e deputetit dhe të kandidonte për bashkinë e Dibrës në zgjedhjet e parakohshme, pas asaj historisë së Shukriut.- Tha Kunati.
-Mirë paskeni bërë por kjo ju mbeti gozhdë.- Tha Aurela.
-Nuk ikën se s’ ka shpresë andej.- Tha Luli.
-Vazhdo.- Tha Kunati.
-Xhemal Gjunkshi.
-Ky edhe po të shkojë nuk e pranojnë as si numër.- Tha Kunati.
-Vazhdojmë me Elbasanin, -tha Luli,- Edmond Spaho.

-Ky nuk ikën, -tha Kunati, – i kam premtuar që në fund të mandatit ta bëjmë anëtar të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë, ku paguhet më shumë se si deputet.
-E të besoi ai?- Tha Luli.
-Tani ai e di se ne na takon një vend në Këshillin Mbikqyrës, por a do t’ ia japim atij është çështje tjetër. Ai le të shpresojë.-Tha Kunati.
-Ti Eri je politikan i lindur, -tha Aurela,- Makiaveli do të kishte salutuar me respekt.
-Endri Hasa.- Tha Luli
-Këtë nuk e njoh, -tha Kunati.
-Ti ma solle në zyrë ndërmjetësin që sponsorizoi për të.- Tha Luli
-Kalo më tutje.- Tha Kunati.
-Luçiano Boçi.- Tha Luli.

-Këtë shënoje me pikëpyetje.- Tha Kunati.
-Kalojmë në Fier,- tha Luli,- Enkelejd Alibeaj.
-Ky nuk ikën se e di veten që është intrigant dhe atje ku do të shkojë nuk e duan.
-Genc Pollo.- Lexoi Luli
-Për këtë kam dyshim të madh se kërkon të marrë në dorë partinë, sipas parimit se atje ku zihen dy fiton i treti.-Tha Kunati.
-Domethënë tani për tani do të rrijë,- Tha Aurela.
-Kështu them dhe unë, por nga ai çdo gjë mund të presësh,- tha Kunati.
-Myslim Murrizi.- Lexoi Luli.

-Ky është ai skandalozi.- Tha Aurela.
-Sidoqoftë këtë e kemi besnik. Na duhet se ua ndërsejmë edhe të tjerëve.- Tha Kunati.
-Luan Baci.- Tha Luli.
-Për këtë jam penduar, -tha Kunati,- më mirë të kisha vënë të katërtin djalin e pronarit të Bolvoil që e vumë të pestin nga partia e Agron Dukës. Ai djali që e kam dhe patriot nga Tepelena, më doli borxhit, deshi ta bënte pazarin direkt me mua, por i qëndruam besnik paktit me Gonin.
-Kalojmë në Gjirokastër,- tha Luli,- Tritan Shehu.

-Ky e ka treguar veten që tradhton, aq më tepër që e di se nuk do të jetë më në listë.- Tha Kunati.
-Kalojmë në Korçë, -tha Luli,- Valentina Duka.
-Për këtë s’ ta fal, -tha Kunati, -kisha një biznesmen gati të paguante për të qenë i pari në listë.
-Nuk kisha çfarë të bëja, emri i kësaj ishte në listën e Sorosit, që ma dhanë nëpërmjet Henri Çilit, -tha Luli.

-Mirë, vazhdo.- Tha Kunati.
-Ervin Salianji, këtë po e kalojmë, nuk na tradhton se e di që atje ku do të shkojë do të tallen me të.- Tha Luli.
-Ke të drejtë, vazhdo, -tha Kunati.
-Hekuran Hoxhalli.
-Ky s’ ka bërë akoma këstin e fundit të pagesës.- Tha Kunati.
-S’ ka problem, vemë në lëvizje prokurorinë dhe e trembim, nëse nuk paguan.- Tha Luli.
-Dakord.- Tha Kunati.

-Sa mirë që funksiononi së bashku ti Eri dhe ti Luli.- Tha Aurela.
-Klevis Balliu.- Tha Luli.
-Ky po iku do të ikë me LSI-në.- Tha Kunati.
-Kalojmë në Kukës, -tha Luli,- Flamur Noka.
-E di që nuk do të jetë më në listë, por as nuk do të ikë. Është zgjebe, i rrinë larg të gjithë.- Tha Kunati.
-Isuf Çelaj,- tha Luli.
-Ky është përgjegjësi e Doktorit,- tha Kunati,- por nuk del kundër nesh sa kohë që Doktori nuk del kundër nesh.

-Kalojmë në Lezhë,- tha Luli,- Aldo Bumçi.
-Nga ky antikapati çdo gjë mund të presësh, -tha Kunati, -aq më tepër që e di se nuk do të jetë më në listë.
-Lindita Metaliaj.
-Kjo është e grupit tropojan të Doktorit, -tha Kunati, -lëviz bashkë me të, po lëvizi.
-Andon Frrokaj.
-Këtë të përpiqemi ta heqim qafe në zgjedhjet lokale, ta dërgojmë të kandidojë në Mamurras, ku ka qenë dy herë fitues.- Tha Kunati.

-Kur kështu?- Pyeti Luli.
-Në zgjedhjet e vitit 2000 dhe 2003.- Tha Kunati.
-Shiko, shiko, – u habit Luli, -ti Eri e njeh partinë edhe para vitit 2005, jo si unë që e njoh që nga 2005 e këtej.
-Kam bërë studime, e kam marrë seriozisht punën.- Tha Kunati.
-Të keqen motra, -tha Aurela, – jam e qetë kur e di që ti je krahu i djathtë i Lulit.
-Kalojmë në Shkodër, -tha Luli, – Romeo Gurakuqi.

-E di që ky ka thënë se në të ardhmen synon të marrë partinë, se ka mbiemër të madh.- Tha Kunati dhe shtoi: Ku ma gjete këtë?
-Lista “Çili” e Sorosit, -tha shkurt Luli.
-Mirë, vazhdo, -tha Kunati.
-Izmira Ulqinaku,- tha Luli duke iu dridhur zëri.
-Kjo është ajo bukuroshja, -tha Aurela.

-E dashur, më thanë se merr vota te pjesa myslimane, është familje besimtare.- Tha Luli.
-Më mirë të kishe gjetur një shëmtaraqe me shami, -tha Aurela, – ajo do të merrte vota edhe më shumë.
-Nuk ka mandat të dytë për të, megjithëse ajo është e sigurt se ka.- Tha Kunati.
-Lorenc Luka
-Ky na duhet për kundërpeshë ndaj Jozefinës,- tha Kunati,- është besnik se vetëm me ne ka shans të jetë përsëri deputet.

-Bardh Spahia.
-Edhe ky është i listës së Doktorit, që e vuri për hatër të të atit, Ali Spahisë.- Tha Kunati.
-Tjetri është Nard Ndoka, që nuk është yni.- Tha Luli.
-Ai është e sigurt që shkon edhe në grupin parlamentar të Ramës, po e pranoi, -tha Kunati.
-Kalojmë në Vlorë, -tha Luli,- Agron Shehaj.

-Këtë e vemë përsëri në listë nëse paguan, por të tretin, jo të parin.
-A beson ai se PD merr tre deputetë në Vlorë në 2021, që të paguajë? -Pyeti Luli
Kunati dhe Aurela ia plasën të qeshurit dhe pas tyre qeshi edhe Luli.
-Nadire Meçorapaj.

-U lodha, -tha Kunati, – nuk më punon më truri.
-Kjo është e fundit, -tha Luli,- ose më saktë e parafundit, se i fundit është Vangjel Dule që nuk është yni.

-Tani Vangjel Meçorapaj e Nadire Dule, prit se m’ u bë truri lëmsh, -tha Kunati, – le ta gëzojë partia e re këtë Nadiren po shkoi, do të themi se Astrit Patozi u bë me çorape, se kishte qenë fis pa çorape./CityNews

Aktualitet

Kush është ish-bashkëshortja e Bojken Lakos që u arrestua nga policia?

Published

on

By

Prokuroria e Durrësit, në bashkëpunim me Sektorin e Krimit Ekonomik në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë, akuzojnë Olesia Dukën, për mashtrim në vlerën e 900 mijë eurove ndaj një mikut të saj. Sipas njoftimit zyrtar të Prokurorisë së Durrësit, thuhet se 39-vjeçarja akuzohet se në 2016-ën, ka marrë një shumë të madhe parash nga një shtetas nëpërmjet mashtrimit.

Po kush është Olesia Duka?

Olesia Duka njihet edhe si ish-bashkëshortja e këngëtarit Bojken Lako. Ajo ka mbaruar studimet për Stomatologji dhe Farmaci, ndërsa mësohet se në pronësi të saj ka edhe farmaci edhe klinikë dentare. Duka ka në pronësi të saj një nga klinikat dentare më luksoze në kryeqytet “Shëndent”.

Gjykata e Durrësit, vendosi masën e arrestit me burg për 39-vjeçaren me banim në Tiranë. Nisur nga këto rrethana kjo gjykatë vendosi sekuestrimin deri në përfundim të hetimit të pasurive në emër të të pandehurës dhe familjarëve të saj, me një vlerë prej 300 mijë euro. Dentistja dhe farmacistja Duka, mësohet gjithashtu se ka në pronësi të saj edhe 5 apartamente, 1 në Durrës dhe 4 të tjerë në kryeqytet, të cilët janë vënë nën sekuestro.

Nëse i hedhim një sy rrjeteve të saj sociale, shikojmë që Olesia nuk është një emër i panjohur në Tiranë. Në adresën e saj në Facebook, të shumtë janë miqtë VIP-a, por edhe politikanë që ndjekin 37-vjeçaren. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Presidenti i KE Juncker, mbërrin në Tiranë/ Pritet nga kryeministri Rama

Published

on

By

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ka mbërritur në Tiranë, për të zhvilluar vizitën e planifikuar në kuadër të një turi takimesh në vendet e Ballkanit Perëndimor.

Juncker në takimet e tij është i shoqëruar nga eurokomisioneri për zgjerimin, Johannes Hahn.

Ai u prit nga kryeministri Edi Rama, me të cilin pritet të kenë një dalje të përbashkët për mediet në orën 19:00. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Vizita e Juncker/ Mustafaj: Rama e Vuçiç fëmijët e përkëdhelur, por…

Published

on

By

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Besnik Mustafaj, ka komentuar vizitën e presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24, Mustafaj u shpreh se vizita e Juncker është një vizitë e rëndësishme për Ballkanin Perëndimor.

Ai u shpreh se në ka lider në Ballkanin Perëndimor, që janë shqetësues për mënyrën si qeverisën, qoftë Vuçiç në Serbi dhe Rama në Shqipëri, por sipas tij janë fëmijët e përzgjedhur të BE-së.

Mustafaj tha se ndonëse në BE shihen ndryshe nga vendet ku ata qeverisin, Rama dhe Vuçiç, nuk do të tolerohen për shumë kohë, kjo për shkak se nuk mund t’i japin pushtetin një lideri të dobët dhe një Kryeministri të dobët. Më tej ai tha se kjo u vërtetua edhe me rastin e Maqedonisë, me largimin e Gruevskit dhe me ardhjen e Zaevit. BE, Sipas Mustafajt, pret por jo për shumë kohë.

Ai tha se ndërsa po flitet shumë për negociatat, ato nuk përfaqësojnë ndonjë gjë të madhe për shqiptarët, por një afrim më tepër të BE-së me Shqipërinë, për ta kontrolluar më shumë. Kjo tha ish-ministrit Mustafaj, është një mundësi e re për përmbushjen e detyrimeve. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama

AKTUALITET

Aktualitet18:32 - 25 Shkurt, 2018

Kush është ish-bashkëshortja e Bojken Lakos që u arrestua nga policia?

Prokuroria e Durrësit, në bashkëpunim me Sektorin e Krimit Ekonomik në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë, akuzojnë Olesia Dukën, për...

Aktualitet18:18 - 25 Shkurt, 2018

Presidenti i KE Juncker, mbërrin në Tiranë/ Pritet nga kryeministri Rama

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ka mbërritur në Tiranë, për të zhvilluar vizitën e planifikuar në kuadër të...

Aktualitet17:28 - 25 Shkurt, 2018

Vizita e Juncker/ Mustafaj: Rama e Vuçiç fëmijët e përkëdhelur, por…

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Besnik Mustafaj, ka komentuar vizitën e presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker. I ftuar...

Aktualitet16:36 - 25 Shkurt, 2018

Juncker në Maqedoni/ Ja përgjigjja e tij për çështjen e emrit

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker ka nisur vizitën e tij në vendet e Ballkanit perëndimor, i shoqëruar nga...

Aktualitet15:51 - 25 Shkurt, 2018

Çështja çame në bisedimet me Greqinë/ Berisha: Të ngrihemi në revoltë

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, ka reaguar sërish ndaj bisedimeve Shqipëri-Greqi, të bëra midis dy ministrave të Jashtëm të dy...

Aktualitet21:42 - 23 Shkurt, 2018

Denoncimi/ Administrata shtetërore që nga janari pa rrogë

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij nga qytetarë të...

Aktualitet21:14 - 23 Shkurt, 2018

Flet për herë të parë biznesmeni i akuzuar, Idlir Karkini: Nuk jam arratisur, por…

I akuzuar për përvetësim të kundërligjshëm të një sipërfaqeje toke në pronësi të Komandës së Forcave Ajrore në plazhin e...

Aktualitet20:32 - 23 Shkurt, 2018

Abuzimet me pronat në bregdet/ Gjykata jep masat e sigurisë

Gjykata e Kavajës ka lënë në fuqi masën e mëparshme të sigurisë për biznesmenin Idlir Karkini, “arrest me burg”, për...

Aktualitet20:19 - 23 Shkurt, 2018

Teatri i ri Kombëtar, “lavatriçe” e 700 milionë eurove të drogës?!

Avokati Altin Goxhaj, njëherësh anëtar i Shoqërisë Civile, ka reaguar pas prezantimit të projektit të Bashkisë së Tiranës për Teatrin...

Aktualitet19:18 - 23 Shkurt, 2018

Denoncimi i profesorit/ Si po përdoret Universiteti Publik dhe studentët nga qeveria

Profesori, Gjok Vuksani, ka denoncuar përdorimin e Universitetit Publik nga politika. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Vuksani...

Aktualitet19:18 - 23 Shkurt, 2018

Park Gate, detaje arkitekturore që po ndryshojnë stilin e ndërtimit në Shqipëri

“Bukuria nuk ka qenë kurrë absolute dhe e pandryshueshme, por ka marrë forma të ndryshme sipas kohës dhe vendit”. Kështu...

Aktualitet17:10 - 23 Shkurt, 2018

Përfundon mbledhja e qeverisë në Berat

Ka përfunduar mbledhja e qeverisë e zhvendosur nga veriu i vendit, tashmë në jug, përkatësisht në Berat. Menjëherë pas përfundimit...

Aktualitet22:13 - 22 Shkurt, 2018

Ja si e gjykon Arjan Çani “lojën” e Metës dhe Ramës me Greqinë  

Tema e nxehtë e bisedimeve diplomatike midis Shqipërisë dhe Greqisë për kufirin detar ka qenë në qendër të diskutimit të...

Aktualitet21:54 - 22 Shkurt, 2018

Mjerimi shqiptar/ U hoqën ndihmën ekonomike se kishin tualet brenda shtëpisë

Në emisionin e mbrëmjes së sotme të “360 gradë”, si temë diskutimi është mjerimi që ka pllakosur familjet shqiptare. “Lufta...

Aktualitet21:12 - 22 Shkurt, 2018

Amnesty International: Gazetarët të kërcënuar dhe dhunuar nga krimi i organizuar

Organizata “Amnesty International” ka publikuar ditën e sotme raportin për situatën e të Drejtave të Njeriut në botë, gjatë vitit...

Aktualitet18:34 - 22 Shkurt, 2018

Basha ka përgatitur listat e kandidatëve për kryebashkiakë

Lulzim Basha ka përgatitur listën e kandidatëve për kryetarë bashkie për zgjedhjet e ardhshme lokale. Deputetja e Partisë Demokratike, Grida...

Aktualitet18:31 - 22 Shkurt, 2018

Kush është “korrieri” mes Ramës dhe Bashës?

Lulzim Basha ka deklaruar publikisht, nën presionin e medias, se “nuk vazhdon marrëveshja e 17 Majit 2017” mes tij dhe...

Aktualitet18:13 - 22 Shkurt, 2018

Çuni i Fahriut, deputet i Lulit, zbulon projektin e Teatrit Kombëtar

Deputeti i “Listës Basha”, Klevis Balliu, si duket ka “zbuluar” projektin e Teatrit Kombëtar. Këtë ai e ka publikuar nëpërmjet...

Aktualitet13:16 - 22 Shkurt, 2018

Dy javë pa e dëgjuar Salianjin në parlament/ Pse fshihet deputeti?

Rreth 10 ditë më parë, deputeti demokrat Ervin Salianji është përfshirë në një video-skandal, i cili u publikua nga CNA.al,...

Aktualitet10:09 - 22 Shkurt, 2018

Puna dhe pushimi, sipas këndvështrimit të krishterë

Nga Miron Çako Puna dhe pushimi, pavarësisht se duken diametralisht të kundërta, ato kanë lidhje dhe plotësojnë njëra-tjetrën, sepse pa punë...

Aktualitet22:07 - 21 Shkurt, 2018

S’kanë të ndalur deputetët e “Listës Basha”/ Njihuni me gafën e radhës

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike në zgjedhjet e përgjithshme, Andi Permeti, ka sulmuar sërish “Listën Basha” duke marrë si...

Aktualitet21:03 - 21 Shkurt, 2018

Raporti i “Transparency International”/ Shqipëria ndër vëndet më të korruptuara të Europës

Organizata presticioze “Transparency International” ka publikuar raportin e saj të përvitshëm në qendër të të cilit është niveli i korrupsionit....

Aktualitet14:43 - 21 Shkurt, 2018

Myslym Pasha sulmon Metën/ Nuk e ke hallin për Paktin me Greqinë, por …

Vijon të jetë temë e nxehtë e debatit politik dhe jo vetëm çështja e bisedimeve me Greqinë. Koloneli Myslym Pasha...

Aktualitet23:13 - 20 Shkurt, 2018

Akuzat ndaj Adriatik Llallës/ Berisha: Nëse ka të dhëna, të nisë hetimi

Ish-kryeministri Sali Berisha, tha sonte në mbrëmje në emisionin “Studio e hapur”, se nëse ka të dhëna se ish-Kryeprokurori Adriatik...

Aktualitet22:34 - 20 Shkurt, 2018

Vettingu/ Drejtuesit e policisë që lejuan kanabizimin do amnistohen

Procesi i vettingut në Policinë e Shtetit mund të shfrytëzohet nga drejtuesit e saj të përzier me kanabizimin e vendit...

Aktualitet22:33 - 20 Shkurt, 2018

Autoritar?! Çfarë do ndryshonit në drejtimin e PD?/ Flet Berisha

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se në drejtimin e PD-së nga ai ka pasur gabime, por që...

Aktualitet22:11 - 20 Shkurt, 2018

Zgjedhja në krye të PD-së/ Berisha: Nuk mora shumicën por…

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar në emisionin, “Studio e hapu”, ka folur për zgjedhjen e tij në krye të Partisë...

Aktualitet20:50 - 20 Shkurt, 2018

Rama zbulon sekretin e veshjes me atlete në Trieste

Kryeministri i vendit Edi Rama, gjatë një bisede me Mustafa Nanon, në studion e emisionit “Provokacija” në televizionin ABC News,...

Reklama
Reklama

Trending