Connect with Us

Patozi nga Korça i drejtohet direkt Bashës/Thirri mendjes, ia ke borxh PD

Aktualitet

Patozi nga Korça i drejtohet direkt Bashës/Thirri mendjes, ia ke borxh PD

Publikuar

-

Në vijim të fjalës së tij në Korçë, ish nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, i cili po udhëheq Lëvizjen për Ringritjen e Partisë Demokratike pati një thirrje direkte për kreun e vetëngrirë Lulzim Basha.

Përpara korçarëve, Patozi i kërkoi Bashës që t’i thërrasë mendjes, pasi ka ende pak kohë dhe këtë ta bëjë si borxh të tij ndaj Partisë Demokratike.

“Nuk kam ardhur për kreun e PD, por nuk lejova edhe pse isha kandidat, jam gati të marr një vendim tjetër nëse PD ka një shans që kjo farsë të ndalet, ne këtu nuk kemi ardhur për kryetarin por për demokratët. Të shënohet në statut që kushdo qoftë kryetari i Partisë të jap dorëheqjen nëse humbet. Penalitet nëse shkelet statute. Statusi nuk po përfillet në asnjë pikë të tij. PD forca udhëheqëse e opozitës të dalë kundër qeverisë, t’i lenë komplekset, marrëdhëniet e vjetra. T’u demostrojmë partive të tjera dhe shqiptarëve se ne jemi forcë e qëndrueshme. Kundërshtari po tallet me ne. Ne nuk mund ta lejomë. Unë jam, këtu që t’i bëj thirrje Bashës nga Korça që ka ende pak kohë që t’i thërrasë arsyes ta ndërpresë këtë garë farse elektorale, ia ka borxh PD të bëjë këtë. Nuk jam I sigurt që thirrja ime të dëgjohet, por jam i detyruar ta bëj”, tha Patozi./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Vora nesër pa energji elektrike/ OSHEE njofton banorët, ja zonat dhe oraret

Publikuar

-

Nga

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE njofton se ditën e nesërme në Vorë do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Për shkak të disa punimeve sipas OSSHE do të stakohet energjia në intervalin kohor 09:00-14:00 në zonat e mëposhtme.

Stakim, 26 korrik

Në kuadër të investimit për rikonstruksionin e kabinave, në datën 26 korrik gjatë intervalit kohor 09;00-14;00,do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë:

LEXO EDHE:  Vetingu në polici/ Jep dorëheqjen drejtori i rëndësishëm

LEXO EDHE:  Aleatët dhe kandidatët e PD kundër Bashës/ Njohin zgjedhjet e 25 Prillit

Disa biznese dhe 3 pallate në qendër Vorë

LEXO TE PLOTE

Kronika

Penguan rrjedhjen e lumit Shkumbin/ Pranga të moshuarit në Peqin, procedohet një tjetër

Publikuar

-

Nga

Penguan rrjedhjen e lumit Shkumbin/ Pranga të moshuarit në Peqin, procedohet një tjetër

Një 65-vjeçar është vënë në pranga në policisë në Peqin, dhe një 60-vjeçar është proceduar penalisht.

Ata akuzohen se shfrytëzonin në mënyrë të paligjshme inerte dhe penguan rrjedhën natyrale të lumit Shkumbin.

Të arrestuarit janë shteati me inicialet  E.M., 65 vjeç, banues në fshatin Karinë, Peqin si dhe është proceduar penalisht në gjendje të lirë shtetasi  D.Z., 60 vjeç, banues në Peqin, pasi nē fshatin Bishqem Fushë, Peqin, kanë ndërtuar një rrugë për shfrytëzimin në mënyrë të paligjshme të inerteve duke penguar rrjedhjen natyrale të ujit në lumin Shkumbin.

LEXO EDHE:  Një mandat për Berti Qerosin në Korçë

LEXO EDHE:  Rudina Hajdari bën paralajmërimin e fortë/ Ndryshimi i madh do të vijë

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan,  për veprime të mëtejshme procedurale.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Po laheshin në det/ Shpëtohen nga mbytja dy të mitur në Golem

Publikuar

-

Nga

Shpëtohen nga mbytja dy të mitur në Golem

Dy të mitur të moshës 10 dhe 17 vjeç janë shpëtuar nga mbytja pasditen e sotme në Plazhin e Golemit.

Aktualisht ndodhen në spitalin e Durrsit jashtë rrezikut për jetën nën mbikqyrjen e mjekëve.

“Policia, disa pushues dhe bluzat e bardha shpëtojnë 2 shtetase të mitura nga mbytja në det.

Efektivët e Postës së Policisë Golem të cilët patrullojnë përgjatë vijës bregdetare në Plazhin e Golemit, në bashkëpunim me disa pushues të tjerë që ndodheshin aty, pasditen e sotme kanë shpëtuar nga mbytja 2 shtetase të mitura të moshës 10 dhe 17 vjeçe, banuese në Elbasan.

Shtetaset e mitura aktualisht ndodhen në spitalin e Durrsit jashtë rrezikut për jetën nën mbikqyrjen e mjekëve.

Policia e Kavajës duke patrulluar përgjatë gjithë vijës bregdetare është e angazhuar në shërbim të pushuesve të cilët janë të lutur të telefonojnë në numrin 112 për çdo problem duke u garantuar një reagim të shpejtë dhe profesional.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE