Connect with Us

Gazetarja sherr me Olta Gixharin: Nuk ia duroja dot sjelljen prej dive. Më kërkonte t’i merrja këpucët…

Kryesore Show Biz

Gazetarja sherr me Olta Gixharin: Nuk ia duroja dot sjelljen prej dive. Më kërkonte t’i merrja këpucët…

Publikuar

-

Aktualisht në Prishtinë është duke u mbajtur edicioni i nëntë i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit “Prifest”, një event që bën bashkë figura të njohura të kinematografisë dhe teatrit në Europë.

Të pranishëm kanë qenë edhe shumë personazhe të njohura  të artit në Shqipëri mes tyre dhe Olta Gixhari, e cila është njëkohësisht dhe anëtare jurie. Një situatë jo fort e këndshme ka ndodhur mes saj dhe gazetares Romina Ruda.

Ato kanë rastisur një moment në të njëjtën tavolinë gjatë eventit dhe kanë debatuar me njëra-tjetrën. Ka qenë Romina ajo që ka postuar një shkrim në Facebook-un e saj në të cilin shprehej: “E kupton që ke bërë gjëra të mira në jetë kur Olta Gixhari të kërkon të çohesh sepse nuk rri dot në të njëjtën tavolinë me ty”. Blitz.al ka kontaktuar me gazetaren, e cila ka treguar për bisedën që vajzat kanë shkëmbyer mes tyre, duke treguar kështu se në fakt ky konflikt  ka lindur që kohë më parë.

LEXO EDHE:  Pas Amar, Olta Gixhari zbulon planet për një fëmijë të dytë

“Në fakt, gjithçka ka nisur që në programin “Në një javë”, ku Olta ka marrë pjesë ndërsa unë isha producente segmenti. Olta më kërkonte t’i merrja këpucët se nuk e kuptonte ç’bëja. Thjesht unë isha e pakënaqur me sjelljen prej dive të saj.

Ajo më konsideronte të paaftë besoj, sepse s’ka punuar ndonjëherë në jetë. Për sa i përket situatës dje, unë u ula në tavolinë se takova një shok. Ajo bëri skena, por unë s’e mora seriozisht sa të mërzitesha. Përkundrazi, më bëri të qesh, m’u duk vetja si te “Gossip Girl””,- është shprehur Romina.

Duket se qejfmbetjet e tyre, ashtu siç gazetarja tregon, kanë qenë të mbartuara që nga koha kur u është dashur të punonin bashkë./Blitz.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.

LEXO EDHE:  Olta Gixhari jep mesazhin e fortë për nënat e ardhshme/ “Mos kini turp nga trupi juaj”

LEXO EDHE:  Ajo tha “Po”/ Amari i dhuron “unazën” më të bukur mami OltësPor burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

LEXO EDHE:  Olta Gixhari jep mesazhin e fortë për nënat e ardhshme/ “Mos kini turp nga trupi juaj”

LEXO EDHE:  “Surpriza më e çmendur”/ Olta Gixhari përjeton momente që të lënë pa frymë

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Nga

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

LEXO EDHE:  Olta Gixhari shpërthen keq ndaj Veliajt/ “Është jashtë trurit”

LEXO EDHE:  FOTOT-Së shpejti do të bëhet nënë/ Olta Gixhari është shtatzënë

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: