Connect with Us

Nga Arian Galdini/Sfidë me dhe pa listë për Kryeministrin Edi Rama!

Aktualitet

Nga Arian Galdini/Sfidë me dhe pa listë për Kryeministrin Edi Rama!

Publikuar

-

Nuk po e zgjas këtë sfidë e po i bie drejt e mu në lule të ballit problemit. Jam Arian Galdini. Kam ndryshuar mbiemrin, të cilin e kam patur Saliaj. Jam i biri i Pëllumb dhe Teuta Saliaj. Formularin e dekriminalizimit nuk e kam plotësuar dot, sepse ti dhe miku im i vjetër dhe miku yt i ri, Lulzim Basha, na e mohuat të drejtën e kandidimit. Por nëse ti dëshiron, jam i gatshëm të vij ta plotësoj në zyrën tënde dhe të të lë në dispozicion gjurmët e mia të gishtave dhe po të duash edhe të retinës së syve.

I them këto ngase kur unë psh, dilja në çdo ekran e shkruaja me qindra artikuj në gazetat më të mëdha në vend, ju kurre nuk u shqetësuat për mbiemrin tim të ndërruar. Vetëm pas 1 qershorit 2016, ju zbuluat se unë paskërkësha ndërruar mbiemër dhe këtë e paskërkësha bërë për të fshehur të kaluarën time kriminale, si trafikant i dënuar kanabisi. Faleminderit Zotit, që Komisar Katani dora vetë si polici që më kishte vënë prangat, e konfirmoi lajmin e mediave të Fugës tënd. Jam i gëzuar që asokohe, ti, Fuga dhe Komisar Katani, ratë dakort për të njëjtin version historie me Arian Saliaj si kriminel e mafioz i rrezikshëm.
Le të vijmë tek thelbi i çështjes.

As ti, as Fuga yt, e as Komisar Katani, nuk ishit dakordësuar ende për këtë versionin se ky Arian Galdini është në fakt krimineli mbiemërndryshuar Arian Saliaj, as kur unë dola dhe denoncova si qytetar në Opinion TV Klan rastin dramatik të babait të sime shoqeje që kaloi një kalvar edhe më të keq se me kancerin e tij, pikërisht me keqtrajtimin e sistemit tënd shëndetësor. Them sistemit tënd, jo sepse e katandise ti të tillë. Ka 27 vjet që është katastrofë. Por përballja ishte me zyrtarët e emëruar prej teje.

Edhe pse denoncimi im bëri zhurmë të madhe, edhe pse mediat shkruan për muaj e muaj të tërë për denoncimin tim e për çështjet që dolën njëra pas tjetrës, as ti, as Fuga e as Komisar Katani, nuk e menduat fare këtë punën e dakordësimit për të kaluarën time kriminale. E kaluara ime kriminale, ju bëri bashkë, ty, Fugën dhe Komisar Katanin vetëm kur unë dola në krah të Bashës si aleat politik.
Me pak fjalë, dua të them se ty nuk të hyn në sy fare, asnjë qytetar, madje as ata me zë publik sikundër modestisht unë jam. Ty të kap radari vetëm kundërshtarët politikë. Kjo është e vërteta.
Ti nuk po kërkon aleancë me qytetarët. Ti po kërkon të përdorësh shoqërinë, për të asgjësuar kundërshtarët dhe kritikët e tu politikë.

LEXO EDHE:  Kokaina e Maminasit/ Berisha tregon si qëndron e vërteta

A do lista ti?
Po ti jap unë nja 3 lista. Në njërën ke shumicën e ish Ministrave dhe Ministrave te tu. Në tjetrën ke shumicën e ish deputetëve, deputetëve aktualë dhe atyre qe ke bërë në këtë 25 qershor. Dhe në listën ku ti nuk ke justifikime politike për të ma rrëzuar, ke të gjithë piramidën kriminale në Shëndetësi, duke nisur nga Ilir Beqaj deri tek Kryefarmacistja e QSUT, sipas denoncimit publik që unë kam bërë në janarin e 2015.

Babai i sime shoqeje, fatkeqësisht e humbi betejën me kancerin. Unë kam humbur betejën me Mafian tënde në Shëndetësi dhe Farmaceutikë.

Sidoqoftë, sfida ime për ty është kjo?
A ia tregon dot ferrin Ilir Beqajt, Manastirliut, Kryefarmacistes së QSUT, mafias farmaceutike?
Nëse mundesh, jam i gatshëm të vij personalisht të të ndihmoj, si e ku, e pse.

Kam edhe një sfidë për shqiptarët që të shkruajnë lista në facebook.
Shqiptarë, jepini Lista, sa më shumë Lista, Kryeministrit tuaj.
Ai nuk di as të punojë as të qeverisë.

Di vetëm të trazojë me mashë facebooku thëngjijt e zilive, mllefeve, xhelozive, meskiniteteve, pësimeve, vuajtjeve, komplekseve dhe poshtërsive tona të vogla….

Ta gëzoni….
Them ta gezoni, se për vete unë as e dua, as do ta lejoj ta gezojë, por çdo ditë do flas e thërras për rrëzimin e kësaj flame…./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Nuk më pëlqen marrëveshja”/ Rama i prerë: Nuk dua që ta rrëzojmë, s’e bëmë me zor

Publikuar

-

Nga

Marrëveshje të fshehtë me Bashën?/ Rama: Ndihem shumë i keqardhur

Kryeministri Edi Rama ka folur sot para gazetarëve për “ngërçin” politik lidhur me marrëveshjen e 5 qershorit.

Rama theskoi se nuk do që kjo marrëveshje të rrëzohet pavarëissht se nuk i pëlqen.

“Nuk dua që ne ta rrëzojmë atë marrëveshje dhe pse ajo marrëveshje mua nuk më pëlqen. Por ky është një proces ku unë i pari flas për të tjerët dhe PS që ndërvepron me të të tjerë, duhet të japim shembullin tonë. Ne nuk na pëlqen marrëveshja, ne donim depolitizimin e administratës dhe më vjen keq që Lulzim Basha thotë që e bëmë më zor, nuk e bëmë me zor”, u shpreh Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Marrëveshja është prishur”/ Rama i përgjigjet Bashës: Ka një mënyrë nëse do…

Publikuar

-

Nga

“Marrëveshja është prishur”/ Rama i përgjigjet Bashës: Ka një mënyrë nëse do...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me deklaratat e bëra nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, i cili ka thënë se marrëveshja e 5 qershorit është prishur.

Në një deklaratë për mediat, Rama tha se nëse Basha thotë se marrëveshja është prishur, ka një mënyrë të thjeshtë për ta provuar.

“Nëse Lulzim Basha mendon se marëveshja është hedhur në kosh nëse nuk e do më marrëveshjen ka një mënyrë të thjeshtë për të provuar, ta heqë…

Të depolitizojë administratën zgjedhore, të bëjmë edhe dy tre ndryshime të tjera që ne i donim, ata nuk i donin dhe unë mendoj se do ti bëjmë mirë vendit, do ti bëjmë mirë zgjedhjeve”-tha Rama.

LEXO EDHE:  Rama i thotë të presë Robert Ndrenikës dhe pastaj ikën/ Ironizon aktori: Kryeministri na do

LEXO EDHE:  Dyshimet e forta të deputetes së PD/Rama po i shpëton drejtorët e spitaleve nga ...

Më tej, ai theksoi se “Marrëveshja është aty dhe ne do ta mbështesim deri në fund e do bëjmë çmos ta votojmë edhe me konsensusin e opozitës parlamentare, e cila për fat të keq ka huqet e shpisë ku është rritur dhe të disa kioskave aty rrotull”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Hiqni dorë nga ndryshimi i Kushtetutës”/ Rama nuk i kursehet nënkryetarit të CDU/CSU: Deklarim zhgënjyes!

Publikuar

-

Nga

Rama feston ditëlindjen në një datë me SHBA-të/ Qytetarët ”e mbysin” me komente

Kryeministri Edi Rama ka komentuar qendrimin e nënkryetarit të CDU/CSU në Bundestagun gjerman, Johan Wadephul i cili u shpreh se ndryshimi në Kushtetutë për ndalimin e formimit të koalicioneve zgjedhore nga partitë përpara zgjedhjeve, asgjëson marrëveshjen e arritur me ndërmjetësimin e ndërkombëtarëve.

Rama e ka cilësuar zhgënjyes, të nxituar dhe të zhbalancuar reagimin e Ëadephul

“Deklarimi i djeshëm i Wadephul ishte zhgënjyes në planin etik, i nxituar në planin institucional, i zhbalancuar në planin sovjetik. Wadephul është një mik i mirë i Bashës dhe i imi. E çmoj shumë përkushtimin e tij për të ndihmuar në lehtësimin e marrëdhënieve politke. Deklarimi i djeshëm nënçmon parlamentin e Shqipërisë.
Ajo marrëveshje nuk mund të jetë kusht ta ndalojë parlamentin të shkojë përtej saj duke demokratizuar më tej zgjedhjet. Në planin etik ishte zhgënjyes sepse nuk mund të flitet me të dëgjuar por me fakte”,u shpreh Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE