Connect with Us

Emri-Video/Shpërthen në flakë makina e kandidatit për deputet në Durrës

Aktualitet

Emri-Video/Shpërthen në flakë makina e kandidatit për deputet në Durrës

Publikuar

-

Një makinë ka shpërthyer në flakë mesditën e sotme në qytetin e Durrësit. Mjeti tip Jaguar është në pronësi të kandidatit për deputet të LSI në Durrës, Skerdi Bello.

Ky i fundit mësohet se ka punuar edhe në ALUIZNI-n e Durrësit.

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit në makinë, e cila në momentin e ngjarjes mësohet se ka qenë në lëvizje.

LEXO EDHE:  Shëtisnin me makinën e vjedhur/ Pranga grabitësve

Nuk raportohet për persona të lënduar, por do të jenë hetimet e policisë ato që do hedhin më shumë dritë mbi ngjarjen./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Memaliaj mbyll procesin e numërimit/ Ky është rezultati për seciloin kandidat

Publikuar

-

Nga

Memaliaj mbyll procesin e numërimit/ Ky është rezultati për seciloin kandidat

Në bashkinë e Memaliajt kanë qenë 300 anëtarë të PD me të drejtë vote në total, nga të cilët kanë votuar vetëm 234 demokratë.

CNA.al ka mësuar nga burime zyrtare se në këtë bashki kryeson Lulzim Basha me 177 vota, i ndjekur nga Agron Shehaj me 46 vota.

Ndërsa dy kandidatët e tjerë, Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli kanë marrë nga 2 vota secili.

LEXO EDHE:  Reshje të dendura shiu/ Përmbytje në Durrës
LEXO EDHE:  Zihen në një lokal/ 37-vjeçari i bllokon rrugën shokut dhe e ekzekuton

7 vota kanë dalë të pavlefshme./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet në PD/ Dalin rezultatet për dy njësi në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Në Njësinë 5 dhe në Njësinë 8 në Tiranë është mbyllur procesi i numërimit të votave për zgjedhjen e kreut të PD.

Sipas burimeve zyrtare të CNA.al pranë qendrave të numërimit në Njësinë numër 5, Lulzim Basha ka fituar 567 vota, Agron Shehaj 94 vota, Edith Harxhi 16 vota ndërsa Farbardh Kadilli 11 vota.

LEXO EDHE:  Vendosën çadra dhe shezlongë në plazh publik/ Arrestohen dy persona në Durrës, procedohet një tjetër
LEXO EDHE:  FOTO/ Aksident ne Laprake

Në njësinë numër 8 në Tiranë rezultati është si më poshtë:

1.095 vota për Lulzim Bashën, Agron Shehaj 28 vota, Fatbardh Kadilli 14 vota dhe Edith Harxhi 8 vota./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mbyllet numërimi në Malësi të Madhe/ Ky është rezultati final

Publikuar

-

Nga

Mbyllet numërimi në Malësi të Madhe/ Ky është rezultati final

Edhe në Malësinë e Madhe Lulzim Basha ka arritur të marrë shumicë e votave të demokratëve.

Kreu aktual ka marrë 575 vota, Agron Shehaj 18 vota, Fatbardh Kadilli 6 vota dhe Edith Harxhi 3 vota.

Në total kanë votuar 630 anëtarë.Ndërsa 28 vota kanë dalë të pavlefshme. Këto janë të dhënat që CNA.al ka siguruar nga burime zyrtare./CNA.al

LEXO TE PLOTE