Connect with Us

Astrit Patozi jep lajmin e rëndësishëm/Ku do jetë nesër grupi anti-Basha dhe çfarë do diskutohet

Aktualitet

Astrit Patozi jep lajmin e rëndësishëm/Ku do jetë nesër grupi anti-Basha dhe çfarë do diskutohet

Publikuar

-

Ish-nënkryetari dhe ish-deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, ka njoftuar takimin e radhës të grupit të demokratëve anti-Basha.

Turi i takimeve nisi një ditë më prë në qytetin e Durrësit, ndërsa Patozi deklaron se nesër grupi kundër Bashës do të ndalet në Vlorë. Ditën e nesërme në orën 19:30, Patozi do të zhvillojë takim me demokratët e Vlorës në Teatrin “Petro Marko”.

Më tej, ish-nënkryatari i PD i përjashtuar nga gara për kreun e partisë nga Lulzim Basha sqaron se në këtë takim do ndajë shqetësimin për fatin dhe të ardhmen e kësaj force politike.

LEXO EDHE:  Iu bë atentat në sy të fëmijëve/ Arrestohet Edison Begaj në aksionin e RENEA-s dhe FNSH-së

“NESËR ME DEMOKRATËT E VLORËS. Nesër, më 14 qershor, ora 19:30, bashkë me kolegët në Teatrin “Petro Marko” të Vlorës. Vijon bashkëbisedimi për shpëtimin dhe ringritjen e Partisë Demokratike.
Demokrate dhe demokratë vlonjatë, që nga viti 1990 e deri më sot, jeni të ftuar të ndajmë shqetësimin e përbashkët për fatin dhe të ardhmen e forcës sonë politike. ASKËND PËR TË HUMBUR, GJITHËKËND PËR TË FITUAR”, shkruan Patozi./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Bota

Zgjedhjet në Gjermani/ Humbje e madhe për konservatorët, Socia-Demokratët nisin festën

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet elektorale në Gjermani janë të mbushura më surpriza. Ndërkohë që flitej për një barazim midis dy partive kryesore, duket se situata ka marrë një rrjedhë tjetër.

Tashmë ata që kryesojnë janë Social Demokratët tregojnë rezultatet e projektuara.

Konservatorët e Angela Merkel si duket kanë kapur rezultatin më të dobët.Tani që rezultati është disi i qartë të dyja partitë kanë thënë se janë gati për të formuar koalicionin e ardhshëm.

LEXO EDHE:  Fotot krahasuese- Vlora zgjedh Astrit Patozin/Si e braktisën demokratët Bashën

LEXO EDHE:  Vdekja e 17-vjeçarit në Vlorë/ Reagon KSSH: Të nisin hetimet ndaj firmës private

Sipas DW tre udhëheqesit e partive me më shumë vota janë ulur në tryezën e rrumbullakët dhe po diskutojnë koalicionin e ardhshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

FRPD e Durrësit në krah të Berishës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

FRPD e Durrësit ka dalë hapur në krah të ish liderit të demokratëve Sali Berisha

Kryetari i FRPD-së në Durrës, Artion Bajramaj, pëmres një postimi në rrjetet sociale, thekson se sot kanë  zhvilluar një bisedë me ish kryeministrin ku kanë rënë dakort për disa pika.

Sipas tij, PD nuk mund të presë që ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, ndërsa thekson se ndryshimi vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizimit të mirë.

“Sot patëm mundësinë të zhvillojmë një bisedë shumë konstruktive me [email protected]_official .

Ramë dakort në një pikë:

✅Nuk mund të presim që PD ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, por duhet të jenë vetë demokratët dhe çdokush që do të kontribuojë në kauzë për ta sjellë atë ndryshim.

✅Ky ndryshim vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizmit të mirë.LEXO EDHE:  Kontrabanda e sirianëve nga Vlora në Itali/ Autori strehoi në banesë klandestinët

LEXO EDHE:  Sekuestrohen 360 mijë euro pasuri/ Ja dyshimet e policisë

✅Nuk mund të bazohet e giithë strategjia e popullit opozitar tek shpresa se të huajt do na falin pushtet.

Ku keni parë ti falet pushtet dikujt pa luftuar?

Deri atëherë, çfarë do bëjmë, do dremisim?

✅Të dashur qytetarë dhe demokratë, nuk jemi amatorë. Dimë edhe thjesht të heshtim dhe të bëhemi me “atë që fiton”. Dimë ti bëjmë kaq kalkulime, por këtu luhet fati ynë dhe i vendit tonë dhe nuk mund të rrimë e të flemë gjumë.

✅Të zgjohemi tani, para se ti falim mandatin e 4-t Ramës!“, shkruan ai./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet në Gjermani/ Balla uron Olaf Scholz për rezultatin

Publikuar

-

Nga

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar kandidatin e Partisë Socialdemokrate gjermane, Olaf Scholz për rezultatin e arritur në zgjedhjet e sotme federale.

Balla shkruann se kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.LEXO EDHE:  Kontrabanda e sirianëve nga Vlora në Itali/ Autori strehoi në banesë klandestinët

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Urime Olaf Scholz dhe Partisë Socialdemokrate 🌹🇩🇪gjermane për rezultatin në zgjedhjet e sotme federale. Kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.

LEXO TE PLOTE