Connect with Us

Ulërima në mes të natës/Ç’po ndodh në Tiranë?! (Video)

Aktualitet

Ulërima në mes të natës/Ç’po ndodh në Tiranë?! (Video)

Publikuar

-

Protestuesit te Ish-Parku i Autobusëve janë përplasur ashpër me policinë, mbrëmjen e sotme. Uniformat blu kanë shoqëruar disa prej protestuesve, si Arlind Qorri, Bislim Lakna, Erion e Kliton Hysollari, si dhe disa persona të tjetër.

Në videot e publikuara nga një prej aktivistëve, dëgjohen ulërima në momentin kur policia arreston vajzat dhe djemtë.

Protesta zhvillohet për kundërshtimin e prishjes së lulishtes në krah të ish Parkut të autobusëve, ku Bashkia e Tiranës ka dhënë leje për ndërtimin e një kompleksi pallatesh./CityNews


Ndalohen disa prej protestuese kunder Pallatit by news-al

LEXO EDHE:  Janë në front të parë të betejës/ Kisha Orthodhokse Autoqefale dhuron donacione për policinë

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat dy ditët e ardhshme

Publikuar

-

Nga

Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

Vendi ynë do të vijojë të jetë “i mbërthyer” nga masa ajrore të nxehta dhe të thata me origjinë nga Afrika e Veriut.

Në këtë mënyrë si për ditën e nesërme (e Enjte) ashtu dhe për ditën e Premte moti do të vijojë të jetë i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit përjashtuar vranësirat kalimtare në relievet malore në lindje.

Për ditën e nesërme në relievet malore vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara; ndryshe nga dita e Premte ku këto vranësira parashikohen të shoqërohen edhe me shtrëngata afatshkurtër. Gjithashtu temperaturat do të vijojnë të mbeten të larta.

LEXO EDHE:  Janë në front të parë të betejës/ Kisha Orthodhokse Autoqefale dhuron donacione për policinë

LEXO EDHE:  Arrestohen 7 persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

Shërbimi Meteorologjik raporton se në disa zona, në orët e matjeve të temperaturave maksimale ato mund të arrijnë deri në vlera nga 41 deri në 42 gradë celcius.

Të larta do të mbeten gjithashtu temperaturat e natës (minimale) ku në disa zona zhiva e termometri mund të mos zbresin nga vlerat 25 apo dhe 27 gradë celcius./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Mjafton vetëm pasaporta/ Një tjetët shtet heq kufizimet me Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Konfirmohen 23 fluturime për nesër/ TIA publikon listën

 

Pas vendimit të BE-së pak ditë më parë e cila hoqi kufizimet, edhe vende të tjera kanë filluar që të letësojnë masat për Shqipërinë.

Ditën e sotme TIA ka njoftuar se edhe Holanda i ka hequr kufizimet për Shqipërinë duke filluar nga data 24 Qershor.

Tjetër lajm i mirë/Hollanda

Hollanda heq të gjitha kufizimet për pasagjerët shqiptarë me pasaporta biometrike që udhëtojnë në Hollandë, duke filluar nga data 24 Qershor 2021.

1) Asnjë kriter testi

2) Asnjë kriter vaksine

I vetmi kriter, ju lutemi qytetarëve shqiptarë që udhëtojnë në Hollandë, të plotësojnë Formën e Deklaratës së Shëndetit. Formën e gjeni të listuar në këtë link:

https://ëëë.government.nl/…/information-for-passengers…

Ju lutemi, prindërve të moshuar u duhet ndihmë për plotësimin e formës. Nëse udhëtojnë, sugjerojmë që ta kenë të printuar me vete, kur të paraqesin biletën”, thuhet në njoftim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Greqia lehtëson masat nga Covid-19/ Mbajtja e maskave jo e detyruar në ambiente të hapura

Publikuar

-

Nga

Situata nga Covid-19/ Greqia lehtëson masat: Mbajtja e maskave jo e detyruar në ambjente të hapura

Ministria e Shëndetësisë në Greqi, ka njoftuar se duke nisur nga dita e nesërme do të hiqet kufizimi për të mbajtur maskën mbrojtëse në ambientet e jashtme.

Nikos Hardalias është shprehur se ky vendim ka ardhur pasi rastet ditore dhe humbjet e jetëve janë në rënie.

“Pas sugjerimeve të Komitetit të Sëmundjeve Infektive ne do të lehtësojmë disa nga masat. Më konkretisht: Mbajtja e maskave mbrojtëse do të jetë e detyrueshme në ambientet e mbyllura, por jo në ato të hapura.

LEXO EDHE:  Organizoi dasmë pa respektuar masat anti-Covid/ Gjobitet pronari i lokalit në Vorë

LEXO EDHE:  Zbardhen 3 fazat e Vettingut në Policinë e Shtetit/ Të inkriminuarit dalin jashtë, hetim edhe për ish-punonjësit

Ndërsa duke nisur nga 28 qershori, të hënën, do të hiqet ora policore, mund të lejohen grumbullimet deri në 10 persona, si dhe plazhet do të jenë të organizuara në 120 persona për 1000 metër katror”, tha Hardalias./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE