Connect with Us

Foto-U përballën me Policinë e Veliajt/Shihni për kë votuan banorët e zonës së ish parkut të autobusave

Aktualitet

Foto-U përballën me Policinë e Veliajt/Shihni për kë votuan banorët e zonës së ish parkut të autobusave

Publikuar

-

Ditën djeshme mori jehonë, protesta e zhvilluar nga banorë të zonës së ish parkut të autobusave, të cilët u ngritën në protestë ndaj vendimit të Erion Veliajt, për t’ia dhënë lulishten, e cila është zonë publike, kompanisë private Delijorgji.

Protesta e tyre u publikua në të gjitha mediat dhe banorët të zemëruar, të gjithë bashkë shkatërruan edhe gardhin, ku do të ndërtohej blloku i pallateve Delijorgji.

Deri dje, asnjë nga banorët nuk ka besuar atë që do të ndodhte me lulishten përpara shtëpisë së tyre, kjo pasi ata besonin në fjalët e bukura të Erion Veliajt dhe në timionerin, Edi Rama.

LEXO EDHE:  Ngjarje e rëndë në Malësi të Madhe/ Vetëvaret në litar 15-vjeçari

Prandaj jo më kot në zgjedhjet e 25 qershorit, këta banorë kanë votuar bindshëm Partinë Socialiste dhe Edi Ramën, por kjo gjë ka rezultuar zhgënjim dhe mashtrim për ta./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Berisha paralajmëron Ramën/ “Do përballesh me një opozitë të fortë”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote,

Ish- Sali Berisha, paralajmëroi kryeministrin Rama se do të përballet me një opozitë të fortë.

I ftuar në  emisionin “Now” nga Erla Mëhilli në Euronews, Berisha tha se Rama ka përdorur çdo tentativë për të eliminuar kundërshtarët politikë, përmes shpifjeve të pafundme.

“Aty do të kem përpara Edi Ramën dhe e garantoj se do të këtë një opozitarizmin, që atij do ti duken lule ato që kanë qenë përpara, sepse ai ka treguar me këtë mënyrë përfundimtare ligësinë e pafundme shpirtërore për të eliminuar  kundërshtarët me shpifje dhe mashtrime, Këtë se ka bërë njeri, kurrë.LEXO EDHE:  Vodhi një lokal në fshatin Çermë/ Arrestohet 42-vjeçari

LEXO EDHE:  E rëndë në Tiranë/ Gjenden pa jetë në banesë nënë e bijë, dyshimet e para

 “Edi Rama vjen në parlament si mynxyrë kombëtare, si autor i fatkeqësive njëra-pas-tjetrës kombëtare, që nga koha e Jorgo Kristaq Zografi dhe Enver Hoxha.

Edi Rama vjen si një vasal i pështirosur i Aleksandar Vuçiçit… është autor i asaj çfarë ndodhi në Mal të Zi, pasi merr ky një luftë-nxitës, një Gëbels të Millosheviçit”, tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

A mund të çojë çështja e Berishës në përçarjen e PD?/ Ja si përgjigjet ish-lideri demokrat

Publikuar

-

Nga

Çështja e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe nëse do e përjashtojë PD, pas ultimatumit të SHBA, është tema e diskutimeve politikë të ditëve të fundit.

I ftuar në emisionin “Now” me moderatoren Erla Mëhilli, Berisha u shpreh i prerë se kjo është vetëm çështje e tij dhe nuk ka asnjë arsye për të patur përçarje brenda partisë.

Jo në rrafshin personal, por në rrafshin njerzor të mbroj dinjitetin dhe ftoj çdo shqiptarë që ka faktin më të vogël ta paraqes publikisht. Në momentin që del një fakt unë marr çdo përgjegjësi.LEXO EDHE:  Video-Rrahu dhe kërcënoi me armë babain/ Policia fundos 43 vjeçarin

LEXO EDHE:  Siguria në rrugë/Policia vijon kontrollet, ja sa patenta pezulloi në fundjavë

Unë kam shkuar në gjyq për shpifje, jo për të ndryshuar vendim. Jo, vendimi është i autoriteteve që e kanë marrë.

Kam bindje absolute që janë fallsifikime. Vijnë nga Delina Fico me shoqe, Ben Blush e Carlo Bolino.

Blinken është keqinformuar dhe unë do përpiqem të faktoj”, tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha i qartë: Ikën Basha jo PD

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se të premten do të jetë pjesë e parlamentit të ri, duke sfiduar kështu hapur SHBA. I pyetur nga moderatorja e emisionit “Now”, Erla Mëhilli, nëse PD nën presion do e përjashtonte, Berisha tha se do të bënte gjithçka që PD të bëhej ajo që ka qenë, parti e parimeve.

Nëse PD apo kushdo tjetër do ndërmerrte një vendim aparimor, Sali Berisha do bënte gjithçka që PD të bëhej ajo që ka qenë, parti e parimeve. Asnjë lloj kufizimi nuk mund të kem unë në kuadrin ligjor kushtetues për rikthimin e PD në vlerat për të cilat është reformuar.LEXO EDHE:  Aksident i trefishtë në Tiranë/ Plagoset një person

LEXO EDHE:  Siguria në rrugë/Policia vijon kontrollet, ja sa patenta pezulloi në fundjavë

Unë do bëj çdo gjë për kthimin e PD mbi vlerat që është themeluar .

Ideja se PD është parti e Sali Berishës e do një zbërthim. Ata të cilët mendojnë se unë me akte konkrete dhe qëllime konkrete dhe propozime konkrete kam drejtuar PD, ata mashtrojnë. Kam influnecë të fuqishme në PD. Nuk gjen njeri të thotë që gjeta mbështetje në PD për shkak të mbështetjes së Berishës”, është shprehur Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE