Connect with Us

Ekskluzive-Të gjitha faktet/Ja si e urdhëron kunati i Lulzim Bashës sulmin dhe sharjet ndaj demokratëve

Aktualitet

Ekskluzive-Të gjitha faktet/Ja si e urdhëron kunati i Lulzim Bashës sulmin dhe sharjet ndaj demokratëve

Publikuar

-

CityNews prej kohësh ka raportuar ekzistencën e një grupi të rinjsh, të cilët funksionojnë si sharës me pagesë më rrjetet sociale, kundër çdokujt që kritikon Lulzim Bashën.

Ky grupim të rinjsh, gjenezën e tij e ka në vitin 2011, atëherë kur Lulzim Basha kandidonte për kryetar Bashkie.

Këta të rinj përdoren përdoren për të sharë, fyer dhe indimiduar botërisht, këdo që kritikon Lulzim Bashën, një mënyrë kjo për të treguar se kryetari i ngrirë i Partisë Demokratike ka mbështetës.

Siç e kemi raportuar edhe më parë, ata hapin faqe të ndryshme me emra falso, apo tentojnë të hyjnë në grupe ku ka të majtë ose të djathtë dhe mbrojnë Lulzim Bashën, ndaj çdokujt që e kritikon.

Këtë  strukturë të rinjsh që përdoren si marioneta, CityNews ka rapotuar dhe ka siguruar fakte se e drejton Erion Isufi, kunati i Lulzim Bashës.

Erion Isufi, kunati i Lulzim Bashës, është njeriu kryesor që po nxit përplasje dhe përçarje mes demokratëve në Partinë Demokratike, për interesa korruptive dhe personale, të tij e të kunatit, kryetarit të vetëngrirë të Partisë Demokratike.

CityNews, publikon më poshtë, dy foto ekskluzive që vërtetojnë jo vetëm ekzistencën e këtij grupi sharësish, por funksionin e tyre në dëm të çdo demokrati brenda Partisë Demokratike.

Në foton e parë, Odeta Male, krahu i djathtë i Erion Isufit, bisedon me një nga koordinatorët e këtij, grupi, Enerik Hadaj në lidhje me “prenë” e radhës që ata presin të sulmojnë.

Konkretisht Odeta e pyet, Enerikun nëse po sulmohet CityNews, ndërsa ai shprehet i gatshëm që ta bëjnë, Odeta e ndalon, pasi sipas saj, grupi ka filluar të zbulohet.

Më tej, biseda mes tyre vazhdon edhe me detaje të tjera, ku krahu i djathtë i Erion Isufit, e pyet vartësin e tij për punën dhe për turnin.

LEXO EDHE:  Basha takon fermerët dhe operatorët turistikë të Sarandës/ Ulje taksash për të gjithë sektorët

Siç e shihni, ky është rasti i parë kur në media zbulohet me fakte një grup i strukturuar, që mbahet i fshehtë dhe që deri dje ishte brenda selisë së Partisë Demokratike, në katin e dytë.

Ky është një grup kriminal, që përdoret për të kryer veprimet penale të shpifjes dhe fyerjes botërisht. Në krye të këtij “krimi” qëndron kunati i Lulzim Bashës, Erion Isufi dhe krahu i djathtë i tij, Odeta Male.

Pas publikimit me fakte të këtij rasti të paprecedentë, i kërkojmë Prokurorisë që të nisë sa më parë investigimet për këtë akt kriminal, ku Erion Isufi përdor si “skllevër” 30 persona, të vendosur deri dje në selinë e Partisë Demokratike.

Këta të rinj, apo sharës funksionojnë me dy turne dhe paguhen me 200-300 mijë lekë të vjetra. Detyra e tyre është sharja dhe fyerja nën petkun e anonimatit, ndaj çdokujt që krikon Lulzim Bashën.

Mesa duket, Lulzim Basha është më i vetmuar se kurrë, s’ka më përkrahës, por disa të rinj me pagesë nën drejtimin e kunatit të tij, që synojnë të ngrejnë një rrymë pozitiviste dhe pro Lulzim Bashës e shpifin e fyejnë botërisht nën maskën e anonimatit këdo i del përpara kryetarit të të vetëngrirë të Partisë Demokratike.

Në foton e parë dhe të dytë, publikojmë bisedën e zhvilluar mes Odeta Male, ndërsa në foton e tretë publikojmë grupin e sharësve me pagesë./CityNews

Skandal-Foto/Kunati i Lulzim Bashës kërcënon demokratët, “Hajdeni po ua mbajti”

Basha “kurdis” sharësit me pagesë/Sulmoni këdo që kërkon dorëheqjen time

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Masakra e Tivarit, tragjedia më e madhe e regjimit komunist

Publikuar

-

Nga

Masakra e Tivarit, tragjedia më e madhe e regjimit komunist

Masakra e Tivarit e vitit 1945 cilësohet ndër ngjarjet më tragjike të popullit shqiptar, kur forcat ushtarake të ish-Jugosllavisë vranë gati 4000 të rinj dhe burra nga Kosova.

Kjo ngjarje tragjike vazhdimisht kujtohet nga shqiptarët në Mal të Zi, kurse këto ditë doli nga shtypi libri i studiuesit Nail Draga “Masakra e Tivarit, gjenocid kundër shqiptarëve”.

Masakra e Tivarit është tragjedia më e madhe e regjimit komunist që u realizua me pabesi ndaj të rinjve kosovarë. Ky mobilizim tragjik i çoi drejt vdekjes rreth 4000 persona, të cilët besohet se u vranë në qytetin e Tivarit nga forcat e ushtrisë jugosllave.

Studiuesi Nail Draga vlerëson se kjo ngjarje ishte një strategji për të spastruar shqiptarët nga Kosova dhe për të instaluar pushtetin ushtarak atje.

Masakra e Tivarit i 1 prillit 1945 është një rast i veçantë që dëshmon për një veprim strategjik të pushtetit ushtarak dhe politik të Jugosllavisë së asaj kohe dhe animoziteti i tyre ndaj shqiptarëve për arsye se nuk mund të arsyetohet me asnjë akt një veprim i tillë gjenocidal kundër shqiptarëve pasi në atë kohë nuk ka pasur operacione ushtarake në këtë vend. Andaj qytetarët nga Kosova, të cilët në një mënyrë janë marrë peng gjoja se do të luftohet armiku në pjesën veri-perëndimore të ish-Jugosllavisë. Kjo ishte një strategji perfide e tyre për ti spastruar shqiptarët nga Kosova dhe për të realizuar vendosjen e pushtetit ushtarak të Serbisë në Kosovë”, thotë zoti Draga.

Në përkujtim të kësaj ngjarjeje tragjike, këto ditë doli nga shtypi libri “Masakra e Tivarit, gjenocid kundër shqiptarëve” i përgatitur nga studiuesi Nail Draga, i cili ofron të dhëna me interes për lexuesin shqiptar.

Ky botim ofron të dhëna me interes dhe nga ana tjetër paraqet edhe përgjegjësinë e shtetit shqiptar lidhje me këtë ngjarje tragjike, përgjegjësi që shteti shqiptar asnjë herë nuk e ka trajtuar në mënyrë serioze dhe shkencore për arsye se ata ishin bashkëfajtorë dhe bashkëpërgjegjës për këtë masakër kundër shqiptarëve. Unë mendoj se në të ardhmen duhet të bëhen hulumtime në arkivat të ndryshme dhe sigurisht në arkivin ushtarak të ish- Jugosllavisë, por edhe në mjedise tjera për të gjetur materiale të mjaftueshme për këtë çështje”, shtoi zoti Draga.

LEXO EDHE:  Kush e mbylli PD-në që duhet të hapet ?

LEXO EDHE:  “Reagimi i Salianjit i falshëm”/ Balla s’i ndahet Bashës: Sulmi i tij shënjestroi edhe një nga prokurorët

Studiuesi Draga po ashtu vë në dukje se për Masakrën e Tivarit arkivat e shtetit në Beograd dhe Podgoricë janë të mbyllura. Megjithatë ai beson se Kosova, si shtet i pavarur, do të angazhohet në ndriçimin e kësaj ngjarjeje tragjike.

Deri më tani në opinionin e Malit të Zi nuk ka të dhëna për këtë çështje, ndërkohë që arkivat janë të mbyllura për arsye se nuk do të pranojnë se kanë kryer krime. Sidoqoftë krimet mbesin krime dhe ato duhet të publikohen dhe duhet të zbardhën dhe të njihen opinione me ato të dhëna. Unë mendoj se në rrethana të reja kur Kosova është shtet i pavarur u takon atyre që të angazhohen drejtpërsëdrejti me qeverinë në Mal të Zi që në vendin e krimit të vendoset një pllakë përkujtimore ose të ndërtohet një memorial në kujtim të viktimave të kësaj masakre”, tha zoti Draga.

Zoti Draga thotë se vrasjet e djemve dhe burrave kosovarë u realizuan nga pjesëtarët e Brigadës së Dhjetë Malazeze. Të vrarët, sipas tij, nuk janë varrosur, por janë dërguar në vende të ndryshme për të humbur gjurmët e krimit, ku edhe sot varret mungojnë./euronews

LEXO TE PLOTE

Bota

Gaz lotsjellës ndaj protestuesve pro-palestinezëve në Paris

Publikuar

-

Nga

Gaz lotsjellës ndaj protestuesve pro-palestinezëve në Paris

Policia franceze përdori gaz lotësjellës për të shpërndarë turmat e vogla të demonstruesve në Paris të shtunën të cilët dolën për të mbështetur palestinezët në Rripin e Gazës, duke sfiduar ndalimin e protestës.

Shefi i policisë së Parisit Didier Lallement kishte urdhëruar dyqanet pranë pikës fillestare të marshimit të planifikuar në një lagje në veri të kryeqytetit pasi një gjykatë administrative konfirmoi ndalimin e protestës.

Autoritetet përmendën një protestë të ndaluar pro-palestineze të korrikut 2014 kundër një ofensive izraelite në Gaza që degjeneroi në dhunë dhe përleshje me policinë për të justifikuar urdhrin kundër marshimit të së shtunës.

LEXO EDHE:  Nuk lëshon karrigen pas humbjes/ Blofi i Bashës me premtimin për kufizimin e mandatit të kryeministrit

LEXO EDHE:  Video skandali 2/ Manipulimi i votave për rizgjedhjen e Bashës kryetar të PD-së

Protestat u lejuan në shumë qytete të tjera, duke përfshirë Lille në veri deri në Marsejë. Përshkallëzimi i konfliktit mes Izraelit dhe Hamasit ka rritur vigjilencën e autoriteteve franceze, nga frika se konflikti mund të zhvillohet edhe në Francë në formën e protestave të dhunshme, siç ka ndodhur në vitet e kaluara.VOA

LEXO TE PLOTE

Politikë

‘Nuk duam t’i lexojmë marrëzitë e tij’/ Anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD ‘braktisin’ Bashën

Publikuar

-

Nga

‘Nuk duam ti lexojmë marrëzitë e tij’/ Anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD ‘braktisin’ Bashën

Pas humbjes në zgjedhjet e 25 prillit, dhjetëra anëtarë të Kryesisë, Këshillit Kombëtar dhe themelues të PD-së kanë kërkuar njëzëri dorëheqjen e Lulzim Basha nga posti i kryetarit.

Megjithatë, nga Basha nuk ka pasur asnjë reflektim, ndërsa kryetari vijon me propagandën e tij se beteja sapo ka filluar.

Pas dorëheqjes së sekretarit organizativ Sahit Dollapi, demokratët kanë filluar të braktisin Bashën njëri pas tjetrit.

CNA.al mëson se në grupin e Whatsapp-it të Këshillit Kombëtar të PD, ku shpërndahet propaganda e SHQUP-it, anëtarët kanë filluar të largohen njëri pas tjetrit.

LEXO EDHE:  Basha takon fermerët dhe operatorët turistikë të Sarandës/ Ulje taksash për të gjithë sektorët

LEXO EDHE:  “Reagimi i Salianjit i falshëm”/ Balla s’i ndahet Bashës: Sulmi i tij shënjestroi edhe një nga prokurorët

Mësohet se nga grupi është larguar jo vetëm Sahit Dollapi, por edhe anëtari i Këshillit Kombëtar Darien Xhindoli, i cili ka qenë kandidat për bashkinë e Lushnjes.

Ky largim i demokratëve vjen vetëm një ditë para se Basha të mbledhë Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar ku do të analizohet rezultati i zgjedhjeve të 25 prillit  në çdo qark.

Kjo tregon edhe një herë se varka e Lulit tashmë është në mbytje e sipër dhe koha do tregojë që do e braktisin të gjithë një nga një./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE