Connect with Us

Berisha konfirmon lajmin e CityNews/Pse u trajnuan me ekspertë amerikanë të rinjtë e PD

Aktualitet

Berisha konfirmon lajmin e CityNews/Pse u trajnuan me ekspertë amerikanë të rinjtë e PD

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka konfirmuar lajmin e publikuar pak kohë më parë në CityNews, se PD po trajnon të rinjtë me ekspertë amerikanë për protestën që ishte parashikuar të mbahej në Kavajë, më 7 maj.

Sipas tij, është e vërtetë që PD-ja ka trajnuar të rinjtë e saj me ekspertë amerikanë, por që të dinë të përmbahen gjatë protestës në Kavajë dhe më pas në Tiranë.

I pyetur për këmbënguljen e amerikanëve që PD dhe PS të arrinin një marrëveshje pas zërave se në Kavajë po përgatitej një skenar dhune, ish-kryeministri Sali Berisha e mohon një gjë të tillë.

LEXO EDHE:  Nga Astrit Patozi/ "Rilindja" humbet edhe kur kandidon e vetme

“Marrëdhëniet që ekzistojnë midis Shqipërisë dhe SHBA-ve janë marrëdhënie miqësore. Nuk ka ekzistuar asnjë skenar për të thyer qoftë një xham të vetëm në Kavajë. Ishte një fantazi e sëmurë e Xhafajt. Ne kishim ekspertë amerikanë, që punonin me ne për të trajnuar njerëzit tanë që të frenoheshin. Kishim 1 mijë e ca djem dhe vajza që trajnoheshin për të kontrolluar emocionet gjatë protestës”, sqaroi Berisha./CityNews

EKSKLUZIVE/PD sjell marins amerikan për “trupat paramilitare” të protestës

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Gafa për Kosovën dhe Porti i Durrësit/ Ristani ‘i nxjerr bojën’ Grida Dumës: Si është katandisur PD!

Publikuar

-

Nga

‘Gara blic po i afrohet fundit”/ Ristani ‘shkund’ Bashën, i kujton statutin e partisë

Nënkryetarja e PD,  Grida Duma ka shokuar sot në një intervistë televizive ndërsa ka folur për Kosovën.

Duma u shpreh se Rama duhet të respektojë autonominë e Kosovës dhe se Kosova duhet të jetë shtet autonom, megjithëse Kosova ka shpallur pavarësinë që me 17 shkurt të vitit 2008.

Kjo gafë e nënkryetares së Bashës është komentuar nga ish-Sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani.

I ftuar në Syri tv, ai tha se është e tmerrshme që t’i pret të vish në pushtet dhe s’di akoma që Kosova ka vite që është e pavarur.“Është shuar gara brenda PD. Dhe prandaj vjen momenti përballë këtyre gjërave. Grida Duma ka bërë edhe një gafë tjetër, përpara kësaj të Kosovës, me historinë e bashkëpunimit me Ramën, që kërkoi bashkëpunim përmes koncesionit në Portin e Durrësit. Del dhe thotë nënkryetarja e PD që Kosova është autonome, është e tmerrshme që t’i pret të vish në pushtet dhe s’di akoma që Kosova ka vite që është e pavarur.

E pyetur nga gazetarja se çfarë ke për të thënë për propozimin e Ramës për bashkëpunim dhe kjo iu përgjigj: Rama nuk është serioz në kërkesën për bashkëpunim, sepse po të ishte serioz projekte të tilla madhore siç është porti i Durrësit do t’i bënte me ne. Ja ku e ka katandisur PD-në lidershipi i Bashës”, u shpreh Ristani./CNA.al

LEXO EDHE:  Nga Astrit Patozi/ “Rilindja” humbet edhe kur kandidon e vetme

LEXO EDHE:  Basha fton për darkë Berishën/ Zbulohet çfarë diskutuan, kush janë dy personat që i shoqëronin

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama: Dialogu Kosovë-Serbi është shah, jo boks

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryeministri Edi Rama ka komentuar situatën e tensionuar mes Kosovës dhe Serbisë.

I ftuar në emisionin Open, me Eni Vasilin, Rama është shprehur se situata duhet të ç’tensionohet, duke tërhequr forcat speciale dhe barrikdat.Kryeministri u shpreh se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë është shah, jo boks.

“Dialogu me Serbinë është shah jo boks, kjo është shah,  janë dy gjëra shumë të rëndësishme, e para Kosova e ka fituar luftën”, ka thënë Rama. / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Bashës i ka mbetur vetëm vula e 4-5 veta”/ Gazetari: Berisha me program e vizion

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetari Bledian Koka, duke komentuar zhvillimet brenda PD, u shpreh se Lulzim Bashës sot i ka mbetuar vetëm vula dhe 4-5 funksionarë të cilët besojnë te ai.

Sipas tij, programi dhe vizioni i liderit historik të PD, Sali Berisha është ajo që po gjen terren dhe po tërheq demokratët aktualisht.“Lulzim Basha e adresoi fushatën në mënyrë të gabuar, por të gjithë kishim bindjen se kundërshti edhe pse jo ende zyrtar, nuk ishte Basha, por Edi Rama. Dhe për të gjithë këtë, ne që besojmë te opozita dhe duam PD funksionale, u fokusuam te kjo. Pak a shumë ne biem të gjithë dakord për të pabërat e Bashës.

LEXO EDHE:  Denoncim: Kryeministri inauguron firma fazntazma

LEXO EDHE:  Zgjedhjet lokale/ Ndoka: Padiskutim që do të shtyhen

Por ajo që është rebusi i momentit, programi i z.Berisha, vizioni, programi dhe pikat e z.Basha, është që në fund fare sot ne kemi një kryetar i cili ka një vulë dhe te vula e tij besojnë 4-5 veta që në fund fare përbëjnë institucionin e PD. Dhe pyetja është, si do të zgjidhet ky ngërç? A është kaq i fortë z.Basha me vulë në xhep?”, tha Koka ne Syri tv.. /CNA.al

LEXO TE PLOTE