Connect with us

Kryesore Show Biz

Më në fund ja doli/ Kim Kardashian thyen rekordin e radhës

Publikuar

-

Kim Kardashian ja ka dalë që të bëhet pjesë e grupit me gjashtë personat më të ndjekur në instagram, të cilët numërojnë mbi 100 milion fansa.

Në këtë grup  kryeson këngëtarja simpatike Selena Gomez me mbi 120 milion ndjekës, Ariana Grande, Taylor Swift, Beyonce si edhe Cristiano Ronaldo, i vetmi mashkull dhe jo amerikan në grup.

Lajmin e gëzueshëm e ka dhënë vet 36 vjeçarja me anë të një postimi në twitter./CityNews

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

Vdiq papritur në moshën 28-vjeçare, çfarë e lidhte me shqiptarët Avicii-n (Foto)

Publikuar

-

By

Bota e muzikës është në zi, pas ndarjes nga jeta në mënyrë të parakohshme të producentit dhe DJ me famë botërore Tim Bergling, i njohur me emrin e artit Avicii.

 

Suedezi u gjet i vdekur në Muscat, Oman dhe shkak thuhet të kenë qenë problemet e tij shëndetësore, duke përfshirë probleme me pankreasin, ndersa në vitin 2014 kishte hequr fshikëzën e tëmthit dhe apandesitin.

 

Por DJ i famshëm duket se kishte simpati për shqiptarët. Para 3 vitesh, modeli i famshëm shqiptar Alessio Alia postoi një foto me DJ e njohur ku shfaqeshin duke bërë simbolin e shqiponjës.“Ai u gjet i vdekur në Muscat të Omanit, pasditen e kësaj të premteje. Familja është e shkatërruar nga ky lajm, ndaj kërkojmë me përulje respekt maksimal për nevojën e tyre për privatësi, në këtë moment tejet të vështirë. Të paktën për momentin nuk do të jepen më informacione apo deklarata”- thuhet në nje deklaratë mbi vdekjen e 28-vjecarit./CNA

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Nudo më moshën 39-vjeçare, nëna e tre fëmijëve tërheq vëmendjen me linjat

Publikuar

-

By

Vetëm dy ditë më parë Kourtney Kardashian festoi ditëlindjen e saj të 39-të. Motra e madhe e Kim Kardashian, me setin e saj të fundit fotografik tregoi se mosha nuk e bën atë më pak seksi.

Në fotot e realizuara për revistën V Magazine, nëna e të tre fëmijëve i lë pak vend imagjinatës, duke treguar trupin e saj të lyer në bronz, ndërsa mbante një xhaketë të kuqe mbi shpatulla.
Kourtney ka qenë në lidhje me modelin 24-vjeçar Younes Bendjima që prej verës së kaluar, ndërsa i kanë dhënë fund lidhjes këtë vit. “Motrat e mia dhe unë jemi të njohur për mënyrën se si e përdorim kozmetikën në pamjen tonë”, shpjegoi Kardashian, e cila fotografitë i ka realizuar për reklamat më të reja të linjave të saj të kozmetikës./CNA

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Befason moderatorja e njohur shqiptare: Kam në plan të adoptoj një fëmijë

Publikuar

-

By

Moderatorja Nevina Shtylla është shndërruar në një ndër moderatoret më të dashura të publikut shqiptar. Me ëmbëlsinë dhe çiltërsinë e saj prezantuesja  e “Jo vetëm modë”, i ka bërë të gjithë për vete.

Nevina tregohet shumë e  rezervuar përsa i përket jetës private pasi e konsideron të shenjtë. Pikërisht fakti që ajo nuk zbulon asnjë detaj nga jeta e saj personale e  ka rritur kurreshjen  e publikut për të zbuluar çdo detaj rreth saj.

Së fundmi, në një intervistë për revistën “Who”, Nevina ka folur për karrierën e saj, roli në një film, pjesëmarrja në konkurse bukurie, si dhe i ka habitur të gjithë me deklaratën e saj mbi adoptimin e fëmijëve.

“Unë e mbështes adoptimin. Ndoshta për disa është një koncept që nuk do e pranonin kurrë, por mua më duket diçka e bukur dhe jo vetëm në rastet kur për arsye biologjike nuk mund të bësh fëmijë vet. Mendoj se në të ardhmen do ta bëj një zgjedhje të tillë”, është shprehur Nevina gjatë intervistës.

Kjo deklaratë e papritur , i befasoi të gjithë dhe sapo na tregoi se është një njeri me zemër të madhe. Gjeste këto që janë të pakta në shoqërinë shqiptare, por që duhen vlerësuar në maksimun dhe jo paragjykuar sikurse ndodh në realitet./CNA

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

AKTUALITET

Politikë17:14 - 21 April, 2018

Reagimi i ashpër i kryetarit të partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, për raportin e DASH-it

Kryetari i partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, duke iu referuar raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit, deklaroi se ky është një...

Life Style17:10 - 21 April, 2018

As Mia Khalifa as Lisa Ann! Nuk do ta besoni kush është femra më e kërkuar në PORNHUB

Është gjithmonë në faqet e para të gazetave, por se dinim që është edhe në faqet porno. Nëse keni menduar...

Aktualitet17:09 - 21 April, 2018

Falimentimi i “Gulf”/ Administratori tregon se çfarë do të ndodhë me tollonat e shitur

Pas bllokimit të pikave të tregtimit të karburantit të “Gulf” mësohet se kjo situatë ka ardhur si pasojë e detyrimeve të...

Kuriozitete17:00 - 21 April, 2018

Rrezikoheni nga kanceri në fyt duke bërë seks oral? Shokon përgjigjia e mjekëve

Ekziston lidhja midis kancerit të fytit, përkatësisht regjionit oro-faringeal dhe seksit oral. E konsiderohet që infeksioni me virusin HPV nga...

Life Style16:55 - 21 April, 2018

Kush flet dy gjuhë mbrohet nga Alzheimer, profesoresha italiane flet për studimin

Studimi i gjuhëve të huaja është më të vërtetë një gjë shumë e mirë, që na lejon neve të hapim...

Life Style16:50 - 21 April, 2018

Femra, këto janë veprimet që nuk duhet të bëni kurrë në zonën intime

Çdo grua duhet të kujdeset për pjesën e saj intime, duke shmangur disa gabime thelbësore. Një zonë intime e shëndetshme...

Aktualitet16:49 - 21 April, 2018

“Gulf”, mashtrim 5 milionë eurosh/ Në kërkim menaxheri kryesor shqiptar, ja emri

Prokuroria e Tiranës ka nisur zyrtarisht hetimet për menaxherët shqiptarë të kompanisë “Gulf”, duke shpallur në kërkim policor menaxherin kryesor,...

Kuriozitete16:45 - 21 April, 2018

Shëron veshkat, zemrën dhe përtërin organizmin: Përfshijeni thjerrëzën e kuqe në menynë tuaj!

Thjerrëza e kuqe është mirë të përdoret në menunë tuaj sepse jep energji jetësore trupit, mendjes dhe shpirtit, ka efekt...

Aktualitet16:37 - 21 April, 2018

Brukseli nuk ka vend për Pëllumb Xhufat…

Nga Sulejman GJANA *Para disa ditësh, Komuna e Skarbekut në Bruksel lajmëroi mbajtjen më 23 prill (të hënën), të një...

Life Style16:35 - 21 April, 2018

Si duhet ta hani hudhrën, nëse dëshironi veprim maksimal shërues

Të gjithë e dimë që është e shëndetshme të hani hudhër, ndërkaq tani e dimë edhe se si duhet ta...

Kryesore16:31 - 21 April, 2018

Majlinda Bregu flet pas Këshillit Kombëtar/ Basha lider i humbjeve

Ish-ministrja e Integrimit në kohën e PD, Majlinda Bregu e pyetur nga CNA.al (CityNewsAlbania) pas mbledhjes së djeshme të Këshillit...

Aktualitet16:25 - 21 April, 2018

Ishte në kërkim/ Arrestohet 27 vjeçari

Një person ka rënë në pranga, pasi ishte dënuar më herët për armëmbajtje pa leje. Policia ka njoftuar se Specialistët...

Life Style16:20 - 21 April, 2018

Platforma e dërgimit të e-maileve kopjon Snapchat, Risia e Gmail, mesazhet që vetëfshihen

Platforma e dërgimit të e-maileve kopjon Snapchat duke tentuar të fusë në lojë mesazhet. Sistemi më i përdorur i dërgimit...

Kronika16:18 - 21 April, 2018

Akademia e Sigurisë/ Trajnim rajonal për “Kriminalistikën e të Dhënave Live”

Si pjesë e një projekti të madh rajonal të OSCE-së për “Forcimin e Kapaciteteve të Profesionistëve të Drejtësisë Penale që...

Aktualitet16:14 - 21 April, 2018

Një pronar karburanti ndan drejtësi në Gjykatën e Lartë/ Pasuria “fundos” Shkëlzen Selimin?

Procesi i vettingut deri më tani ka “prerë” tre koka të njerëzve të drejtësisë. Fatos Lulo, nga Gjykata Kushtetuese, Besim...

Kryesore16:10 - 21 April, 2018

Saimir Tahiri, mesazh të tretë të koduar për Ramën?

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, deklaroi dje në emisionin “Zonë e Lirë” të gazetarit Arjan Çani se është në dijeni...

Life Style16:05 - 21 April, 2018

Shpërthen vullkani “i fjetur” prej 250 vjetësh

Në Japoni një vullkan “i fjetur” prej 250 vjetësh, shpërtheu për të ditën dytë, duke nxjerrë shtëllunga tymi e gurë....

Kuriozitete15:53 - 21 April, 2018

‘Goja macho,’ ndërhyrja estetike që bëjnë burrat për t’u dukur më burrërorë

Kush tha që fryrjet e buzëve janë vetëm për gratë? Askush në fakt, dhe prandaj burra në gjithë botën po...

Kryesore15:52 - 21 April, 2018

Si gënjeu dje Basha në Këshillin Kombëtar/ Ja fakti

Partia Demokratike pasditen e djeshme, pas katër vitesh, mblodhi Këshillin Kombëtar, ku u miratua statuti i ri. Mbledhja është shoqëruar...

Life Style15:40 - 21 April, 2018

Dieta më e shëndetshme është aq e lehtë, dhe mban emrin e ylberit

Ne duam të jemi në formë të mirë trupore, por para së gjithash duam të jemi të shëndetshëm. Studimet kanë...

Kryesore15:32 - 21 April, 2018

Lushnjarët akuzojnë Ramën për taksat/ Kryeministri vijon batutat: Ça të është ngritur ty?

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me banorë e biznesmenë në Lushnje. Takimi është shoqëruar me debate dhe...

Kuriozitete15:25 - 21 April, 2018

Mësoni pse nuk duhet ta mbani kuletën në xhepin e pasmë

Shumë njerëz që e vendosin kuletën në xhepin e pasmë të tyre e bëjnë me arsyen që të të ruhen...

Aktualitet15:23 - 21 April, 2018

“Çmendet” Garda e Republikës, do të blejë fuoristradë 365 milionë lekë

Luksi dhe siguria e zyrtarëve kushton qindra milionë lekë. Pasi rregulluan zyrat, blenë makina të shtrenjta, punësuan njerëzit e afërt...

Life Style15:10 - 21 April, 2018

Sa shpesh duhet të lahemi? Ja çfarë thonë ekspertët

Dushi i bërë çdo ditë mund të rrisë rrezikun e infeksionit tek njerëzit, paralajmërojnë ekspertët. Doza e tepërt mund të...

Kryesore Show Biz14:53 - 21 April, 2018

Vdiq papritur në moshën 28-vjeçare, çfarë e lidhte me shqiptarët Avicii-n (Foto)

Bota e muzikës është në zi, pas ndarjes nga jeta në mënyrë të parakohshme të producentit dhe DJ me famë...

Politikë14:52 - 21 April, 2018

Rama sulmon deputetin gjerman?/ Kundërpërgjigjet kryeministri  

Kryeministri Rama ka reaguar pas deklaratës së kreut të PD, Lulzim Basha, i cili tha se “Fushata kundër Kryetarit të...

Kronika14:40 - 21 April, 2018

Iu gjetën 310 kg kanabis/ Në pranga tre vlonjatët

Policia ka bërë të mundur arrestimin e poseduesve të 310 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa, e cila u...

Kryesore Show Biz14:40 - 21 April, 2018

Nudo më moshën 39-vjeçare, nëna e tre fëmijëve tërheq vëmendjen me linjat

Vetëm dy ditë më parë Kourtney Kardashian festoi ditëlindjen e saj të 39-të. Motra e madhe e Kim Kardashian, me...

Trending

LAJM I REKOMANDUAR:
Foto-Video/Ushtria i vë minat monumentit mahnitës dhe historik në Librazhd

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë nga qyteti i Librazhdit. Berisha publikon mesazhin e një qytetari dixhital,...

Close