Connect with us

Fashion

Këto janë fundet më të bukur për t’u veshur këtë verë

Publikuar

-

Të gjitha ju që dëshironi të ndiheni sa më komode me veshjen tuaj gjatë stinës së  verës, fundet janë zgjedhja perfekte.

Ky sezon ka sjellë në modë pothuajse të gjitha modelet e fundeve, duke nisur nga ata super të shkurtër, deri tek fundet e gjatë.

Pak rëndësi ka nëse doni t’i vishni për një  mbrëmje, për një festë apo thjesht për të qendruar pranë pishinës, pasi modelet e mëposhtme janë të përshtatshëm për të gjitha rastet./CityNews

Fashion

Foto/ Ju prezantojmë me xhinset mom fit!

Publikuar

-

By

Xhinset mom fit, apo mom jeans siç njihen gjerësisht janë modeli më i përdorur i momentit.

Karakteristikat kryesore? Bel i lartë, ije të rrumbullakosura, këmbë të drejta që shtrëngohen lehtësisht në lartësinë e kaviljes. Një rikthim në vitet e kaluara ’90, nëse e mbani mend Brendën.

Perfekte me atlete, apo me balerina, apo dhe me dekolte, shkon me gjithçka. Shihni fotot  për të gjitha kombinimet e mundshme!

LEXO TE PLOTE

Fashion

Trendi i momentit/ Printi i gjarprit kudo në veshjen tuaj!

Publikuar

-

By

Këtë vit, lëkura e leopardit po i hap rrugë asaj të gjarprit. Printi i gjarprit është një nga ato trende që po fiton terren në botën e modës dhe përgatituni ta shihni kudo këtë sezon.

Duke filluar nga rrobat e banjës, çantat dhe deri të çizmet, dizajni i lëkurës së gjarprit ka mjaft stil, nxit imagjinatën dhe padyshim duket si luksoze dhe e shtrenjtë.

Dhe të famshmet shqiptare kanë rënë pre e këtij trendi, duke i bërë pjesë të veshjes së tyre. Hidhini një sy fotove më poshtë:

LEXO TE PLOTE

Fashion

Foto/ Kombinimet që mund të bësh me një bluze këtë pranverë

Publikuar

-

By

Me apo pa kapuç. Me stampime apo me dantella, me shumë ngjyra apo një ngjyrëshe, me logo apo pa logo, e gjatë apo e shkurtër, apo oversize. Në çfarëdo lloj forme të jetë bluza që adhuroni më shumë pa dyshim është e nevojshme këtë pranverë.

Nëse më parë identifikohej vetëm me veshje sportive, sot e shohim edhe në rastet më elegante. Një bluzë që mund të vishet 24 orë në 24.

Këto janë kombinimet e duhura:
Bluza dhe pantallonat
Është vështirë të kombinosh pantallonat, por ja që ekziston mënyra më e thjeshtë në botë, me një bluzë. Sidomos nëse zgjidhni një të shkurtër dhe me ngjyra të ndezura.

Bluzë e zezë dhe minifundi
Nëse preferoni një bluzë të zezë, kombinimet janë të pafundme. Ajo që na pëlqen shumë është një kombinim me një minifund për një pamje rock dhe metropolitane.

Bluzë me stampa dhe fund xhins
Kur bluza është e ngarkuar me dekore, në pjesën e poshtem këshillohet të jetë gjithmonë sportive. E çfarë do të rinte mirë se një fund xhins deri te gjunjët? Casual dhe cool në të njëjtën kohë.

Bluzë e gjatë me çizmet
Sigurisht që nuk është një kombinim që mund ta bësh kur del për pazar. Bluza e gjatë këtë vit vishet kështu, me çizme, me efektin “çorape” akoma më mirë.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

AKTUALITET

Life Style17:10 - 21 April, 2018

As Mia Khalifa as Lisa Ann! Nuk do ta besoni kush është femra më e kërkuar në PORNHUB

Është gjithmonë në faqet e para të gazetave, por se dinim që është edhe në faqet porno. Nëse keni menduar...

Aktualitet17:09 - 21 April, 2018

Falimentimi i “Gulf”/ Administratori tregon se çfarë do të ndodhë me tollonat e shitur

Pas bllokimit të pikave të tregtimit të karburantit të “Gulf” mësohet se kjo situatë ka ardhur si pasojë e detyrimeve të...

Kuriozitete17:00 - 21 April, 2018

Rrezikoheni nga kanceri në fyt duke bërë seks oral? Shokon përgjigjia e mjekëve

Ekziston lidhja midis kancerit të fytit, përkatësisht regjionit oro-faringeal dhe seksit oral. E konsiderohet që infeksioni me virusin HPV nga...

Life Style16:55 - 21 April, 2018

Kush flet dy gjuhë mbrohet nga Alzheimer, profesoresha italiane flet për studimin

Studimi i gjuhëve të huaja është më të vërtetë një gjë shumë e mirë, që na lejon neve të hapim...

Life Style16:50 - 21 April, 2018

Femra, këto janë veprimet që nuk duhet të bëni kurrë në zonën intime

Çdo grua duhet të kujdeset për pjesën e saj intime, duke shmangur disa gabime thelbësore. Një zonë intime e shëndetshme...

Aktualitet16:49 - 21 April, 2018

“Gulf”, mashtrim 5 milionë eurosh/ Në kërkim menaxheri kryesor shqiptar, ja emri

Prokuroria e Tiranës ka nisur zyrtarisht hetimet për menaxherët shqiptarë të kompanisë “Gulf”, duke shpallur në kërkim policor menaxherin kryesor,...

Kuriozitete16:45 - 21 April, 2018

Shëron veshkat, zemrën dhe përtërin organizmin: Përfshijeni thjerrëzën e kuqe në menynë tuaj!

Thjerrëza e kuqe është mirë të përdoret në menunë tuaj sepse jep energji jetësore trupit, mendjes dhe shpirtit, ka efekt...

Aktualitet16:37 - 21 April, 2018

Brukseli nuk ka vend për Pëllumb Xhufat…

Nga Sulejman GJANA *Para disa ditësh, Komuna e Skarbekut në Bruksel lajmëroi mbajtjen më 23 prill (të hënën), të një...

Life Style16:35 - 21 April, 2018

Si duhet ta hani hudhrën, nëse dëshironi veprim maksimal shërues

Të gjithë e dimë që është e shëndetshme të hani hudhër, ndërkaq tani e dimë edhe se si duhet ta...

Kryesore16:31 - 21 April, 2018

Majlinda Bregu flet pas Këshillit Kombëtar/ Basha lider i humbjeve

Ish-ministrja e Integrimit në kohën e PD, Majlinda Bregu e pyetur nga CNA.al (CityNewsAlbania) pas mbledhjes së djeshme të Këshillit...

Aktualitet16:25 - 21 April, 2018

Ishte në kërkim/ Arrestohet 27 vjeçari

Një person ka rënë në pranga, pasi ishte dënuar më herët për armëmbajtje pa leje. Policia ka njoftuar se Specialistët...

Life Style16:20 - 21 April, 2018

Platforma e dërgimit të e-maileve kopjon Snapchat, Risia e Gmail, mesazhet që vetëfshihen

Platforma e dërgimit të e-maileve kopjon Snapchat duke tentuar të fusë në lojë mesazhet. Sistemi më i përdorur i dërgimit...

Kronika16:18 - 21 April, 2018

Akademia e Sigurisë/ Trajnim rajonal për “Kriminalistikën e të Dhënave Live”

Si pjesë e një projekti të madh rajonal të OSCE-së për “Forcimin e Kapaciteteve të Profesionistëve të Drejtësisë Penale që...

Aktualitet16:14 - 21 April, 2018

Një pronar karburanti ndan drejtësi në Gjykatën e Lartë/ Pasuria “fundos” Shkëlzen Selimin?

Procesi i vettingut deri më tani ka “prerë” tre koka të njerëzve të drejtësisë. Fatos Lulo, nga Gjykata Kushtetuese, Besim...

Kryesore16:10 - 21 April, 2018

Saimir Tahiri, mesazh të tretë të koduar për Ramën?

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, deklaroi dje në emisionin “Zonë e Lirë” të gazetarit Arjan Çani se është në dijeni...

Life Style16:05 - 21 April, 2018

Shpërthen vullkani “i fjetur” prej 250 vjetësh

Në Japoni një vullkan “i fjetur” prej 250 vjetësh, shpërtheu për të ditën dytë, duke nxjerrë shtëllunga tymi e gurë....

Kuriozitete15:53 - 21 April, 2018

‘Goja macho,’ ndërhyrja estetike që bëjnë burrat për t’u dukur më burrërorë

Kush tha që fryrjet e buzëve janë vetëm për gratë? Askush në fakt, dhe prandaj burra në gjithë botën po...

Kryesore15:52 - 21 April, 2018

Si gënjeu dje Basha në Këshillin Kombëtar/ Ja fakti

Partia Demokratike pasditen e djeshme, pas katër vitesh, mblodhi Këshillin Kombëtar, ku u miratua statuti i ri. Mbledhja është shoqëruar...

Life Style15:40 - 21 April, 2018

Dieta më e shëndetshme është aq e lehtë, dhe mban emrin e ylberit

Ne duam të jemi në formë të mirë trupore, por para së gjithash duam të jemi të shëndetshëm. Studimet kanë...

Kryesore15:32 - 21 April, 2018

Lushnjarët akuzojnë Ramën për taksat/ Kryeministri vijon batutat: Ça të është ngritur ty?

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me banorë e biznesmenë në Lushnje. Takimi është shoqëruar me debate dhe...

Kuriozitete15:25 - 21 April, 2018

Mësoni pse nuk duhet ta mbani kuletën në xhepin e pasmë

Shumë njerëz që e vendosin kuletën në xhepin e pasmë të tyre e bëjnë me arsyen që të të ruhen...

Aktualitet15:23 - 21 April, 2018

“Çmendet” Garda e Republikës, do të blejë fuoristradë 365 milionë lekë

Luksi dhe siguria e zyrtarëve kushton qindra milionë lekë. Pasi rregulluan zyrat, blenë makina të shtrenjta, punësuan njerëzit e afërt...

Life Style15:10 - 21 April, 2018

Sa shpesh duhet të lahemi? Ja çfarë thonë ekspertët

Dushi i bërë çdo ditë mund të rrisë rrezikun e infeksionit tek njerëzit, paralajmërojnë ekspertët. Doza e tepërt mund të...

Kryesore Show Biz14:53 - 21 April, 2018

Vdiq papritur në moshën 28-vjeçare, çfarë e lidhte me shqiptarët Avicii-n (Foto)

Bota e muzikës është në zi, pas ndarjes nga jeta në mënyrë të parakohshme të producentit dhe DJ me famë...

Politikë14:52 - 21 April, 2018

Rama sulmon deputetin gjerman?/ Kundërpërgjigjet kryeministri  

Kryeministri Rama ka reaguar pas deklaratës së kreut të PD, Lulzim Basha, i cili tha se “Fushata kundër Kryetarit të...

Kronika14:40 - 21 April, 2018

Iu gjetën 310 kg kanabis/ Në pranga tre vlonjatët

Policia ka bërë të mundur arrestimin e poseduesve të 310 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa, e cila u...

Kryesore Show Biz14:40 - 21 April, 2018

Nudo më moshën 39-vjeçare, nëna e tre fëmijëve tërheq vëmendjen me linjat

Vetëm dy ditë më parë Kourtney Kardashian festoi ditëlindjen e saj të 39-të. Motra e madhe e Kim Kardashian, me...

Aktualitet14:34 - 21 April, 2018

Topalli “shuplakë” Bashës/ PD duhet të ribëhet

Ish-nënkryetarja e PD –së Jozefina Topalli i ka dhënë një “shuplakë” kryetarit të PD –së Lulzim Bashës, i cili për...

Trending

LAJM I REKOMANDUAR:
Gafa e kryeministrit/Themelet e Korçës që nuk i njeh Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Korçë, në një takim me gratë e këtij qyteti. Rama shoqërohej nga kandidatët...

Close