Connect with Us

Basha-Ramës/Mos përfito nga natyra jonë paqësore

Aktualitet

Basha-Ramës/Mos përfito nga natyra jonë paqësore

Publikuar

-

Kreu demokrat, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij në çadrën e opozitës foli për pavlefshmërinë e zgjedhjeve të 18 qershorit sipas tij.

Jo vetëm kaq, Basha ia vuri publikisht në dukje Ramës që të mos përfitonte nga natyra e tij paqësore dhe demokratike.

“Shihni cfare beri me procesin monist. Listat i ka me 24 ore vonese dhe nese kolegji zgjedhor do te kete kurajon te numeroje nga 0 deri ne 50 si cdo shqiptar do te tregoje se 18 qershori eshte i rrezuar edhe ligjerisht. Jane gure shahu ne lojen e Edi Rames. Sa me pak shkolle kandidatet aq me mire per kryeministrin. Faqja tjeter jane ofertat e ndyra qe i bejne aleateve tane. Njerit i ofruan 10 dikujt 15 deputet per tu shkeputur nga levizja qytetare por ata i thane. Kjo sepse edhe ata jane krah per krah jush jo per interesin e tyre por per gjithe Shqiperine. Edhe partneret nderkombetare i trajton si gur shahu. Ofron 500 mije euro vetem per nje kryetar partie qe te hyje ne zgjedhje. Jane leket tuaja qe nuk shkojne kurre tek qytetaret. Nuk ka per te pasur zgjedhje pa opoziten dhe pa popullin dhe nuk do te kete parlament monist. Mos perfito nga natyra jone paqesore dhe demokratike sepse kur gjithcka te shterohet shqiptaret dhe une do ju tregojme se kjo nuk eshte nje loje shahu.”/CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Atentati me tritol/ Flet drejtori i Traumës: Prend Gjini në gjendje kritike për jetën

Publikuar

-

Nga

Atentati me tritol/ Flet drejtori i Traumës: Prend Gjini në gjendje kritike për jetën

Gjendjen e Prend Gjinit, i plagosur rëndë mbrëmjen e sotme në “Vasil Shanto” pasi iu bë atentat me tritol, mbetet kritike.

Kështu është shprehur  në një lidhje telefonike me Neës 24 drejtori i Spitalit të Traumës  Arben Zenelaj.

“Ka mbërritur në gjendje të vështirë për jetën, është në operacion dhe po operohet. Situata mbetet në vështirësi.

LEXO EDHE:  Basha dështon në mitingje/Përdor takimet town-hollDëmtimet janë të rënda. Mjekëtë janë fokusuar tek shpëtimi i jetës, është në ndërhyrje kirurgjikale. Detajet janë të rezervuara. Në orët në vijim do të ketë informacione dhe përditësim.” tha Zenelaj./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Negociatat/ Basha citon McAllister: Zgjidhja më e mirë janë 9 kushtet e Bundestagut

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Atentati në Tiranë/ Zbulohet identiteti i të plagosurit, vëllain ia vranë një vit më parë

Publikuar

-

Nga

Armando Gjini

Zbulohet identiteti i personit të plagosur nga shpërthimi që ndodhi mbrëmjen e sotme në zonën e Vasil Shantos në Tiranë.

Mësohet se nga shpërthimi ka mbetur i plagosur Prend Gjini, i cili ndodhet në spitalin e Traumës në gjendje kritike për jetën.

Drejtori i policsë së Tiranës Rebani Jaupaj zbuloi se Gjini është futur në sallë për operim, ndërkohë që nga shpërthimi ka mbetur i lënduar edhe një shtetas italian që ka qenë duke kaluar rastësisht pranë makinës.

Raportohet se familjes Gjini i është bërë atentat edhe më parë. Në gusht të vitit 2019, vëllait të Predn Gjinit, iu bë atentat teksa ishte duke udhëtuar me automjetin e tij tip “Benz” së bashku me familjen.Armando Gjini njihej si pjesë e bandës së Met Kananit, i njohur nga mediat turke si “Eskobari shqiptar” për shkak të famës që ai ka marrë atje si koka e një rrjeti të madh të trafikut të lëndëve narkotike.

LEXO EDHE:  Basha: Arsyeja se pse duhet të mblidhemi nesër në 11

LEXO EDHE:  Negociatat/ Basha citon McAllister: Zgjidhja më e mirë janë 9 kushtet e Bundestagut

Gjini u arrestua më 12 maj të 2018 si pjesë e grupit të baronit të drogës, Kanani, së bashku me 37 persona të tjerë. Atyre iu sekuestruan 8 ton drogë.

Ndërkohë, për atentatin e ndaj Armando apo Tonin Gjinit, nuk është zbuluar ende autori./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Detaje nga shpërthimi i makinës/ Të plagosur dy persona, zbulohet pista e policisë

Publikuar

-

Nga

Drejtori i policsë së Tiranës Rebani Jaupaj , ka dhënë detaje zyrtare nga shpërthimi i makinës në Tiranë.

Ai deklaroi në një prononcim për mediat se dyshohet se ka ndodhur një atentat me eksploziv, ndërsa i plagosur ka mbetur Prend Gjini.

Gjithashtu raportohet se është lënduar edhe një shtetas italian që ka qenë duke kaluar rastësisht pranë makinës në momentin e shpërthimit.Jaupaj tha se aktualisht ka disa pista hetimi, por kryesorja është ajo e hakmarrjes.

“Sapo mjeti është futur në urë, me drejtues Prend Gjini, ka ndodhur një shpërthim, i cili dyshohet me lëndë plasëse. Është ngritur grupi hertimor. Aktualisht po kryhen hetimet me ekspertë për të përcaktuar llojin e lëndës shpërthyese edhe kemi ngritur pistat për të cilat dyshojmë se ka ndodhur kjo ngjarje. Ka pista për një hakmarje midis personit të plagosur me persona të tjerë jashtë Tiranës.

LEXO EDHE:  Negociatat/ Basha citon McAllister: Zgjidhja më e mirë janë 9 kushtet e Bundestagut

LEXO EDHE:  Çelja e negociatave/ Basha udhëton drejt Sofjes

I dëmtuari është futur në sallë për operim dhe shpresojmë se gjendja do të përmirësohet, ndërsa ka mbetur i lënduar lehtë edhe një shtetas italian që është dërguar në spitalin ushtarak”, deklaroi Jaupaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE