Connect with Us

Zbulohet arsyeja/Pse vajza shqiptare hodhi në Valbonë makinën luksoze Audi (Video)

Aktualitet

Zbulohet arsyeja/Pse vajza shqiptare hodhi në Valbonë makinën luksoze Audi (Video)

Publikuar

-

Një vajzë i habiti të gjithë ditën e djeshme pasi hodhi makinën e saj të tipit “Audi RS 7” në lumin e Valbonës.

Sipas informacioneve paraprake të ditës së djeshme, nga qytetarë të pranishëm, thuhej se vajza ishte nga Tropoja dhe e ka hedhur makinën në lumë për ta testuar.

Por, ditën e sotme një qytetar nga Tropoja, i cili ka qenë i pranishëm në vendngjarje, pasi ka mbërritur policia, rrëfen se vajza është nga Kosova dhe makinën e ka hedhur me të vërtetë sepse donte, por jo për ta testuar.

Qytetari thotë se makina me targat e Zvicrës ishte marrë me këste dhe vajza e ka hedhur atë për të përfituar ndonjë shumë parash, ose për ta ndërruar.

Atë makinë e kanë hedhur me qëllim dhe jo padashje. Ka qenë me targa Zvicre dhe me siguracion full kasko. E ka hedhur për të përfituar ndonjë shumë lekësh, ose për ta ndërruar. Emrin e saktë nuk e di, por di që është nga Kosova dhe jo nga Tropoja”, është shprehur qytetari.

I pyetur më pas nëse e njihte vajzën në fjalë dhe pse kishte këtë siguri, qytetari është përgjigjur:

LEXO EDHE:  Makina shpërthen në flakë në Lazarat/ Dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

“Jam vetë nga Tropoja dhe e di të sigurt se nuk është nga këtej. Bisedova me policinë dhe më dhanë këtë informacion. Ajo makinë është marrë me këste, siç i marrin në Zvicër dhe ka qenë brenda garancisë”, përfundon qytetari.

A mund të jetë kjo me të vërtetë arsyeja? Në fakt, nëse do ta kishte marrë me qira, pse do ta hidhte, kur do t’i duhej ta paguante?/JOQ

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

“Pikë e zezë”/ Artan Hoxha sulmon Top Channel: More këta janë specialista, s’ke ç’u thua…

Publikuar

-

Nga

Çuçi ministër i Brendshëm/ Hoxha: Bledi më ka marrë në pyetje si hetues për shkrimet e mia

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar Top Channel, lidhur me programin që ka transmetuar mbrëmjen e sotme.

Hoxha është tallur me emisionin “Përputhen” ku njihen të rinjtë, pasi është publikuar një video ku dy prej konkurentëve zihen me njëri-tjetrin.

Ai thotë se qytetarët janë duke pritur Top Channel që të publikojë përgjime për Ndraghetën, ndërsa televizioni ka publikuar sherrin e “Përputhen”.

LEXO EDHE:  Aksidenti tragjik në Elbasan/ Makina ku humbi jetën 5-vjeçari, drejtohej nga gjyshja

LEXO EDHE:  Tjetër aksident i rëndë/ Tre të plagosur në Elbasan

More këta janë specialista, s’ke ç’u thua…

Mileti pret ndonjë përgjim për Ndraghetën, ata i shfaqin video-boksin e Përputhen….

Pikë e zezë, thuaj…

Meqënëse këtë javë, produksioni nuk ka sajuar dot ndonjë ndeshje boksi, do japim ritransmetim videon e boksit, të javës së kaluar.

Ububuja…”, shkruan gazetari në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Pogradec/ Makina përplas për vdekje këmbësorin

Publikuar

-

Nga

I dehur në timon, me shpejtësi skëterrë/ Shoferi përplaset me shtyllën elektrike

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Pogradec-Korcë, në afërsi të fshatit Buçimas.

Mësohet se një makinë ka përplasur një këmbësor me iniciale P.Gj., i cili ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë moti i keq.

Më datë 24.01.2021, rreth orës 21:40, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Buçimas, Pogradec, një automjet dyshohet se ka aksidentuar këmbësorin shtetasin P. Gj., rreth 48 vjeç, banues në Pogradec, i cili për pasojë ka gjetur vdekjen.

Nga ana e Policisë, po punohet për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes. Grupi hetimor po punon për dokumentimin e ngjarjes dhe zbardhjen e rrethanave të saj“, thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO EDHE:  Julian Deda, dedikim vajzës për 10-vjetorin e saj

LEXO EDHE:  Tjetër aksident i rëndë/ Tre të plagosur në Elbasan

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për të zbardhur shkaqet e aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tjetër aksident/ Makina përplas një kalimtare në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Tjetër aksident/ Makina përplas një kalimtare në Vlorë

Mësohet se një automjet ka përplasur një kalimtare tek Rruga Transballkanike në Vlorë.

Kalimtarja është dërguar në gjendje të rëndë me urgjencë në spital teksa ndodhet në sallën e operacionit.

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 24.01.2021, rreth orës 21:00, në rrugën Transballkanike, në afërsi të Gjykatës së Apelit, një automjet me drejtues ende të paidentifikuar ka aksidentuar duke u larguar nga vendngjarja shtetasen M. Ll, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve në gjëndje të rëndë shëndetsore.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon punën për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit si dhe sqarimin e plotë e rrethanave të aksidentit.

LEXO EDHE:  Tjetër aksident i rëndë/ Tre të plagosur në Elbasan

LEXO EDHE:  Tjetër aksident i rëndë/ Tre të plagosur në Elbasan

 

 

 

LEXO TE PLOTE