Connect with Us

Rama flet nga Selenica/I dërgon mesazhin e fundit Bashës në prag të protestës

Aktualitet

Rama flet nga Selenica/I dërgon mesazhin e fundit Bashës në prag të protestës

Publikuar

-

Kryetari i Partisë Socialiste, njëherësh dhe kryeministri i vendit, Edi Rama po flet në këto momente në takimin elektoral të Partisë Socialiste.

Rama që në fillim të fjalës së tij, u kërkoi të gjithëve të votonin për PS me 18 qershor, sidomos demokratëve, ndërsa u tha që të dënonin me votë ata që janë mbyllur në bunker.

”Ky është takimi i parë elektoral i Partisë Socialiste. Çfarë kemi bërë është shumë pak në krahasim me atë çfarë ngelet për tu bërë. Kjo është prova e sigurtë që ne dimë të bëjmë shtet. Vizioni ynë nuk do të ndërpritet nga politika e vjetër. Të jeni të bindur se ata që janë mbyllur në bunker, nuk e duan drejtësinë. Këtu në Selenicë nuk ka vetëm socialistë, por ka edhe demokratë. Mua më vjen shumë keq për ta. Ndjehem shumë keq që ata sot janë të braktisur nga lidershipi i partisë së tyre. Unë u them me zemër të hapur të na bashkohen, jo për tu bërë anëtarë të PS, jo për të ndryshuar bindjet, por për të qenë kundër atyre që e kanë mbyllur veten e tyre në bunkerin e trupit.”/CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Grushti i popullit, më i fortë se i shtetit”/ Rama ironi me “kërcënimet” e Metës: Varet nga Hëna!

Publikuar

-

Nga

“Grushti i popullit, më i fortë se i shtetit”/ Rama ironi me “kërcënimet” e Metës: Varet nga Hëna!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me ironi deklaratave të Presidentit Ilir Meta, të bëra ditën e djeshme gjatë bashkëbisedimit me gazetarët, ku tha se “Grushti i shtetit do të shtypet nga grushti i popullit, se është më i fortë”.

Rama tha se nuk përbëjnë asnjë surprise, ndërsa me tone ironik, shtoi se “Presidenti ka një raport shumë personal me rrotullimin e hënës, kështu që varet nga kahja e hënës në momentin kur flet”.

“Nuk i kam ndjekur deklaratat e presidentit, nuk përbëjnë asnjë surprizë, në cfarë formë që të materializohen. Presidenti ka një raport shumë personal me rrotullimin e Hënës, kështu që varet nga dita dhe kahja e Hënës në momentin që flet.

LEXO EDHE:  Krimi makabër në Selenicë/ Berisha i shpreh ngushëllime familjarëve të viktimaveParlamenti vijon punën, jo vetëm që është legjitim, por është në krye të detyrës dhe do të vijojë që të kryejë detyrën për të reflektuar në Kodin gjedhor ndryshimet që ndodhën duke i hapur rrugë listave të hapura dhe duke konsoliduar sistemin zgjedhor me një ndryshim të domosdoshëm të formulës së koalicioneve, nga një absurde që nuk e ka asnjë vend, në një që e kanë të gjitha vendet evropiane që kanë koalicionin si një mundësi dhe që krijojnë koalicione parazgjedhore” tha Rama./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Foto-Drejt fundit investimi 3 miliardë lekë për mbrojtjen nga përmbytjet e Vjosës  

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

E masakruan me thikë në zemër/ Kush është 34-vjeçari, baba i dy fëmijëve që u vra sot në Durrës

Publikuar

-

Nga

E masakruan me thikë në zemër/ Kush është 34-vjeçari, baba i dy fëmijëve që u vra sot në Durrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Durrësit, ku një person ka mbetur i vdekur pas një goditje me thikë në zemër.

Viktima është Idajet Dulla, 34 vjeç dhe baba i dy fëmijëve. Ai është nga Kukësi, por banonte në Durrës dhe punonte në një karburant.

Sipas të dhënave të para, mësohet se viktima fillimisht ka debatuar me një person i identifikuar si Arbër Koti, shofer autobuzi, për motive banale.

LEXO EDHE:  Horror/ Tetë vjeçari u ekzekutua duke ngrënë bukëMë pas, viktima e ka qëlluar me grusht këtë të fundit, ndërsa Koti ka nxjerrë thikën duke e lënë të vdekur.

LEXO EDHE:  Gazetari “grushton” Ramën/ Ku ndryshon ky i masakrës së Vlorës, me këtë të masakrës së Shqiperisë

Mësohet se ka qenë e ëma dhe bashkëshortja që e kanë çuar në spital atë, por fatkeqësisht nuk ka mundur të mbijetojë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasja në Durrës/ Zbardhen detajet e para, viktima u konfliktua me shoferin e furgonit

Publikuar

-

Nga

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Durrësit, ku një burrë është qëlluar me thikë në zemër.

Bëhet fjalë për Idajet Dullën 34 vjeç i cili është gjetur i vdekur te shinat e trenit.

Edhe pse ambulanca e ka marrë menjëherë trupin dhe e ka dërguar në spital, ka qenë shumë vonë që ai të mbijetonte.

LEXO EDHE:  Tragjedia në Selenicë/ Reagon KryebashkiakuSipas të dhënave të para, mësohet se viktima është konfliktuar me shoferin e një furgoni për shkaqe banale.

LEXO EDHE:  Tragjedia në Selenicë/ Reagon Kryebashkiaku

Policia ka identifikuar autorin dhe është vënë në ndjekje të tij./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE